- کد خبر: 29597812 تاریخ ایجاد: 12:46
گزارش تصویری
حضور امام جمعه زرند در مراسم گرامیداشت هفته بسیج
تصویر خبر
حضور حجت الاسلام والمسلمین شجاعی امام جمعه محترم در مراسم گرامیداشت هفته بسیج که با حضور جمعی از مسئولین ...

همزمان با هفته گرامیداشت بسیج ودر آستانه  فرا رسیدن سالروز تشکیل بسیج مستضعفین مراسمی با حضور جمعی از مسئولین و اقشار مختلف بسیج شهرستان وبا سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شجاعی امام جمعه محترم درمحل حسینیه ثارالله سپاه زرند برگزار شد.

حجت الاسلام شجاعی درسخنانی با تبریک ایام هفته بسیج به تمام بسیجیان و آزادیخواهان عالم تبریک بیان داشت: امروز فرهنگ بسیجی محدود به یک تشکل نظامی ومرز جغرافیایی ایران نیست .

وی اظهار داشت: امروز بسیج به تعبیر امام راحل عظیم الشأن(رضوان الله تعالی علیه)شجره طبیه ای است که زنده ،پویا وفعال است و به جریانی تبدیل شده است که دردنیا برای همه کشورهای مستکبرو ام الفسادی که دنبال زورگویی هستندخط ونشان می کشد ودر برابر آنها حرف برای گفتن دارد.

 امام جمعه زرند با ابراز خرسندی از این اتفاق شایسته ونقطه آغاز این حرکت که ازدل کشور عزیزمان ایران اتفاق اتفاده است،بیان داشت:  با درایت و بصیرتی که امام راحل از خودشان نشان دادند وفرمان تشکیل این نهاد مقدس را  صادر کردند ،امروز ما یک جبهه مقاوم در برابر همه زورگویان عالم داریم که حقیقتاً همه محاسبات آنها رابه هم ریخته است.

وی افزود: امروز بسیج یک فرهنگ متعالی وارزشی است که در گفتمان نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفت وتبلور یافت وامروز درعمل نماد سازی می کند وهر کجا که دفاع ازمظلوم باشد بسیج در آنجا حاضر است و کسانی درجای جای دنیا پیدا شدند که از این فرهنگ کپی و  الگو برداری کردند وشما می بینید که چه اتفاقاتی را در عالم رقم زدند .

حجت الاسلام شجاعی تصریح کرد:  امروز دشمنان یکی پس از دیگری سیلی های محکمی ازجبهه مقاومت می خورند که همه اینها نشان دهنده نفوذ فرهنگ بسیجی وآن حضور همیشگی وفراگیر وپیشرویی از بسیجیان عزیزمان درمیدانهای سخت شاهد بودیم وتمام این حرکت های ایثارگرانه، فداکاریها ومجاهدتهایی که قابل افتخار وتحسین هستند، مبتنی بر یک اصل شکل گرفته است وآن اصل متعالی شهادت است.

وی اظهار داشت: به فرموده رهبرعالیقدر وفرزانه انقلاب امام خامنه ای عزیز(حفظه الله تعالی)، جهاد وشهادت دو فصل بزرگ از حرکت بسیجی است .

نماینده ولی فقیه در شهرستان زرند بیان داشت:بسیج فریاد توده های مردم است ،آن اتفاقی که در بسیج افتاد وهمه محاسبات نظامی و تسلیحاتی دشمن را به هم ریخت این بود که نیروهای مردمی را به افرادی تبدیل کرد که وارد کارزار دفاع از ارزشها شدند، وقتی که مردم پا به این عرصه گذاشتند هیچ قدرتی یارای مقابله در برابر آن را ندارد.

وی گفت: عده ای به دنبال این هستند که بگویند تاریخ مصرف بسیج تمام شده است وبسیج را  به دوران دفاع مقدس و یا یک عرصه های خاص محدود ومنحصرکنند اما حضور نیروهای مردمی وبسیجی به قدری فعال وپُر رنگ و زنده وفعال وپویا وپُرنشاط درعرصه های مختلف خودش را نشان داده که خط بطلانی بر همه این القائات کشیده شده است .

