- کد خبر: 21389784 تاریخ ایجاد: 03:46
نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قصرشیرین برگزار شد
تصویر خبر

بسم الله الرحمن الرحیم

نماز عبادی سیاسی این هفته شهرستان قصرشیرین برگزار شد

خطبه دینی:

1-اوصیکم و نفسی بتقوی الله یا عباد الله

2- از موارد صریح تقوای الهی پرهیز از خشم و غضب است. و یکی از مواردی که شیطان بر انسان مسلط می شود زمانی است که بر خشم خود چیره نگردد و خشم خود را فرو ننشاند و بر اساس آن تصمیم بگیرد.

3- در درگیری ها و نزاع همین خشم باعث قتل و زخمی کردن دیگران شده است. همین خشم عامل طلاق و جدایی زن و شوهر شده است و همین خشم باعث کدورت دو فامیل و دو دوست شده است.

4- پروردگار متعال در سوره مبارکه آل عمران در آیه 134 در صفات افراد دیندار و اهل بهشت می فرماید: «الذّین ینفقون فی السرّاء و الضرّاء و الکاظمین الغیظ و العافین عن النّاس والله یحب المحسنین» پرهیزگاران کسانی هستند که در راه خدا در آسایش و سختی و تنگدستی انفاق می کنند و خشم خود را فرو می برند و از خطای مردم در می گذرند و خداوند نیکوکاران را دوست دارد.

5- در کتاب بر کرانه عصمت صفحه 586 داستان بسیار زیبایی از حضرت آیه الله بروجردی (ره) تک مرجع جهان تشیّع در زمان خودشان آمده است. این مرجع عارف بین خود و خدا ی خود عهد بسته بود که اگر با تندی با کسی برخورد کند یا با زبان کسی را از خود برنجاند یکسال بدون فاصله روزه بگیرد. روزی در سر کلاس درس یکی از شاگردان ایشان سوالی مطرح کرد و ایشان جواب داد. شاگرد بار دیگر سوالی بی مورد را مطرح کرد. آقا ناراحت شد و با لحن آغشته به تندی فرموده بودند: وقت کلاس و سایر طلّاب را نگیرید. آیه الله العظمی بروجردی از این عمل خویش ناراحت شدند و فردا در سر کلاس در مقابل تمام شاگردانش از ایشان معذرت خواهی کرده و طلب حلالیت کرده بودند و مدّت یکسال بدون فاصله روزه گرفته بودند تا دیگر مرتکب چنین عملی نشوند و نفس خود را تربیت کردند.

6- کوثر

خطبه سیاسی :

1-اوصیکم و نفسی بتقوی الله یا عباد الله

2- امروز سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران است. اجحاف و ظلم در حق فرهنگ شهادت و شهدا است اگر این شخصیت الهی معرفی نگردد. کتابها باید در مورد اخلاق و رفتار و تفکر او نوشت. شخصیتی که دکترای فیزیک هسته ای دارد. سیاستمدار، وزیر دفاع جمهوری اسلامی، نماینده مجلس امّا لباس بسیجی می پوشید و با لباس خاکی به مقابله با کفر می رود و مانند یک سریاز می جنگد. چمران بنیانگذار ستاد جنگ های نا منظم در ایران که زبان زد خاص و عام است. در شخصیت اخلاقی چمران چند مطلب مهم بود:

  • مسئولیت را خدمت به مردم می دیدند نه ریاست. لذا باوجود این همه مقام و پست مثل یک سرباز ولایت به جبهه های جنگ می رفت
  • ساده زیستی در زندگی ایشان آشکار بود. می توانست در آمریکا بایستد و بهترین امکانات را بدست آورد امّا دنیا و تعلقات آن را کنار گذاشت.
  • تواضع و مردمی بودن ، مردم را درک کردن و به دنبال رفع مشکلات مردم بود. لذا بسیار انسان با اخلاق و معتقدی بود.
  • پرکار و پر تلاش بود. هرگز خسته نمی شد. این به خاطر همان اعتقاد و هدف االهی او در انقلاب مستضعفین بود.

3- تقدیر و تشکر از دلاور مردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای نابودی پهباد جاسوسی کفار آمریکایی که دشمن بداند ما با جان و دل از مرزهای خود دفاع می کنیم. ما از هیچ کشوری نمی ترسیم. حمله نمی کنیم امّا دفاع حق ما است.

4- دعا

5- کوثر

 

 


 

Sabz Map