- کد خبر: 29597812 تاریخ ایجاد: 12:46
گزارش تصویری
حضور امام جمعه زرند در مراسم گرامیداشت هفته بسیج
تصویر خبر
حضور حجت الاسلام والمسلمین شجاعی امام جمعه محترم در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که با حضور جمعی از مسئولین ...

همزمان با هفته گرامیداشت بسیج ودر آستانه  فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین مراسمی با حضور جمعی از مسئولین و اقشار مختلف بسیج شهرستان وبا سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شجاعی امام جمعه محترم درمحل حسینیه ثارالله سپاه زرند برگزار شد.

حجت الاسلام شجاعی درسخنانی با تبریک ایام هفته بسیج به تمام بسیجیان و آزادیخواهان عالم تبریک بیان داشت: امروز فرهنگ بسیجی محدود به یک تشکل نظامی ومرز جغرافیایی ایران نیست .

وی اظهار داشت: امروز بسیج به تعبیر امام راحل عظیم الشأن(رضوان الله تعالی علیه)شجره طبیه ای است که زنده ،پویا وفعال است و به جریانی تبدیل شده است که دردنیا برای همه کشورهای مستکبرو ام الفسادی که دنبال زورگویی هستندخط ونشان می کشد ودر برابر آنها حرف برای گفتن دارد.

 امام جمعه زرند با ابراز خرسندی از این اتفاق شایسته ونقطه آغاز این حرکت که ازدل کشور عزیزمان ایران اتفاق اتفاده است،بیان داشت:  با درایت و بصیرتی که امام راحل از خودشان نشان دادند وفرمان تشکیل این نهاد مقدس را  صادر کردند ،امروز ما یک جبهه مقاوم در برابر همه زورگویان عالم داریم که حقیقتاً همه محاسبات آنها رابه هم ریخته است.

وی افزود: امروز بسیج یک فرهنگ متعالی وارزشی است که در گفتمان نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت وتبلور یافت وامروز درعمل نماد سازی می کند وهر کجا که دفاع ازمظلوم باشد بسیج در آنجا حاضر است و کسانی درجای جای دنیا پیدا شدند که از این فرهنگ کپی و  الگو برداری کردند وشما می بینید که چه اتفاقاتی را در عالم رقم زدند .

حجت الاسلام شجاعی تصریح کرد:  امروز دشمنان یکی پس از دیگری سیلی های محکمی ازجبهه مقاومت می خورند که همه اینها نشان دهنده نفوذ فرهنگ بسیجی وآن حضور همیشگی وفراگیر وپیشرویی از بسیجیان عزیزمان درمیدانهای سخت شاهد بودیم وتمام این حرکت های ایثارگرانه، فداکاریها ومجاهدتهایی که قابل افتخار وتحسین هستند، مبتنی بر یک اصل شکل گرفته است وآن اصل متعالی شهادت است.

وی اظهار داشت: به فرموده رهبرعالیقدر وفرزانه انقلاب امام خامنه ای عزیز(حفظه الله تعالی)، جهاد وشهادت دو فصل بزرگ از حرکت بسیجی است .

نماینده ولی فقیه در شهرستان زرند بیان داشت:بسیج فریاد توده های مردم است ،آن اتفاقی که در بسیج افتاد وهمه محاسبات نظامی و تسلیحاتی دشمن را به هم ریخت این بود که نیروهای مردمی را به افرادی تبدیل کرد که وارد کارزار دفاع از ارزشها شدند، وقتی که مردم پا به این عرصه گذاشتند هیچ قدرتی یارای مقابله در برابر آن را ندارد.

وی گفت: عده ای به دنبال این هستند که بگویند تاریخ مصرف بسیج تمام شده است وبسیج را  به دوران دفاع مقدس و یا یک عرصه های خاص محدود ومنحصرکنند اما حضور نیروهای مردمی وبسیجی به قدری فعال وپُر رنگ و زنده وفعال وپویا وپُرنشاط درعرصه های مختلف خودش را نشان داده که خط بطلانی بر همه این القائات کشیده شده است .

امام جمعه زرند در ادامه با قدر دانی از زحمتها وایثارگریهای شهداء ومجاهدان وبسیجیان سلحشورنظام جمهوری اسلامی ابراز داشت: امروز شاهد حضور یکپارچه مردم بسیجی در عرصه های خدمت رسانی هستیم و در هرکجایی که نظام مقدس اسلامی احساس نیاز داشته بسیج همواره پیشگام بوده وما مفتخریم که این فرهنگ از کشور واز میان مردم ما به دنیا صادر شده ودرجای جای عالم ودرلبنان وکوچه پس کوچه های غزه واریحا شکل گرفته است واین فرهنگ بسیجی است که دشمن را به زانو درآورده است وآنها حرفی برای گفتن ندارند .

وی یادآور شد: امروز حقیقتاً دشمن در برابر فرهنگ بسیجی شکست خورده و اینها همه افتخاراتی است که برای نظام جمهوری اسلامی در عرصه فرهنگ سازی وصدور فرهنگ بسیجی اتفاق افتاده است .

حجت الاسلام شجاعی افزود: بسیجی با انتشار فرهنگ بسیجی وبالا بردن روحیه جهاد وشهادت دشمن را عاجز کرده است و امروز هم در عرصه های مختلف با رشادت وشهامت وشجاعت ودرایت پا به میدان گذاشتند وبرگهای زرینی برای این نهاد خدمتگزار ومردمی ثبت کردند .

وی درپایان اظهار امیدواری کرد: امروز تمام چشم امید ما درجنگ اقتصادی به بسیجیان وفرهنگ بسیجی است ویقین داریم که بسیجیان بصیر قطعاً دراین میدان هم دشمن را به زانو درمی آورند وان شاء الله شکست دیگری در این عرصه هم برای دشمن به ارمغان خواهند آورد    .Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:46
سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی معاون محترم امور استانها در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه تهران (94/02/29)
خلاصه سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی در گردهمائی ائمه جمعه جدیدالانتصاب در مجتمع آدینه(94/02/29)
تصویر خبر

آشنایی  با تشکیلات و مقررات در نهاد نماز جمعه یک ضرورت است که هر امام جمعه در مسیر مأموریت و انجام وظابف خود آن را مورد توجه قرار می دهد.

  1.  دفاتر نمایندگی شورا در استانها : مسئولیت ابلاغ مصورات شورا – پیگیری انتصابات و شناسائی شهرهایی که ظرفیت برگزاری نماز جمعه را دارند. ایجاد هماهنگی و ارتباط ائمه جمعه با نماینده محترم ولی فقیه در استان و برگزاری همایش های استانی از جمله وظایف دفتر نمایندگی شورا است .
  2. نمایندگان شورا در استان مسئول رسیدگی به امور ائمه جمعه و ستادهای نماز جمعه و دفاتر ائمه جمعه در استان  است . بنابراین به اقتضاء مسئولیت نسبت به شیوه های مدیریت و باید و نبایدهای نهاد ، باید ائمه جمعه را در جریان مسائل گذشته و حکم آینده را داشته باشند و چنانچه مواردی لازم به پیگیری باشد باید به مرکز ارجاع گردد.  و دخالت مستقیم ننماید.
  3. نهاد نماز جمعه به لحاظ اینکه پشتوانه مردمی دارد و باید داشته باشد وظیفه مسئولین دفاتر است تا نیازهای امام جمعه را در هر شهر شناسایی و راه های مناسب و شایسته را جستجو نموده و حل مشکل نمایند تا حرمت امام جمعه حفظ گردد.