امام جمعه زرند در ادامه با قدر دانی از زحمتها وایثارگریهای شهداء ومجاهدان وبسیجیان سلحشورنظام جمهوری اسلامی ابراز داشت: امروز شاهد حضور یکپارچه مردم بسیجی در عرصه های خدمت رسانی هستیم و در هرکجایی که نظام مقدس اسلامی احساس نیاز داشته بسیج همواره پیشگام بوده وما مفتخریم که این فرهنگ از کشور واز میان مردم ما به دنیا صادر شده ودرجای جای عالم ودرلبنان وکوچه پس کوچه های غزه واریحا شکل گرفته است واین فرهنگ بسیجی است که دشمن را به زانو درآورده است وآنها حرفی برای گفتن ندارند .

وی یادآور شد: امروز حقیقتاً دشمن در برابر فرهنگ بسیجی شکست خورده و اینها همه افتخاراتی است که برای نظام جمهوری اسلامی در عرصه فرهنگ سازی وصدور فرهنگ بسیجی اتفاق افتاده است .

حجت الاسلام شجاعی افزود: بسیجی با انتشار فرهنگ بسیجی وبالا بردن روحیه جهاد وشهادت دشمن را عاجز کرده است و امروز هم در عرصه های مختلف با رشادت وشهامت وشجاعت ودرایت پا به میدان گذاشتند وبرگهای زرینی برای این نهاد خدمتگزار ومردمی ثبت کردند .

وی درپایان اظهار امیدواری کرد: امروز تمام چشم امید ما درجنگ اقتصادی به بسیجیان وفرهنگ بسیجی است ویقین داریم که بسیجیان بصیر قطعاً دراین میدان هم دشمن را به زانو درمی آورند وان شاء الله شکست دیگری در این عرصه هم برای دشمن به ارمغان خواهند آورد    .Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 06:25
حضور معاون محترم امور استانهای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی در استان قزوین + دانلود تصاویر
تصویر خبر

انتصاب رییس جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قزوین

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود خمسه‌ای به عنوان رییس جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قزوین منصوب شد.

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حضرت آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی معاون امور استان‌های شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، ائمه جمعه استان قزوین، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان قزوین برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود خمسه‌ای به عنوان رییس جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان قزوین منصوب و از زحمات حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی بهبودی، رییس سابق این نهاد تقدیر شد.

این مراسم اولین حضور حضرت آیت الله عابدینی در جلسات پس از عمل جراحی قلب بود و ایشان مدت کوتاهی را در جلسه حضور داشتند.

نماز جمعه‌ها در شأن این امر مقدس برگزار شود

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در این مراسم با بیان این که گاهی نماز جمعه به یک نماز معمولی و متعارف تبدیل می‌شود، اظهار کرد: در حقیقت ما باید آرزویمان این باشد که در هر روستایی که 11 نفر می‌توانند در نماز جماعت جمعه شرکت کنند، نماز جمعه برپا شود.

وی تصریح کرد: وقتی که قرار است برای همان 11 نفر امام جمعه تعیین کنیم، باید احساس کنیم این امام جمعه باید شاخصه‌های یک رهبر دینی در ابعادی کوچک‌تر را داشته باشد تا هیبت و عظمت نماز جمعه از حیث آن متصدی اصلی و شخصیت محوری که امام جمعه است، محفوظ بماند و شأن آن پایین نیاید.

امام جمعه قزوین ادامه داد: از نظر ارشادی، معنویت، حاکمیت دینی و سبک زندگی اسلامی و در منویاتی که مقام معظم رهبری که به انواع مختلف مطرح کرده‌اند، تفاوتی میان شهر و روستا و منطقه کوچک و بزرگ وجود ندارد و همه جا باید نماز جمعه با کیفیت بالا و در شأن این امر مقدس و الهی برگزار شود.

تجربیات موفق در برگزاری نماز جمعه‌ها به همه مناطق استان منتقل شود

این مقام مسئول تأکید کرد: شهرهایی که در آن نماز جمعه برگزار می‌شود، در هر منطقه جغرافیایی استان که قرار دارند باید مانند یک شجره طیبه به هم مرتبط و متصل باشند؛ به گونه‌ای که تجربیات موفق در هر منطقه به سرعت به نماز جمعه‌های مناطق دیگر استان منتقل شود.

