- کد خبر: 15028604 تاریخ ایجاد: 03:57
سومین نشست هم اندیشی منطقه ای مسئولین ستاد نماز جمعه استان مازندران
تصویر خبر

سومین نشست هم اندیشی منطقه ای مسئولین ستاد نماز جمعه استان مازندران به میزبانی امام جمعه  و ستاد نماز جمعه شیرگاه مورخه 25 تیر با مسئولیت و هماهنگی و پیگیری دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مازندران برگزار گردید که حجه الاسلام والمسلمین دکتر انتظاری با ارائه نطرات و رهنمودها در جهت شکوفایی نماز جمعه و جذب جوانان موراد بر اساس ضوابط موجود خواستار فعالیتهای گسترده و برنامه ریزی جذب بیشتر مردم به نماز جمعه گردیدند و در ادامه امام جمعه محترم شیرگاه با سخنان کوتاه در خصوص اهمیت نماز جمعه و تشکر از فعالیت اعضای ستاد نماز جمعه مطالبی را عنوان نمودند و همچنین مهدی مستشرق رابط ستادهای نماز جمعه با بیان اهمیت حضور جوانان در ساماندهی و تشکیلات ستادها که باعث رشد و شکوفایی مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه و نقش بی بدیل جوانان و ارتباط مسئولین ستاد با دفتر استان و ادامه فعالیت ستادهای نماز جمعه بر اساس چارت تشکیلاتی موفقیت ها در قرارگاه فرهنگی را در بر خواهد داشت و با عنایت به فرا رسیدن 5 مرداد سالروز تاسیس نماز جمعه با هماهنگی و نظارت امام جمعه و تلاش اعضای ستاد در شهرهای استان فعالیت و گزارش آن را به دفتر استان ارسال نمایند


Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:12
استقبال از برترین ماه خدا
تصویر خبر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

این ماه پرفضیلت، فرصتی مغتنم و بس ارزشمند برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان شیرین‌تر می‌کند.

بی‌شک در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان،‌سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یافته،‌غفلت‌ها زدوده شده و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد.

رمضان المبارک، ماهی است که تمام زمینه‌های معنوی برای گرایش به ارزش‌های متعالی فراهم است. نهایت لطف خداوند متعال در این ماه شامل انسان‌ها می‌شود؛ همین بس که پروردگار سبحان در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است. در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمانی بر روی انسانها باز می‌شود که با درک صحیح فضیلت‌های این ماه آسمانی، زمینه و موجبات به دست آمدن مواهب، برکات الهی و عطایای ربانی فراهم می‌گردد.

پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) درباره فضیلت ماه رمضان فرموده‌اند: «ماه رمضان، ماه خدای عزوجل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می‌شود و گناهان زدوده می‌شوند. ماه رمضان ماه برکت و افزایش، ماه بازگشت و انابه و آمرزش گناهان و ماه آزادی و رهایی از جهنم و دستیابی به بهشت است. پس ای مردم، در ماه رمضان از هر کار بد و حرامی دوری کنید و در آن بسیار قرآن بخوانید و تمام اوقاتش را به یاد و ذکر پروردگارتان مشغول شوید. مبادا ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماه‌ها باشد؛ چرا که بر دیگر ماه‌ها برتری دارد.»