- کد خبر: 25540936 تاریخ ایجاد: 05:16
یکی از نشانه های انقلابی‌گری، احسان و تعاون و مشارکت در این کار بسیار مهم و ارزشمند است، همانطور که در قرارگاه رزمایش مواسات، مردم و مسئولین به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند و در دنیا آبرو داری کردند، امروز هم باید در طرح تعاون و احسان نیز این کار باید انجام بشود.
دیدار کانون مداحان شهرستان پردیس با امام جمعه شهرستان
تصویر خبر
صبح امروز ۹۹/۵/۱۴ ، حجت‌الاسلام کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی به همراه اعضای کانون مداحان شهرستان پردیس با جناب حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه محترم شهرستان دیدار و گفتگو کردند.
صبح امروز ۹۹/۵/۱۴ ، حجت‌الاسلام کریمی رئیس اداره تبلیغات اسلامی به همراه اعضای کانون مداحان شهرستان پردیس با جناب حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه محترم شهرستان دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه محترم ضمن خیر مقدم و تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر خم و دهه امامت و ولایت مطالبی در خصوص فضایل حضرت اميرالمؤمنین از جمله: رعایت حق الناس، شجاعت، رسیدگی به فقرا، شدت با دشمنان، رحمت با دوستان و ایتام و ... را بیان فرمودند.
ایشان در ادامه افزود: ما باید این فضائل را بصورت گسترده منتشر کنیم، این مسئولیتی سنگین و البته جزو وظایف ماست.
امام جمعه محترم فرمودند: باید خودمان را تقویت کنیم تا بتوانیم رسالت اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را به سرانجام برسانیم.
ایشان در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه مداحان، افزودند: متأسفانه هنوز بعضی از خرافات در جامعه رواج دارد، که البته با بصیرت افزایی و هماهنگی بین روحانی و مداح خرافات کم‌ رنگ و محو خواهد شد.
ایشان در پایان فرمودند: یکی از نشانه های انقلابی‌گری، احسان و تعاون و مشارکت در این کار بسیار مهم و ارزشمند است، همانطور که در قرارگاه رزمایش مواسات، مردم و مسئولین به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند و در دنیا آبرو داری کردند، امروز هم باید در طرح تعاون و احسان نیز این کار باید انجام بشود.

« روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان پردیس»

@Adineh_Pardis

 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:12
استقبال از برترین ماه خدا
تصویر خبر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

این ماه پرفضیلت، فرصتی مغتنم و بس ارزشمند برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان شیرین‌تر می‌کند.

بی‌شک در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان،‌سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یافته،‌غفلت‌ها زدوده شده و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد.

رمضان المبارک، ماهی است که تمام زمینه‌های معنوی برای گرایش به ارزش‌های متعالی فراهم است. نهایت لطف خداوند متعال در این ماه شامل انسان‌ها می‌شود؛ همین بس که پروردگار سبحان در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است. در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمانی بر روی انسانها باز می‌شود که با درک صحیح فضیلت‌های این ماه آسمانی، زمینه و موجبات به دست آمدن مواهب، برکات الهی و عطایای ربانی فراهم می‌گردد.

پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) درباره فضیلت ماه رمضان فرموده‌اند: «ماه رمضان، ماه خدای عزوجل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می‌شود و گناهان زدوده می‌شوند. ماه رمضان ماه برکت و افزایش، ماه بازگشت و انابه و آمرزش گناهان و ماه آزادی و رهایی از جهنم و دستیابی به بهشت است. پس ای مردم، در ماه رمضان از هر کار بد و حرامی دوری کنید و در آن بسیار قرآن بخوانید و تمام اوقاتش را به یاد و ذکر پروردگارتان مشغول شوید. مبادا ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماه‌ها باشد؛ چرا که بر دیگر ماه‌ها برتری دارد.»