- کد خبر: 12825746 تاریخ ایجاد: 03:17
امام جمعۀ پلدختر: کسانی که نهادنمازجمعه را تضعیف می کنند التزام به "ولایت فقیه " ندارند
تصویر خبر
امام جمعۀ پلدختر: کسانی که نهادنمازجمعه را تضعیف می کنند التزام به "ولایت فقیه " ندارند

امام جمعه پلدختر گفت: نهاد نمازجمعه منتسب به ولایت است و کسانی که این جایگاه را تضعیف و تخریب می کنند التزام به اسلام و ولایت فقیه ندارند.

امام جمعه پلدختر گفت: نهاد نمازجمعه منتسب به حاکم اسلامی و ولایت فقیه است ولذا کسانی که این جایگاه را تضعیف و تخریب می کنند التزام به اسلام و ولایت فقیه ندارند.

به گزارش بالاگریوه حجت الاسلام و المسلمین محمد سوری درخطبه های نمازوحدت بخش و سیاسی_عبادی جمعۀ این هفتۀ پلدختر گفت: دراهمیت نهادنمازجمعه همین بس که درقرآن کریم به صراحت براقامۀ آن تأکیدشده است.
وی با اشاره به اینکه نمازجمعه حج مساکین بوده و ثواب زیارت خانۀ خدارادارد ،اظهارداشت: رسول گرامی اسلام حضرت محمد صطفی صلوات الله علیه می فرمایند اگرکسی بدون دلیل سه هفته پشت سرهم درنمازجمعه شرکت نکند،منافق است.

امام جمعه پلدختربابیان اینکه بعضی افرادمردم راتهدیدو تطمیع می کنندکه درنمازجمعه شرکت نکنند،مخالفان نمازجمعه رامغرض،متوهم وکف روی آب خواندویادآورشد:ازآنجاکه میعادگاه نمازجمعه مکانی برای آگاهی و بصیرت افزائی آحاد جامعه است دشمنان داخلی وخارجی وکسانی که با نظام اسلامی و ولایت فقیه زاویه دارند همواره سعی می کنند این نهادمقدس حکومتی را تخریب و تضعیف نمایند.
 
« سوری » بابیان اینکه درطول تاریخ همواره خناسان وابوجهل هامانع انجام کارخیر بوده اند،گناه کردن ،دوستان ناباب ولجاجت راازموانع رفتن انسان به سوی انجام کار خیر برشمرد وافزود: لجبازی صفت شیطانی بسیارخطرناکی است که براثرآن انسان حاضراست روی حق وحقیقت پابگذارند ودوست ناباب نیز انسان را ازانجام کارخیر مانند رفتن به نمازجمعه بازداشته و به گناه و منکر تشویق می کند.

خطیب جمعۀ پلدختربه بیست و هشتم اسفند ماه ،اول رجب و سالروز ولادت با سعادت امام محمد باقر (ع) اشاره و با نقل روایتی از امام کاظم (ع) افزود: رجب نهری است دربهشت که سفید تر از شیر و شیرین تر از عسل است وهرکس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد خداوند از آن نهر به او می نوشاند.

حجت الاسلام والمسلمین سوری سپس به شرایط نامساعد سیاسی واجتماعی دوران زندگی امام باقرعلیه السلام اشاره کرد و افزود: با اینکه امام باقر(ع) درزمانی زندگی می کرد که ازیک سو نقل احادیث پیامبر (ص) ممنوع بود و ازسوی دیگر احادیث ساختگی دهان به دهان می گشت و فرقه های گوناگونی سر برآورده و دین را با سلیقه خود تفسیرو تعبیرمی کردند.اما آن امام بزرگوارتوانست یک نهضت علمی را پایه گذاری کرده ونسبت به تربیت شاگردان و طلاب علوم دینی همت بگمارد که این دانشگاه در زمان امام صادق (ع) به اوج خود رسید .

امام جمعۀ پلدختردرادامه با اشاره به بیست و نهم اسفندماه روزملی شدن صنعت نفت اظهارداشت : یکی از بخش های مهم مبارزاتی آیت الله کاشانی را باید جهاد پی گیر و مستمر او درنهضت ملی شدن صنعت نفت دانست ،زیرا امتیاز نفت ازدیرباز به انگلیس واگذار شده بود .

« سوری » افزود: آیت اله کاشانی دشمن سرسخت استعمار انگلیس بود و وقتی پس از 28 ماه زندانی ازاو بازجویی می کردند،گفت: من اساسا" با هر اجنبی که مخالف مصالح و استقلال مملکت ایران باشد مخالفم این اجنبی خواه روس باشد خواه انگلیس یا آلمان یا آمریکا . من می گویم ایرانی نباید نوکر اجنبی باشد .


Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 06:44
گفتگوی " مدیر ستادهای نماز جمعه " حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه
بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه کشور
تصویر خبر

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح "مدیر ستادهای نماز جمعه" در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه کشور اظهار داشت کار بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه ، جهت بهره گیری هرچه بیشتر از فضای مجازی در تیرماه سال 94 به پایان رسیده  و صفحات جدید سایت مذکور به نشانی اینترنتی www.setadjomeh.com وwww.setadjomeh.ir بروزرسانی شده است .ایشان خاطرنشان کرد این سایت از امکانات و قابلیت های ویژه ای برای کاربران برخوردار میباشد که در این راستا بیش از 850 نام کاربری و رمز ورود برای ورود به سایت ستادهای نماز جمعه برای مسئولین محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور و همچنین رابطین محترم ستادهای نماز جمعه در سطح استانها به همراه فایل آموزشی درج مطلب در پرتال به دفاتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ارسال شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح ضمن تقدیرو تشکر از استقبال خوب مسئولین ستادهای نماز جمعه سراسر کشور از سایت  اشاره داشت: متاسفانه دشمنان قسم خورده انقلاب با استفاده از فضای سایبری درصدد شعله افروزی جنگ نرم در کشور هستند که باید با خودباوری، سخت کوشی و تقویت اعتماد به جوانان، دراین عرصه نیز بر حربه های استکباری فائق آئیم.

ایشان فرهنگ استفاده بهینه از فضای مجازی را یکی از دغدغه های  نهاد مقدس امامت جمعه دانسته و ابراز امیدواری کرد  با همراهی و همیاری مسئولین ستادهای نماز جمعه و همچنین رابطین ستادهای نماز جمعه در سطح استان ها گام های موثر و بلندی در این زمینه برداشته شود.

مدیر ستادهای نماز جمعه کشوربا تاکید بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه فرهنگ اسلامی  گفت: مسئولین ستادها باید ظرفیت های رسانه ای را به خوبی  شناسایی نموده و دارای مدیریت و برنامه مناسبی باشند تا با استعدادیابی و جلب افراد مستعد ، از امکاناتی که در اختیار دارند بهره مندی مطلوب را داشته و این فرصت خدمتگزاری را مغتنم شمارند.

ایشان در پایان برای تمامی عزیزانی که در این حوزه فعالیت می‌نمایند، علی الخصوص رابطین محترم ستادهای نماز جمعه استان های تهران ، البرز ، کرمان ، خراسان شمالی ، لرستان و همدان که در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و رسانه ای ما کمال همکاری و معاضدت را معمول داشته اند کمال تشکر را ابراز نموده و برای انان از پیشگاه ربوبی تداوم توفیقاتشان را خواستار شد.