- کد خبر: 12780107 تاریخ ایجاد: 09:36
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی اصل حسینی
جایگاه و حریم امام هادی(ع) را در روز اول عید رعایت کنید
تصویر خبر
امام جمعه منطقه راوند: امید است همچون علی بن محمدباقر(ع) در مسیر تبلیغ دین و اصرار بر حمایت از ولایت و امامت تا پای جان حرکت کنیم/ با توجه به روز شهادت امام هادی(ع) در نخستین روز سال نو، جایگاه و حریم این امام مظلوم را رعایت کنید.

خطبه‌‌های نمازجمعه مورخ 25 اسفندماه 1396 در آستان امامزاده ولی بن موسی الکاظم(ع) راوند

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی اصل حسینی؛ امام جمعه منطقه راوند

ضمن دعوت به تقوای الهی و عرض تسلیت به مناسبت شهادت سلطان علی بن محمدباقر(ع) ابراز امیدواری کرد تا همچون ایشان در مسیر تبلیغ دین و اصرار بر حمایت از ولایت و امامت تا پای جان حرکت کنیم و ضمن توفیق زیارت ایشان، شافع ما باشند.

امام جمعه منطقه راوند با بیان اینکه با فرارسیدن ماه‌های عبادت، رحمت الهی نزول می‌یابد بیان داشت: سعی کنیم روزه‌داری در این ماه‌ها را فراموش نکنیم. و به بیان مناسبات ماه رجب و احادیثی از امام محمدباقر(ع) در باب خوشرویی و کسب ثواب پرداخت و تبسم را از نشانه‌های مومن برشمرد و ساطع شدن انرژی مثبت با تبسم و خوشرویی را موجب خوش یمن بودن فرد عنوان کرد.

وی با توجه به روز شهادت امام هادی(ع) در نخستین روز سال نو از مردم خواست تا جایگاه و حریم این امام مظلوم را رعایت کنند و در ادامه به شرح حدیثی از امام هادی(ع) در زمینه عاق والدین پرداخت و عاق والدین را موجب کم شدن رزق و صبر و روزی و استقامت و در نتیجه ذلیل شدن فرد برشمرد و قبولی نمازجمعه را در گرو دلجویی از پدر و مادر دانست. و اضافه کرد: دین اسلام، دین عزلت نیست به والدین خدمت کنیم این بهترین عبادت است؛ نماز مستحب است اما اطاعت از والدین واجب است. وی در ادامه به گوشه‌ای از احترام مقام معظم رهبری نسبت به پدر خویش و توجه به ایشان پرداخت و عزت در نتیجه دعای پدر را یادآور شد و گفت: دعا و نفرین پدر و مادر حتی بعد از مرگ نیز اثر دارد.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام نوروز و دید و بازدیدها به نمازگزاران توصیه کرد تا در ایام نوروز به صله رحم بیشتر بپردازند و نتیجه آن را طولانی شدن عمر، دفع بلا و رفع بسیاری از مشکلات عنوان کرد. همچنین توصیه کرد تا از بیماران عیادت کنند و زیارت اهل قبور را فراموش نکنند و مسافرت را سفارش کرد و آن را از لوازم این ایام و شناخت تاریخ در نتیجه سفر دانست. نیز از مردم خواست تا در لحظه سال تحویل در امامزادگان حضور پیدا کنند که جامع همه موارد مذکور است. همچنین ایام اعتکاف را از یاد نبرند.

حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی در خطبه دوم به بحث اخلاق نیکو در خانواده اشاره کرد و نتیجه اطاعت و فرمانبری از همسر را پرورش فرزندانی متقی عنوان کرد.

امام جمعه منطقه راوند با توجه به دیدار اعضای خبرگان با رهبر و طرح بحث معیشت مردم در آن جلسه ضمن توصیه‌هایی چند به مسئولین گفت: یک طرف دولتمردان و مسئولین سه قوه و طرف دیگر مردم هستند که باید همراهی کنند و در نوع خرید خود جنس ایرانی بخرند و سازندگان نیز به کیفیت بیشتر توجه کنند.

