- کد خبر: 29151412 تاریخ ایجاد: 08:41
گزارش تصویری و متن خطبه های09 مهر 1400
تصویر خبر

 

                                       

                   

 

09 مهر 1400

خطبه های این هفته

حضرت حجت الاسلام والمسلمین یزدی امام جمعه محترم بخش خلجستان

مدت  دوخطبه : 30:38دقیقه خطبه اول : 15:35دقیقه خطبه دوم : 15:03دقیقه

(( خطبه اول ))

 

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بخش خلجستان خطبه‌های‌این هفته پس از دعوت به تقوای الهی به شرح ذیل است:

 هفته گذشته چند اوصافی از منافقین را عرض کردیم از جمله دروغ‌گو بودن و استفاده زیاد از قسم دروغ. از زمره صفات منافقین چندتایی را عرض خواهیم کرد یکی از صفات منافقین ظاهری آراسته و زبانی چرب دارند .

وقتی انسان به افراد منافق نگاه می‌کند تعجب می‌کند حواسمان را جمع کنیم گفتارمان طوری صحبت کنیم که همان‌طور هستیم یعنی گفتار و کردارمان در یک سطح باشد .

صفت بعدی معمولاً افراد منافق دارای این صفت هستند در جامعه بیهوده و قابل‌استفاده نیستند مثل چوب خشک‌شده هستندکه فرد منافق چند خصوصیت بارز دارد یکی عدم انعطاف‌پذیری در برابر حق هست و دیگری بیهوده بودن فرد است همان‌طوری که چوب خشک شده در جامعه بیهوده و نه ثمری و نه سایه‌ای دارد .

حدیثی از امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید:  هر کسی که درپی برآورده کردن حاجت برادر مؤمن خودش باشد خدای متعال حوائج آن فرد را برآورده به خیر می‌کند. صفت بعدی افراد منافق همیشه در ترس و وحشت هستند. همیشه به مسائل و مباحث بدگمان هستند خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: فکر می‌کنند هر سروصدایی بر ضد آنان هست .

منافقین منفی‌گرا هستند که یکی دیگر از صفات منافقین است.

صفت دیگری خدای متعال در سوره منافقین می‌فرماید: اولاً خدای متعال منافقین را در زمره فاسقین قرار می‌دهد و منافقین یکی از صفاتشان فسق‌وفجور می‌باشد زمانی‌که وارد فسق‌وفجور شدن از هدایت خدای متعال هم دور می‌شوند.

 

قرائت سوره کوثر 

(( خطبه دوم ))

هفته گذشته مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان آقا اباعبدالله‌الحسین در روز اربعین را داشتیم. تقدیر و تشکر داشته‌باشیم از همه بزرگوارانی که در برپایی این مراسم زحمت کشیدند و خدمت کردند تعظیم شعائر انجام دادند و نشانه‌های تقوای الهی را در خودشان به مرحله بروز و ظهور رساندن .درخواست از عموم مردم متدین بخش و شهر دستجرد داریم و آن این است که وقتی مراسمی برپا می‌شود و مراسمی که مخصوص اهل‌بیت علیهم‌السلام هست ان‌شاءالله همه مردم و اکثریت مردم تا جایی‌که در توانشان هست حضور به‌موقع پرشور و فعال داشته باشند.

مراسم‌هایی که در آخر ماه صفر داریم شهادت آقا رسول‌الله صلی الله علیه وآله وسلم و همچنین شهادت سبط اکبر نبی مکرم اسلام حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام و شهادت آقا امام رضا علیه‌السلام در پیش رو داریم .

تا جایی‌که در توانمان هست از این مراسمات توشه ی خیر و برگ سبزی برای آخرت خودمان به‌جا بگذاریم روایتی از آقا رسول‌الله صلی الله علیه وآله وسلم می فرماید:  اگر کسی فرزندم رضا را در غربت زیارت کند بهشت مشتاق آن فرد خواهد شد .

مشکل در روستای عیسی آباد در خصوص قنات این روستا اتفاق افتاده‌است و در روستای منصورآباد چند تا خانه خراب و مقداری جاده بسته‌شده و الحمدالله دوستان و بخشدار محترم پیگیری کردند و ان‌شاءالله به‌زودی بتوانیم با پیگیری‌های مُجدانه مشکل این بزرگواران را حل کنیم .


