- کد خبر: 12780107 تاریخ ایجاد: 09:36
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی اصل حسینی
جایگاه و حریم امام هادی(ع) را در روز اول عید رعایت کنید
تصویر خبر
امام جمعه منطقه راوند: امید است همچون علی بن محمدباقر(ع) در مسیر تبلیغ دین و اصرار بر حمایت از ولایت و امامت تا پای جان حرکت کنیم/ با توجه به روز شهادت امام هادی(ع) در نخستین روز سال نو، جایگاه و حریم این امام مظلوم را رعایت کنید.

خطبه‌‌های نمازجمعه مورخ 25 اسفندماه 1396 در آستان امامزاده ولی بن موسی الکاظم(ع) راوند

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی اصل حسینی؛ امام جمعه منطقه راوند

ضمن دعوت به تقوای الهی و عرض تسلیت به مناسبت شهادت سلطان علی بن محمدباقر(ع) ابراز امیدواری کرد تا همچون ایشان در مسیر تبلیغ دین و اصرار بر حمایت از ولایت و امامت تا پای جان حرکت کنیم و ضمن توفیق زیارت ایشان، شافع ما باشند.

امام جمعه منطقه راوند با بیان اینکه با فرارسیدن ماه‌های عبادت، رحمت الهی نزول می‌یابد بیان داشت: سعی کنیم روزه‌داری در این ماه‌ها را فراموش نکنیم. و به بیان مناسبات ماه رجب و احادیثی از امام محمدباقر(ع) در باب خوشرویی و کسب ثواب پرداخت و تبسم را از نشانه‌های مومن برشمرد و ساطع شدن انرژی مثبت با تبسم و خوشرویی را موجب خوش یمن بودن فرد عنوان کرد.

وی با توجه به روز شهادت امام هادی(ع) در نخستین روز سال نو از مردم خواست تا جایگاه و حریم این امام مظلوم را رعایت کنند و در ادامه به شرح حدیثی از امام هادی(ع) در زمینه عاق والدین پرداخت و عاق والدین را موجب کم شدن رزق و صبر و روزی و استقامت و در نتیجه ذلیل شدن فرد برشمرد و قبولی نمازجمعه را در گرو دلجویی از پدر و مادر دانست. و اضافه کرد: دین اسلام، دین عزلت نیست به والدین خدمت کنیم این بهترین عبادت است؛ نماز مستحب است اما اطاعت از والدین واجب است. وی در ادامه به گوشه‌ای از احترام مقام معظم رهبری نسبت به پدر خویش و توجه به ایشان پرداخت و عزت در نتیجه دعای پدر را یادآور شد و گفت: دعا و نفرین پدر و مادر حتی بعد از مرگ نیز اثر دارد.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز و دید و بازدیدها به نمازگزاران توصیه کرد تا در ایام نوروز به صله رحم بیشتر بپردازند و نتیجه آن را طولانی شدن عمر، دفع بلا و رفع بسیاری از مشکلات عنوان کرد. همچنین توصیه کرد تا از بیماران عیادت کنند و زیارت اهل قبور را فراموش نکنند و مسافرت را سفارش کرد و آن را از لوازم این ایام و شناخت تاریخ در نتیجه سفر دانست. نیز از مردم خواست تا در لحظه سال تحویل در امامزادگان حضور پیدا کنند که جامع همه موارد مذکور است. همچنین ایام اعتکاف را از یاد نبرند.

حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی در خطبه دوم به بحث اخلاق نیکو در خانواده اشاره کرد و نتیجه اطاعت و فرمانبری از همسر را پرورش فرزندانی متقی عنوان کرد.

امام جمعه منطقه راوند با توجه به دیدار اعضای خبرگان با رهبر و طرح بحث معیشت مردم در آن جلسه ضمن توصیه‌هایی چند به مسئولین گفت: یک طرف دولتمردان و مسئولین سه قوه و طرف دیگر مردم هستند که باید همراهی کنند و در نوع خرید خود جنس ایرانی بخرند و سازندگان نیز به کیفیت بیشتر توجه کنند.

وی ضمن توصیه به ایمان، تقوا و احسان اظهار داشت: اگر استقامت کنیم و دست از ارزش‌‌ها برنداریم و اگر فحشا و منکر زیادتر نشد، خدای متعال ما را یاری خواهد کرد. وی بر خطاب رهبر به مسئولین در باب به عمل رساندن گفته‌ها تاکید کرد و نتیجه ساده‌زیستی مسئولین را رضایت مردم و همراه شدن با آنان عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی با اشاره به حمله فرقه شیرازی‌ها به سفارت ایران در انگلستان آنها را دارای انحراف فکری و اعتقادی دانست و گفت: آنها انگلیس را قبله آمال خود می‌دانند و در آنجا این شیعه انگلیسی بودن خود را به منصه ظهور گذاشتند و اخیرا یکی از این فرقه در قم به ولایت فقیه و دفاع مقدس تاخته است و در باب مباحث اعتقادی معتقدند که باید به اعتقادات اهل سنت توهین کرد اما به اسرائیل چیزی نمی‌گویند و به گروه‌هایی که به اسرائیل حمله می‌کنند می‌تازند. به قمه‌زنی معتقدند گویی اهداف عزاداری فقط با قمه‌زنی محقق می‌شود؛ انگلستان که آب دهن انداختن در خیابان را جرم می‌داند یک میدان برای قمه زنی این فرقه اختصاص می‌‌دهند!