وی ضمن توصیه به ایمان، تقوا و احسان اظهار داشت: اگر استقامت کنیم و دست از ارزش‌‌ها برنداریم و اگر فحشا و منکر زیادتر نشد، خدای متعال ما را یاری خواهد کرد. وی بر خطاب رهبر به مسئولین در باب به عمل رساندن گفته‌ها تاکید کرد و نتیجه ساده‌زیستی مسئولین را رضایت مردم و همراه شدن با آنان عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی با اشاره به حمله فرقه شیرازی‌ها به سفارت ایران در انگلستان آنها را دارای انحراف فکری و اعتقادی دانست و گفت: آنها انگلیس را قبله آمال خود می‌دانند و در آنجا این شیعه انگلیسی بودن خود را به منصه ظهور گذاشتند و اخیرا یکی از این فرقه در قم به ولایت فقیه و دفاع مقدس تاخته است و در باب مباحث اعتقادی معتقدند که باید به اعتقادات اهل سنت توهین کرد اما به اسرائیل چیزی نمی‌گویند و به گروه‌هایی که به اسرائیل حمله می‌کنند می‌تازند. به قمه‌زنی معتقدند گویی اهداف عزاداری فقط با قمه‌زنی محقق می‌شود؛ انگلستان که آب دهن انداختن در خیابان را جرم می‌داند یک میدان برای قمه زنی این فرقه اختصاص می‌‌دهند!

امام جمعه منطقه راوند در باب بلندگوی علمای شیعه به قطع شدن شبکه پرس تی وی اشاره کرد و تعدد شبکه‌های این فرقه به 18 عدد را نتیجه وارد کردن انحراف در مذهب تشیع توسط غرب برشمرد و افزود: اینها علمای شیعه از جمله آیت‌اله بهجت را لعن می‌کنند. و عملکرد آنها را اختلاف در عالم تشیع عنوان کرد و شناساندن تشیع به جهان با شیوه قمه‌زنی را به شدت تقبیح کرد و گفت: آیا امام حسین(ع) به شهادت رسید و حضرت زینب(س) به اسارت رفت که ما فقط از طریق قمه‌‌زنی ایشان را به دنیا بشناسانیم! آیا خطبه‌ها و بیان این بزرگواران را باید برداریم و مسائل خرافی را جایگزین کنیم؟!

وی هفته احسان و نیکوکاری را یادآور شد و برای بحث کمک به فقرا و نیازمندان از مردم منطقه تقاضای امداد کرد. و با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و سیل مسافرین به سمت امامزاده راوند به برنامه‌ریزی هیئت امنا جهت استقبال از مسافران اشاره کرد و از خادمان افتخاری امامزاده راوند و افرادی که در این زمینه علاقمند به فعالیت هستند خواست تا در این امر مسئولین را یاری رسانند.

حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی به بحث ورزش و اجرای مسابقات فوتسال جام شهدای مدافع حرم و نیز جذب جوانان و نوجوانان و سفرراهیان نور ستاد دانش‌آموزی اشاره کرد. و ابراز خرسندی کرد تا بحث‌ نشاط جوانان به حاشیه نرود.

و در پایان به بحث فروش ماهیان زینتی منطقه به ویژه در ایام نوروز پرداخت و بر لزوم مکانی ویژه جهت تمرکز این امر و مشخص‌کردن مکانی ویژه برای هدایت و جذب خریدار تاکید کرد.


 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:12
استقبال از برترین ماه خدا
تصویر خبر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

این ماه پرفضیلت، فرصتی مغتنم و بس ارزشمند برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان شیرین‌تر می‌کند.

بی‌شک در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان،‌سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یافته،‌غفلت‌ها زدوده شده و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد.

رمضان المبارک، ماهی است که تمام زمینه‌های معنوی برای گرایش به ارزش‌های متعالی فراهم است. نهایت لطف خداوند متعال در این ماه شامل انسان‌ها می‌شود؛ همین بس که پروردگار سبحان در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است. در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمانی بر روی انسانها باز می‌شود که با درک صحیح فضیلت‌های این ماه آسمانی، زمینه و موجبات به دست آمدن مواهب، برکات الهی و عطایای ربانی فراهم می‌گردد.

پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) درباره فضیلت ماه رمضان فرموده‌اند: «ماه رمضان، ماه خدای عزوجل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می‌شود و گناهان زدوده می‌شوند. ماه رمضان ماه برکت و افزایش، ماه بازگشت و انابه و آمرزش گناهان و ماه آزادی و رهایی از جهنم و دستیابی به بهشت است. پس ای مردم، در ماه رمضان از هر کار بد و حرامی دوری کنید و در آن بسیار قرآن بخوانید و تمام اوقاتش را به یاد و ذکر پروردگارتان مشغول شوید. مبادا ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماه‌ها باشد؛ چرا که بر دیگر ماه‌ها برتری دارد.»