- کد خبر: 15891247 تاریخ ایجاد: 11:16
چکیده بیانات آیت الله دژکام در همایش حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری 28/5/97
تصویر خبر

چکیده بیانات آیت الله دژکام در همایش حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری 28/5/97:

اگر میخواهیم اهداف انقلاب اسلامی را محقق کنیم و در برابر قدرت پوشالی استکبار جهانی و آمریکا بایستیم، باید به یک ابرقدرت رسانه ای تبدیل شویم .

امروز اطلاع رسانی صرف نباید هدف ما باشد بلکه باید فکر کنیم که این اطلاع رسانی چگونه باید باشد تا رسوایی آمریکا و دیگر جنایتکاران عالم را در پی داشته باشد اما متأسفانه در این مورد ضعف داریم... پس از فروپاشی شوروی، آمریکا مدعی هژمونی مطلق و ابرقدرتی در دنیاست و تصور می کند بر همه کره زمین تسلط دارد و قادر است هرکاری که می خواهد انجام دهد و می گوید که در حوزه سیاسی، نظامی، اجتماعی و حقوق بشر این هژمونی را ایجاد کرده ایم و به واسطه آن علاوه بر قدرت، سلطه نیز داریم...

اما توجه به این نکته لازم است که آمریکایی ها به واسطه قدرت رسانه ای که در دست داشته اند توانسته اند اهداف خود را پیش ببرند و مدعی حقوق بشر باشند در حالیکه خود اولین ناقص این حقوق هستند... مانیز اگر می خواهیم اهداف انقلاب را پیش ببریم باید به یک ابرقدرت رسانه ای تبدیل شویم... فضا و امکانات رسانه ای و شبکه های اجتماعی و پیام رسان های مختلف، امروز یک فرصت بی بدیل است که دشمنان ما به رایگان آن را در اختیارمان گذاشته اند بنابراین باید از این فضا بهترین و بیشترین بهره را بجوییم، این تهدید را به فرصتی برای پیش بردن اهداف انفلاب تبدبل کنیم...

نباید از سر و صدای توخالی آمریکا و تهدیداتی که امکان عملیاتی شدن را هم ندارند ترسید بلکه باید با شجاعت و برنامه ریزی وارد میدان عمل شویم... نشستن و دست روی دست گذاشتن تنها پشیمانی به بار می آورد و ما را به سرنوشت بیابانگردی و سردرگمی 40 ساله بنی اسرائیل دچار خواهد کرد.


Sabz Map  

 

 

تاریخ ایجاد: 07:12
استقبال از برترین ماه خدا
تصویر خبر

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

این ماه پرفضیلت، فرصتی مغتنم و بس ارزشمند برای دعا و نیایش و شب زنده‌داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌آورد و شهد مناجات و نیایش را در کام انسان شیرین‌تر می‌کند.

بی‌شک در پرتو خورشید درخشان ماه رمضان،‌سلطه عادت‌ها و غریزه‌ها بر زندگی انسان کاهش یافته،‌غفلت‌ها زدوده شده و روح برادری و همدردی با نیازمندان تقویت می‌گردد.

رمضان المبارک، ماهی است که تمام زمینه‌های معنوی برای گرایش به ارزش‌های متعالی فراهم است. نهایت لطف خداوند متعال در این ماه شامل انسان‌ها می‌شود؛ همین بس که پروردگار سبحان در ماه رمضان یک شب را به آدمی داده که برتر از هزار ماه است. در شب قدر درهای آسمان بیش از هر زمانی بر روی انسانها باز می‌شود که با درک صحیح فضیلت‌های این ماه آسمانی، زمینه و موجبات به دست آمدن مواهب، برکات الهی و عطایای ربانی فراهم می‌گردد.

پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) درباره فضیلت ماه رمضان فرموده‌اند: «ماه رمضان، ماه خدای عزوجل است که در آن پاداش کارهای نیک دو برابر می‌شود و گناهان زدوده می‌شوند. ماه رمضان ماه برکت و افزایش، ماه بازگشت و انابه و آمرزش گناهان و ماه آزادی و رهایی از جهنم و دستیابی به بهشت است. پس ای مردم، در ماه رمضان از هر کار بد و حرامی دوری کنید و در آن بسیار قرآن بخوانید و تمام اوقاتش را به یاد و ذکر پروردگارتان مشغول شوید. مبادا ماه رمضان نزد شما مانند دیگر ماه‌ها باشد؛ چرا که بر دیگر ماه‌ها برتری دارد.»