امام جمعه منطقه راوند در باب بلندگوی علمای شیعه به قطع شدن شبکه پرس تی وی اشاره کرد و تعدد شبکه‌های این فرقه به 18 عدد را نتیجه وارد کردن انحراف در مذهب تشیع توسط غرب برشمرد و افزود: اینها علمای شیعه از جمله آیت‌اله بهجت را لعن می‌کنند. و عملکرد آنها را اختلاف در عالم تشیع عنوان کرد و شناساندن تشیع به جهان با شیوه قمه‌زنی را به شدت تقبیح کرد و گفت: آیا امام حسین(ع) به شهادت رسید و حضرت زینب(س) به اسارت رفت که ما فقط از طریق قمه‌‌زنی ایشان را به دنیا بشناسانیم! آیا خطبه‌ها و بیان این بزرگواران را باید برداریم و مسائل خرافی را جایگزین کنیم؟!

وی هفته احسان و نیکوکاری را یادآور شد و برای بحث کمک به فقرا و نیازمندان از مردم منطقه تقاضای امداد کرد. و با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و سیل مسافرین به سمت امامزاده راوند به برنامه‌ریزی هیئت امنا جهت استقبال از مسافران اشاره کرد و از خادمان افتخاری امامزاده راوند و افرادی که در این زمینه علاقمند به فعالیت هستند خواست تا در این امر مسئولین را یاری رسانند.

حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی به بحث ورزش و اجرای مسابقات فوتسال جام شهدای مدافع حرم و نیز جذب جوانان و نوجوانان و سفرراهیان نور ستاد دانش‌آموزی اشاره کرد. و ابراز خرسندی کرد تا بحث‌ نشاط جوانان به حاشیه نرود.

و در پایان به بحث فروش ماهیان زینتی منطقه به ویژه در ایام نوروز پرداخت و بر لزوم مکانی ویژه جهت تمرکز این امر و مشخص‌کردن مکانی ویژه برای هدایت و جذب خریدار تاکید کرد.


 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 06:44
گفتگوی " مدیر ستادهای نماز جمعه " حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه
بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه کشور
تصویر خبر

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح "مدیر ستادهای نماز جمعه" در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه کشور اظهار داشت کار بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه ، جهت بهره گیری هرچه بیشتر از فضای مجازی در تیرماه سال 94 به پایان رسیده  و صفحات جدید سایت مذکور به نشانی اینترنتی www.setadjomeh.com وwww.setadjomeh.ir بروزرسانی شده است .ایشان خاطرنشان کرد این سایت از امکانات و قابلیت های ویژه ای برای کاربران برخوردار میباشد که در این راستا بیش از 850 نام کاربری و رمز ورود برای ورود به سایت ستادهای نماز جمعه برای مسئولین محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور و همچنین رابطین محترم ستادهای نماز جمعه در سطح استانها به همراه فایل آموزشی درج مطلب در پرتال به دفاتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ارسال شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح ضمن تقدیرو تشکر از استقبال خوب مسئولین ستادهای نماز جمعه سراسر کشور از سایت  اشاره داشت: متاسفانه دشمنان قسم خورده انقلاب با استفاده از فضای سایبری درصدد شعله افروزی جنگ نرم در کشور هستند که باید با خودباوری، سخت کوشی و تقویت اعتماد به جوانان، دراین عرصه نیز بر حربه های استکباری فائق آئیم.

ایشان فرهنگ استفاده بهینه از فضای مجازی را یکی از دغدغه های  نهاد مقدس امامت جمعه دانسته و ابراز امیدواری کرد  با همراهی و همیاری مسئولین ستادهای نماز جمعه و همچنین رابطین ستادهای نماز جمعه در سطح استان ها گام های موثر و بلندی در این زمینه برداشته شود.

مدیر ستادهای نماز جمعه کشوربا تاکید بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه فرهنگ اسلامی  گفت: مسئولین ستادها باید ظرفیت های رسانه ای را به خوبی  شناسایی نموده و دارای مدیریت و برنامه مناسبی باشند تا با استعدادیابی و جلب افراد مستعد ، از امکاناتی که در اختیار دارند بهره مندی مطلوب را داشته و این فرصت خدمتگزاری را مغتنم شمارند.

ایشان در پایان برای تمامی عزیزانی که در این حوزه فعالیت می‌نمایند، علی الخصوص رابطین محترم ستادهای نماز جمعه استان های تهران ، البرز ، کرمان ، خراسان شمالی ، لرستان و همدان که در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و رسانه ای ما کمال همکاری و معاضدت را معمول داشته اند کمال تشکر را ابراز نموده و برای انان از پیشگاه ربوبی تداوم توفیقاتشان را خواستار شد.