- کد خبر: 15897366 تاریخ ایجاد: 01:53
برگزاری شهادت امام محمدباقر ع درمسجدصاحب الزمان چرام
تصویر خبر
به گزارش روابط عمومی ستادنمازجمعه چرام: مراسم شب شهادت امام محمد باقر علیه السلام و مراسم شهید بی سر محسن حججی با همکاری دفتر امام جمعه_پایگاه مقاومت بسیج صاحب الزمان (عج)_هیئت رزمندگان اسلام و هیئت محبین الحسین (ع) در مسجد صاحب الزمان (عج)شهرستان چرام برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ستادنمازجمعه چرام: مراسم شب شهادت امام محمد باقر علیه السلام و مراسم شهید بی سر محسن حججی با همکاری دفتر امام جمعه_پایگاه مقاومت بسیج صاحب الزمان (عج)_هیئت رزمندگان اسلام و هیئت محبین الحسین (ع) در مسجد صاحب الزمان (عج)شهرستان چرام برگزار شد. سخنران این مراسم:حجت‌الاسلام والمسلمین دکترافشار امام جمعه محترم شهرچرام مداح:کربلایی شیخی

 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:12
استقبال از برترین ماه خدا
تصویر خبر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

این ماه پرفضیلت، فرصتی مغتنم و بس ارزشمند برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان شیرین‌تر می‌کند.

بی‌شک در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان،‌سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یافته،‌غفلت‌ها زدوده شده و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد.

رمضان المبارک، ماهی است که تمام زمینه‌های معنوی برای گرایش به ارزش‌های متعالی فراهم است. نهایت لطف خداوند متعال در این ماه شامل انسان‌ها می‌شود؛ همین بس که پروردگار سبحان در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است. در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمانی بر روی انسانها باز می‌شود که با درک صحیح فضیلت‌های این ماه آسمانی، زمینه و موجبات به دست آمدن مواهب، برکات الهی و عطایای ربانی فراهم می‌گردد.

پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) درباره فضیلت ماه رمضان فرموده‌اند: «ماه رمضان، ماه خدای عزوجل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می‌شود و گناهان زدوده می‌شوند. ماه رمضان ماه برکت و افزایش، ماه بازگشت و انابه و آمرزش گناهان و ماه آزادی و رهایی از جهنم و دستیابی به بهشت است. پس ای مردم، در ماه رمضان از هر کار بد و حرامی دوری کنید و در آن بسیار قرآن بخوانید و تمام اوقاتش را به یاد و ذکر پروردگارتان مشغول شوید. مبادا ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماه‌ها باشد؛ چرا که بر دیگر ماه‌ها برتری دارد.»