- کد خبر: 15028604 تاریخ ایجاد: 03:57
سومین نشست هم اندیشی منطقه ای مسئولین ستاد نماز جمعه استان مازندران
تصویر خبر

سومین نشست هم اندیشی منطقه ای مسئولین ستاد نماز جمعه استان مازندران به میزبانی امام جمعه  و ستاد نماز جمعه شیرگاه مورخه 25 تیر با مسئولیت و هماهنگی و پیگیری دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران برگزار گردید که حجه الاسلام والمسلمین دکتر انتظاری با ارائه نطرات و رهنمودها در جهت شکوفایی نماز جمعه و جذب جوانان موراد بر اساس ضوابط موجود خواستار فعالیتهای گسترده و برنامه ریزی جذب بیشتر مردم به نماز جمعه گردیدند و در ادامه امام جمعه محترم شیرگاه با سخنان کوتاه در خصوص اهمیت نماز جمعه و تشکر از فعالیت اعضای ستاد نماز جمعه مطالبی را عنوان نمودند و همچنین مهدی مستشرق رابط ستادهای نماز جمعه با بیان اهمیت حضور جوانان در ساماندهی و تشکیلات ستادها که باعث رشد و شکوفایی مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه و نقش بی بدیل جوانان و ارتباط مسئولین ستاد با دفتر استان و ادامه فعالیت ستادهای نماز جمعه بر اساس چارت تشکیلاتی موفقیت ها در قرارگاه فرهنگی را در بر خواهد داشت و با عنایت به فرا رسیدن 5 مرداد سالروز تاسیس نماز جمعه با هماهنگی و نظارت امام جمعه و تلاش اعضای ستاد در شهرهای استان فعالیت و گزارش آن را به دفتر استان ارسال نمایند


Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:46
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی معاون محترم امور استانها در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه تهران (94/02/29)
خلاصه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه(94/02/29)
تصویر خبر

آشنایی  با تشکیلات و مقررات در نهاد نماز جمعه یک ضرورت است که هر امام جمعه در مسیر مأموریت و انجام وظابف خود آن را مورد توجه قرار می دهد.

  1.  دفاتر نمایندگی شورا در استانها : مسئولیت ابلاغ مصورات شورا – پیگیری انتصابات و شناسائی شهرهایی که ظرفیت برگزاری نماز جمعه را دارند. ایجاد هماهنگی و ارتباط ائمه جمعه با نماینده محترم ولی فقیه در استان و برگزاری همایش های استانی از جمله وظایف دفتر نمایندگی شورا است .
  2. نمایندگان شورا در استان مسئول رسیدگی به امور ائمه جمعه و ستادهای نماز جمعه و دفاتر ائمه جمعه در استان  است . بنابراین به اقتضاء مسئولیت نسبت به شیوه های مدیریت و باید و نبایدهای نهاد ، باید ائمه جمعه را در جریان مسائل گذشته و حکم آینده را داشته باشند و چنانچه مواردی لازم به پیگیری باشد باید به مرکز ارجاع گردد.  و دخالت مستقیم ننماید.
  3. نهاد نماز جمعه به لحاظ اینکه پشتوانه مردمی دارد و باید داشته باشد وظیفه مسئولین دفاتر است تا نیازهای امام جمعه را در هر شهر شناسایی و راه های مناسب و شایسته را جستجو نموده و حل مشکل نمایند تا حرمت امام جمعه حفظ گردد.