- کد خبر: 27184369 تاریخ ایجاد: 12:59
جای خالی نماد مقاومت زنان در شوش/ شهیده "فرحه دبات" اسطوره‌ دفاع مقدس
تصویر خبر
امام جمعه شهرستان شوش گفت: تا به امروز ساخت نماد زن مقاوم در شوش انجام نشده و ما پیگیر و خواهان این موضوع هستیم.
«حجت‌الاسلام مهدی علیزاده‌اصل» با بیان اینکه در ابتدا باید خاطرات شهیده و جریانات رویداده از زبان کسانی که در ماجرا بودند و از نزدیک ماجرا را مشاهده کردند جمع آوری شود تصریح می‌کند: تقریبا این جمع‌آوری توسط بنیاد شهید شوش انجام شده که باید آنها را به بنیاد استان ارائه کنند و همچنین باید یک جلسه شورای فرهنگ عمومی برای برنامه‌‌ریز‌ی‌های این موضوع و تصویب آن ترتیب بدهیم تا نماد زن مقاومت شوش هرچه سریع‌تر ساخته و به همگان معرفی شود.
 
وی با اشاره به حضور یک بانوی دیگر در کنار شهیده فرحه دبات در زمان شهادت وی تشریح می‌کند: این خانم هم اکنون جانباز ۷۰ درصد است که باید او را هم به همگان معرفی کرد.
 
امام جمعه شوش از ساخت یک مستند با موضوع مقاومت این بانوان خبر می‌دهد و عنوان می‌کند: ساخت این مستند پس از انتخاب کارگردان آغاز می‌شود تا رشادت‌های این بانوان را به تصویر بکشیم که امیدواریم بتواند پخش کشوری داشته باشد.
 
وی بر ساخت مجسمه و نماد فرحه دبات به عنوان زن مقاوم شوش تاکید می‌کند و می‌گوید: این موضوع پیگیری شده و بودجه آن در بخشداری موجود است و تمام کارها انجام شده فقط طرح نماد را باید سپاه استان تصویب کند که برای آنها ارسال شده و در انتظار تصویب هستند و بلافاصله بعد از تصویب مجسمه ساخته می‌شود.
 
حجت‌الاسلام علیزاده اضافه می‌کند: عامل تاخیر ساخت مستند و مجسمه این است که فردی برای پیگیری و تسریع در روند کار نبوده و فقط نامه نگاری‌ها انجام می‌شده که قطعا باید روند کار تسریع پیدا کند.
 
وی شهیده فرحه دبات را نماد مقاومت و رفتار مادرانه برای رزمندگان عنوان می‌کند و می‌افزاید: این موضوع یک امر محرز و سوژه بسیار زیبا برای الگوبرداری دختران عصر حاضر است

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:46
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی معاون محترم امور استانها در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه تهران (94/02/29)
خلاصه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه(94/02/29)
تصویر خبر

آشنایی  با تشکیلات و مقررات در نهاد نماز جمعه یک ضرورت است که هر امام جمعه در مسیر مأموریت و انجام وظابف خود آن را مورد توجه قرار می دهد.

  1.  دفاتر نمایندگی شورا در استانها : مسئولیت ابلاغ مصورات شورا – پیگیری انتصابات و شناسائی شهرهایی که ظرفیت برگزاری نماز جمعه را دارند. ایجاد هماهنگی و ارتباط ائمه جمعه با نماینده محترم ولی فقیه در استان و برگزاری همایش های استانی از جمله وظایف دفتر نمایندگی شورا است .
  2. نمایندگان شورا در استان مسئول رسیدگی به امور ائمه جمعه و ستادهای نماز جمعه و دفاتر ائمه جمعه در استان  است . بنابراین به اقتضاء مسئولیت نسبت به شیوه های مدیریت و باید و نبایدهای نهاد ، باید ائمه جمعه را در جریان مسائل گذشته و حکم آینده را داشته باشند و چنانچه مواردی لازم به پیگیری باشد باید به مرکز ارجاع گردد.  و دخالت مستقیم ننماید.
  3. نهاد نماز جمعه به لحاظ اینکه پشتوانه مردمی دارد و باید داشته باشد وظیفه مسئولین دفاتر است تا نیازهای امام جمعه را در هر شهر شناسایی و راه های مناسب و شایسته را جستجو نموده و حل مشکل نمایند تا حرمت امام جمعه حفظ گردد.