- کد خبر: 23975530 تاریخ ایجاد: 04:45
برگزاری نماز عبادی، سیاسی جمعه به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسناتی
گزارش نمازجمعه، جمعه اول بهمن ماه سال جاری
تصویر خبر
امام جمعه محترم حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسناتی: ایشان در اهمیت یافتن دوست خوب فرمودند ما باید در پی یافتن رفیق خوب باشیم و مسیر بندگی خدا را همراه با او طی نماییم.

به گزارش سرویس خبری دفتر امام جمعه نجف آباد حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی در خطبه‌های نماز جمعه اول بهمن ماه سال جاری فرمودند ماموریت ما در این عالم بندگی خداست و قرار است خلیفه خدا شویم و این میسر نیست مگر آنکه ادب بندگی خدا را رعایت نماییم ایشان پیرامون اهمیت شناخت وظیفه فرمودند شناخت وظیفه نیمی از انجام وظیفه است خوشا به حال آنان که در پی شناخت وظیفه برآمدند و انجام وظیفه نمودند. ایشان در بیان افضل عبادات خاطر نشان کردند تقرب به خدا شرط عبادات است که از بهترین عبادت ها کسب رزق حلال است در همه امور، حلال خدا را باید رعایت نمود و این امر نیز از واجبات دین ماست. ما باید در زندگی خود به این امور توجه نموده و این امور را جدی بگیریم. ایشان در اهمیت یافتن دوست خوب فرمودند ما باید در پی یافتن رفیق خوب باشیم و مسیر بندگی خدا را همراه با او طی نماییم.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسناتی در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه در باب اهمیت عمر فرمودند عمر ما به سرعت درگذر است و ما باید در پی بررسی آن باشیم که چگونه آن را سپری می نماییم و کمی هم به فکر خود و در پی حفظ خود باشیم چرا که اگر توانستیم خود را حفظ نماییم آن وقت می توانیم شهر و دیار و نظام خود را حفظ نماییم. ایشان با اشاره به شهادت مظلومانه حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند مهمترین مناسبت پیشرو که باید از آن درس بگیریم شهادت مظلومانه حضرت زهرا سلام الله علیها است. چرا که ایشان تالی تلو پیامبر است این انسان بزرگ اگر نمی بود عالم نمی بود و برای مولا امیرالمومنین کفوی نبود. ما باید ببینیم که ایشان که بود و چه می گفت و از فرمایشات گهربارشان درس زندگی بیاموزیم. حضرت زهرا یک شخص نبود بلکه یک مسیر هدایت بود یک مجموعه قوانین مستحکم انسان ساز بود که برای هدایت بشریت آفریده شد. مکتب بی بی دو عالم نیز در میدان عمل نیز انسان های بزرگی را تربیت نمود و خانه ای پر از همت، جهاد، مقاومت و عبادت ایجاد کرد. ایشان در باب اهمیت امر خانه داری خاطر نشان کردند به دلیل فاصله گرفتن از عبادات و معنویات خانه داری برای ما کوچک جلوه نموده است. زنی که در پی تربیت والای فرزندی باشد به یقین نمی توان برای وی پاداشی تعیین نمود. ایشان با اشاره به نقش بسزای حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها در صدر اسلام فرمودند ایشان در این شرایط سخت از امام زمان خود دفاع نمود و صبر پیشه نمودند و خدا نیز ایشان را امتحان نمود و ایشان چه زیبا از این امتحان و ابتلای الهی بیرون آمدند. زهرای مرضیه هستی خود را فدای دین خدا نمود و مکتب بزرگی را پایه گذاری نمود که ما نباید از این مکتب فاطمی غفلت نموده و از آن بی بهره بمانیم. مکتب فاطمی مکتب عزت، عظمت و توحید است. خطیب نماز جمعه با اشاره به عبادات حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند حضرت زهرا سلام الله علیها آن قدر غرق در عبادت و بندگی خدا بود که پاهایشان ورم می نمود. امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز فرمودند که مادرم زهرای مرضیه سلام الله علیها الگوی تمامی انبیا الهی و ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین بودند. حضرت زهرا میزان و محور است چرا که زهرا مرضیه درد و رنج و گریه اش به دلیل غربت امیرالمومنین علیه السلام است و نگران امام زمان خویش بود. چرا که سعادتمندی در گرو شناخت امیر المومنین علیه افضل صلوات المصلین و پیروی از ایشان است حضرت زهرا در پی آن بود که این مسیر به دست فراموشی سپرده نشود.و پیمودن این راه، امروز بدون این انقلاب و این مقاومت که بصیرت و ایستادگی خود را به جهانیان نشان داد و در برابر زورگویان عالم ایستادگی نمودند میسر نیست. و ما باید قدردان این زنان و مردان پاک و صبور باشیم. ایشان در پایان خطبه های نماز جمعه هفته جاری با اشاره به وقایع آخر الزمان فرمودند در آخر الزمان جبهه مقاومت متحد شده و در برابر جبهه باطل ایستادگی خواهند نمود. چرا که باید آتش افروزان از این عالم رخت بر بسته و بیرون روند و به یقین آزادی خواهان عالم چنین انتقامی را از آنان خواهند گرفت.


Sabz Map