- کد خبر: 20715522 تاریخ ایجاد: 10:28
جلسه ستاد نمازجمعه
جلسه هفتگی ستاد نماز جمعه خشکبیجار
تصویر خبر
دراین جلسه پس ز بررسی برنامه ها ی هفته قبل ستاد ،برنامه های پیشنهادی هفته پیش رو،مورد بررسی وتصویب اعضا قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بخش خشکبیجار ، جلسه هفتگی این ستاد با حضور اعضای ستان نماز جمعه برگزار گردید.دراین جلسه بعداز بررسی برنامه ها ی هفته قبل ستاد ،برنامه های پیشنهادی هفته پیش رو به ویژه برنامه های مربوط به ماه مبارک رمضان و میلاد مسعود حضرت امام حسن علیه السلام، مورد بررسی وتصویب اعضا قرار گرفت.

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:46
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی معاون محترم امور استانها در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه تهران (94/02/29)
خلاصه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه(94/02/29)
تصویر خبر

آشنایی  با تشکیلات و مقررات در نهاد نماز جمعه یک ضرورت است که هر امام جمعه در مسیر مأموریت و انجام وظابف خود آن را مورد توجه قرار می دهد.

  1.  دفاتر نمایندگی شورا در استانها : مسئولیت ابلاغ مصورات شورا – پیگیری انتصابات و شناسائی شهرهایی که ظرفیت برگزاری نماز جمعه را دارند. ایجاد هماهنگی و ارتباط ائمه جمعه با نماینده محترم ولی فقیه در استان و برگزاری همایش های استانی از جمله وظایف دفتر نمایندگی شورا است .
  2. نمایندگان شورا در استان مسئول رسیدگی به امور ائمه جمعه و ستادهای نماز جمعه و دفاتر ائمه جمعه در استان  است . بنابراین به اقتضاء مسئولیت نسبت به شیوه های مدیریت و باید و نبایدهای نهاد ، باید ائمه جمعه را در جریان مسائل گذشته و حکم آینده را داشته باشند و چنانچه مواردی لازم به پیگیری باشد باید به مرکز ارجاع گردد.  و دخالت مستقیم ننماید.
  3. نهاد نماز جمعه به لحاظ اینکه پشتوانه مردمی دارد و باید داشته باشد وظیفه مسئولین دفاتر است تا نیازهای امام جمعه را در هر شهر شناسایی و راه های مناسب و شایسته را جستجو نموده و حل مشکل نمایند تا حرمت امام جمعه حفظ گردد.