وی خاطرنشان کرد: جلسات ماهانه ائمه جمعه، جلسات اتاق فکری است که باید در هر جلسه آن یک گام بلند برای ارتقای وضعیت نماز جمعه‌ها، افزایش جمعیت و کیفیت نماز جمعه‌ها برداشته شود، به طوری که اگر 12 جلسه ائمه جمعه برگزار می‌شود، 12 گام بلند را به خوبی احساس کنیم.

حضرت آیت الله عابدینی یادآور شد: شاید در هر استانی آن طور که شرایط در استان قزوین برای ارتقای وضعیت نماز جمعه وجود دارد، نباشد اما در استان قزوین برادری، انسجام و منطقه جغرافیایی به گونه‌ای است که به سادگی و سهولت می‌توان ارتباط میان شهرها و ائمه جمعه را برقرار کرد و این مهم در توسعه نماز جمعه نقش اساسی و مهمی دارد.

نباید ائمه جمعه به روزمرگی گرفتار شوند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان داشت: رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در مرکز استان باید کاری کند که ائمه جمعه با یکدیگر ارتباطات جدی داشته باشند و یک امام جمعه نباید به روزمرگی گرفتار شود و لازمه این مهم آن است که نماز جمعه در هر منطقه دارای شاکله باشد.

وی با تأکید بر این که برپایی و ارتقای نماز جمعه‌ها تنها وظیفه امام جمعه نیست، اظهار داشت: یکی از ارکان اصلی نماز جمعه، سفارش به تقوا است؛ وقتی بحث تقوا مطرح می‌شود بیش از 80 بار خداوند در قرآن امر به تقوا کرده است و غریب به اتفاق این سفارش‌ها جمعی است و این مهم به خوبی بیان کننده آن است که باید همه مسئولان در برپایی با شکوه نماز جمعه مشارکت داشته باشند.

بسیاری از گرفتاری‌ها و مفاسد با برپایی باشکوه نماز جمعه رفع می‌شود

امام جمعه قزوین تصریح کرد: خداوند در قرآن با بیان آیه شریفه «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِی لِلصَّلَاةِ مِن یَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَی ذِکْرِ اللَّهِ» اهمیت برپایی نماز جمعه را بیان می‌کند، اما گاهاً چندین برابر نماز جمعه برای روزی که متعلق است به نماز جمعه، برای مسائل دیگری تبلیغ می‌شود.

این مقام مسئول توسعه ورزش را در جامعه ضروری عنوان کرد و با بیان این که برگزاری یک روز ورزش در هفته بسیار کم است، گفت: مسئولان باید کاری کنند تا مردم هر روز هفته بخشی از وقت خود را به ورزش بپردازند اما  زمان آن نباید همزمان با برپایی نماز جمعه باشد.

عده‌ای با توسعه نماز جمعه در کشور مخالف بودند/توسعه نماز جمعه با تأیید رهبری انجام شد/بیش از 850 نماز جمعه در کشور برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالعلی ابراهیمی، معاون امور استان‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور نیز در ادامه جلسه با ابراز خرسندی از دیدار با آیت الله عابدینی و آرزوی سلامتی برای ایشان، خدمات نماینده ولی فقیه و امام جمعه سابق قزوین را بسیار ارزنده دانست و گفت: آیت الله باریک بین از چهره‌های شاخص روحانیت در عصر حاضر، عالم عامل و مجاهد است که مایه افتخار جامعه روحانیت و نهاد نماز جمعه است چرا که منشأ خدمات بسیاری در استان و کشور شدند.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند ائمه جمعه بخشی از وظایف دستگاه رهبری را بر عهده دارند و این جمله از جمله‌های بسیار حساس و مهمی است که حضرت آقا در ارتباط با نهاد نماز جمعه بیان فرموده‌اند.