 در خصوص زمین‌های کوی گلستان بازهم مسئولین پیگیر هستند اما می‌طلبد پیگیری با جدیت بیشتر باشد و خود مردم هم پیگیر باشند تا بتوانیم این مشکلی که حدود ۲۰ سال هست مردم این‌جا با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و یکی از معضلات بزرگ بخش خلجستان هست موجب عدم پیشرفت بخش خلجستان و شهر دستجرد شده‌است به نوعی دست پیشرفت شهر دستجرد را بسته‌است .

حدود ۸۰۰ الی ۹۰۰ قطعه زمین هست با درست شدن این معضل می‌توانیم شاهد برکات زیادی مثل اشتغال‌زایی زیادی باشیم ان‌شاءالله در این سال که سال مانع زدایی از تولید است و سال اشتغال‌زایی هست بتوانیم با کمک همه مسئولین و مردم و با پیگیری مجدانه ان‌شاءالله بتوانیم این معضل را حل و موجبات پیشرفت ،آبادانی و توسعه شهر و بخش را فراهم کنیم.

 

                       قرائت سوره اخلاص

 

 


Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 06:44
گفتگوی " مدیر ستادهای نماز جمعه " حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه
بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه کشور
تصویر خبر

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح "مدیر ستادهای نماز جمعه" در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستادهای نماز جمعه کشور اظهار داشت کار بازنگری سایت ستادهای نماز جمعه ، جهت بهره گیری هرچه بیشتر از فضای مجازی در تیرماه سال 94 به پایان رسیده  و صفحات جدید سایت مذکور به نشانی اینترنتی www.setadjomeh.com وwww.setadjomeh.ir بروزرسانی شده است .ایشان خاطرنشان کرد این سایت از امکانات و قابلیت های ویژه ای برای کاربران برخوردار میباشد که در این راستا بیش از 850 نام کاربری و رمز ورود برای ورود به سایت ستادهای نماز جمعه برای مسئولین محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور و همچنین رابطین محترم ستادهای نماز جمعه در سطح استانها به همراه فایل آموزشی درج مطلب در پرتال به دفاتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ارسال شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح ضمن تقدیرو تشکر از استقبال خوب مسئولین ستادهای نماز جمعه سراسر کشور از سایت  اشاره داشت: متاسفانه دشمنان قسم خورده انقلاب با استفاده از فضای سایبری درصدد شعله افروزی جنگ نرم در کشور هستند که باید با خودباوری، سخت کوشی و تقویت اعتماد به جوانان، دراین عرصه نیز بر حربه های استکباری فائق آئیم.

ایشان فرهنگ استفاده بهینه از فضای مجازی را یکی از دغدغه های  نهاد مقدس امامت جمعه دانسته و ابراز امیدواری کرد  با همراهی و همیاری مسئولین ستادهای نماز جمعه و همچنین رابطین ستادهای نماز جمعه در سطح استان ها گام های موثر و بلندی در این زمینه برداشته شود.

مدیر ستادهای نماز جمعه کشوربا تاکید بر ضرورت استفاده از فضای مجازی در راستای توسعه فرهنگ اسلامی  گفت: مسئولین ستادها باید ظرفیت های رسانه ای را به خوبی  شناسایی نموده و دارای مدیریت و برنامه مناسبی باشند تا با استعدادیابی و جلب افراد مستعد ، از امکاناتی که در اختیار دارند بهره مندی مطلوب را داشته و این فرصت خدمتگزاری را مغتنم شمارند.

ایشان در پایان برای تمامی عزیزانی که در این حوزه فعالیت می‌نمایند، علی الخصوص رابطین محترم ستادهای نماز جمعه استان های تهران ، البرز ، کرمان ، خراسان شمالی ، لرستان و همدان که در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی و رسانه ای ما کمال همکاری و معاضدت را معمول داشته اند کمال تشکر را ابراز نموده و برای انان از پیشگاه ربوبی تداوم توفیقاتشان را خواستار شد.