- کد خبر: 17751430 تاریخ ایجاد: 11:19
امام‌جمعه مهریز:
تشیع انگلیسی با تفرقه دنبال ضربه زدن به اسلام است
تصویر خبر
امام جمعه مهریز بااشاره تغذیه شدن جریان تشیع انگلیسی از سوی دشمنان اسلام، گفت: تشیع انگلیسی با تفرقه دنبال ضربه زدن به اسلام است.
حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهریز ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به حدیثی از امام حسن عسکری (ع) اشاره و خاطرنشان کرد: امام حسن عسکری (ع) فرمودند از همه مجاهدتر کسی است که گناه را ترک کند و تقوای الهی را پیشه کند.
وی هشتم ربیع‌الاول، سالروز شهادت جان‌سوز حضرت امام حسن عسکری (ع) را به پیشگاه حضرت صاحب العصر (عج) و تمام شیعیان تسلیت گفت و ادامه داد: دوران امامت این امام بزرگوار، دوران حساسی بود و شیعه به یک قدرت بزرگ مبدل شده بود و دشمنان شیعیان از جانب ایشان و شیعیان احساس خطر می‌کردند، به‌ویژه اینکه بشارت آمدن فرزند ایشان که منجی عالم بشریت و درهم کوبنده ظلم و فساد است به گوش آنان رسیده بود، امام حسن عسگری (ع) را در حصر قراردادند و سرانجام با زهر جفا به شهادت رساندند.
امام‌جمعه مهریز شنبه ۲۶ آبان و نهم ربیع‌الاول که مصادف است با آغاز امامت پربرکت حضرت امام مهدی، صاحب‌الزمان (عج) را تبریک گفت و تأکید کرد: پیروان آن حضرت در زمان غیبت ایشان، منتظر واقعی باشند و انتظار واقعی چیزی جز دوری از گناه و انجام واجبات و اعمال خیر و رعایت اخلاق الهی و ترویج آن نیست.
محی‌الدینی با اشاره به گزافه‌گویی‌های اخیر سران آمریکا تصریح کرد: ادبیات سخیف سران آمریکا را محکوم می‌کنیم و جواب مقتدرانه سردار سلامی، پاسخی درخور به گزافه‌گویی‌های آمریکا است و به یاری خدا همان‌طوری که رهبر معظم انقلاب فرمودند مانند گذشته که ایستادگی کردیم، ملت غیور ایران اسلامی باری دیگر با مقاومت در برابر تحریم‌ها، سیلی دیگری به آمریکا خواهند زد.
وی بابیان اینکه مدال‌آوران و قهرمانان ورزشی، آبرو و عزت کشور اسلامی ما هستند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مدال‌آوران پاراالمپیک از قهرمانان ورزشی که آرمان‌های ملی و حجاب اسلامی را گرامی داشتند تقدیر و تشکر کردند و آن را نماد جامعه اسلامی دانستند. استفاده از ظرفیت‌ها به‌ویژه ظرفیت‌های مغفول و افرادی مانند جانبازان باید در اولویت امر قرار گیرد.
امام‌جمعه مهریز در خصوص گرامیداشت سه‌شنبه ۲۹ آبان و آغاز هفته وحدت گفت: ولادت نبی اکرم (ص) بنا بر قول اهل تسنن و آغاز هفته وحدت که ابتکار و تدبیر امام خمینی (ره) است را گرامی می‌داریم و امروز که استکبار جهانی در پی ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمین جهان است، هفته وحدت فرصت مناسبی است برای طرح نیازهای امروز جهان اسلام و همدلی و اتحاد و نیز پاسخگویی به شبهات است.
محی‌الدینی همچنین افزود: کسانی که با عنوان شیعه انگلیسی به اسم اسلام فعالیت می‌کنند نیز از سوی آمریکا و دشمنان قسم‌خورده اسلام تغذیه می‌شوند و عامل تفرقه‌افکنی و در پی نابودی دین اسلام هستند.
 

Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:12
استقبال از برترین ماه خدا
تصویر خبر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

این ماه پرفضیلت، فرصتی مغتنم و بس ارزشمند برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان شیرین‌تر می‌کند.

بی‌شک در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان،‌سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یافته،‌غفلت‌ها زدوده شده و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد.

رمضان المبارک، ماهی است که تمام زمینه‌های معنوی برای گرایش به ارزش‌های متعالی فراهم است. نهایت لطف خداوند متعال در این ماه شامل انسان‌ها می‌شود؛ همین بس که پروردگار سبحان در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است. در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمانی بر روی انسانها باز می‌شود که با درک صحیح فضیلت‌های این ماه آسمانی، زمینه و موجبات به دست آمدن مواهب، برکات الهی و عطایای ربانی فراهم می‌گردد.

پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) درباره فضیلت ماه رمضان فرموده‌اند: «ماه رمضان، ماه خدای عزوجل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می‌شود و گناهان زدوده می‌شوند. ماه رمضان ماه برکت و افزایش، ماه بازگشت و انابه و آمرزش گناهان و ماه آزادی و رهایی از جهنم و دستیابی به بهشت است. پس ای مردم، در ماه رمضان از هر کار بد و حرامی دوری کنید و در آن بسیار قرآن بخوانید و تمام اوقاتش را به یاد و ذکر پروردگارتان مشغول شوید. مبادا ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماه‌ها باشد؛ چرا که بر دیگر ماه‌ها برتری دارد.»