این مقام مسئول تأکید کرد: در زمانی تعداد نمازهای جمعه نسبت به زمان کنونی در مناطق کمتری برگذار می شد اما با تأیید مقام معظم رهبری  توسعه کمی و کیفی نمازهای جمعه در کشور افزایش پیدا کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیمی با تأکید بر این که عده‌ای با توسعه نماز جمعه موافق نبودند، ادامه داد: برخی با برگزاری نماز جمعه در شهرها و بخش‌های کوچک موافق نبودند و آن را منافی با عظمت و عزت نماز جمعه تلقی می‌کردند؛ اما امروز که بیش از 850 نماز جمعه در کشور در حال برگزاری است احساس می‌کنیم ارکان اقتدار و امنیت ملی افزایش پیدا کرده و این مهم منجر به ترویج و توسعه فرهنگ دینی و اسلامی نیز شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: مسئولی که امکان خدمت رسانی پیدا می‌کند یکی از وظایفش این است که باید به نماز و نمازگزاران کمک کند؛ مسئولی که مردم حضورش را در مسجد، نماز جمعه و نماز جماعت می‌بینند و نفس گرمش را آنجا می‌توانند حس و لمس کنند طبیعی است از وی دفاع و حمایت می‌کنند.

معاون امور استان‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان این که مسئولان باید حضوری پررنگ در نمازهای جمعه‌ها داشته باشند و از جوان‌های انقلابی و حزب الهی حمایت کنند.

وی با تأکید بر این که نماز جمعه خواستگاه ارزش‌های اسلامی است، اذعان داشت: نمازهای جمعه توسط ائمه جمعه با حداقل امکانات برگزار می‌شود و این یکی از مشکلات این حوزه است و ضروری است مسئولان به دنبال حل آن باشند.

تاکنون 200 گردهمایی ائمه جمعه در استان قزوین برگزار شده است

حجت الاسلام والمسلمین محمدتقی بهبودی رییس سابق شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هم در این جلسه گزارشی از عملکرد این نهاد را در سال‌های گذشته ارائه کرد.

وی با بیان این که تا کنون 200 گردهمایی ائمه جمعه استان قزوین برگزار شده است، گفت: برپایی نماز جمعه‌های استان از 9 منطقه و شهر به 20 نماز جمعه در مناطق مختلف استان افزایش پیدا کرده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: 60 میلیارد ریال اعتبار برای نهاد نماز جمعه استان جذب شد که بخشی از آن منابع استانی بود که برای توسعه این مرکز هزینه شد.

نماز جمعه سنگر مقابله با تهاجم دشمنان است/نماز جمعه متعلق به یک جریان و حزب خاص نیست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود خمسه‌ای رییس شورای سیاست گذاری استان قزوین هم در این جلسه اظهار داشت: مقام معظم رهبری در خصوص نماز جمعه می‌فرمایند نماز جمعه یک سنگر بسیار کارآمد در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن است.

وی تصریح کرد: امروز دشمنان و مستکبران عالم در عرصه جنگ نرم، نظام را مورد حجمه قرار داده‌اند و نماز جمعه سنگر بسیار قوی برای مقابله با تهاجم دشمن است و این سنگر مقدس تا به حال هم رو به رشد حرکت کرده است.

این مقام مسئول با بیان این که برای رسیدن به افق بلندی که اسلام از جایگاه مقدس نماز جمعه انظار دارد، یکسری مقدماتی نیاز است، گفت: نماز یک منصب حکومتی است و متعلق به یک جریان و حزب خاص نیست و این امر مقدس به همه مردم و کسانی متعلق است که اعتقاد به نظام اسلامی دارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین خمسه‌ای با اشاره به این که همه مسئولان در نظام اسلامی در برپایی نماز جمعه نقش مؤثر دارند اظهار داشت: یکی از صفات و خصوصیات مؤمنان ایجاد جامعه سالم است که در آن نماز به پا داشته می‌شود. اگر چنین ظرفیتی در بین مسئولان فرهنگی جامعه ما ایجاد شود و اختلاف سلیقه‌ها باعث جدایی نشود به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ستادهای نماز جمعه در اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری، خصوصاً مهندسی فرهنگی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

 

برای دانلود تصاویر لطفاً اینجا کلیک نمایید