- کد خبر: 21800252 تاریخ ایجاد: 02:30
همایش خدام مساجد سطح شهرستان زاوه برگزارشد
همایش خدام مساجد شهرستان زاوه
تصویر خبر
سخنرانی امام حمعه معزز در جمع خادمین مساجد
در مورخه 28 تیرماه 98 همایشی به منظور توجیع خادمین سطح شهرستان زاوه ، در زمینه الگوی مصرف برق در مساجد وهمچنین آموزش با کپسولهای آتش نشانی ، ونحوه برخورد خادم با جوانان ونوجوانان در مساجد برگزار شد که در این زمینه امام جمعه محترم شهرستان زاوه حجه السلام شمس الدین سخنانی پیرامون این مسائل برای خدام عزیز داشتند .این جلسه متصل به نماز جمعه شد وهمه خدام در نماز جمعه شرکت داشتند

 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:46
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی معاون محترم امور استانها در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه تهران (94/02/29)
خلاصه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه(94/02/29)
تصویر خبر

آشنایی  با تشکیلات و مقررات در نهاد نماز جمعه یک ضرورت است که هر امام جمعه در مسیر مأموریت و انجام وظابف خود آن را مورد توجه قرار می دهد.

  1.  دفاتر نمایندگی شورا در استانها : مسئولیت ابلاغ مصورات شورا – پیگیری انتصابات و شناسائی شهرهایی که ظرفیت برگزاری نماز جمعه را دارند. ایجاد هماهنگی و ارتباط ائمه جمعه با نماینده محترم ولی فقیه در استان و برگزاری همایش های استانی از جمله وظایف دفتر نمایندگی شورا است .
  2. نمایندگان شورا در استان مسئول رسیدگی به امور ائمه جمعه و ستادهای نماز جمعه و دفاتر ائمه جمعه در استان  است . بنابراین به اقتضاء مسئولیت نسبت به شیوه های مدیریت و باید و نبایدهای نهاد ، باید ائمه جمعه را در جریان مسائل گذشته و حکم آینده را داشته باشند و چنانچه مواردی لازم به پیگیری باشد باید به مرکز ارجاع گردد.  و دخالت مستقیم ننماید.
  3. نهاد نماز جمعه به لحاظ اینکه پشتوانه مردمی دارد و باید داشته باشد وظیفه مسئولین دفاتر است تا نیازهای امام جمعه را در هر شهر شناسایی و راه های مناسب و شایسته را جستجو نموده و حل مشکل نمایند تا حرمت امام جمعه حفظ گردد.