- کد خبر: 21278483 تاریخ ایجاد: 08:15
نماز جمعه 24 خرداد 98
تصویر خبر
مسائل روز
نماز جمعه 24خرداد

                                                                         مورخ    98.3.24 

نماز  عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان آشتیان به امامت حجة السلام و المسلمین نیشابوری  امام جمعه محترم در مصلی آیة ا... دانش برگزار گردید .

وی در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا گفت : اهل تقوا تلاش می کنند به درجات ایمان خود بیفزایند وبه درجات بالای ایمان دست پیدا کنند . ایمان یک حقیقت بیشتر نیست ولی نسبت افراد مومن مراتب ودرجاتی پیدا می کند درجات ومراتب ایمان با یکدیگر فرق  می کند بعضی کامل وبعضی متوسط وبعضی ناقص است – مومنان واهل تقوا باید برای کسب مراتب عالی ایمکان تلاش کنند – پیامبر (ص) فرمود : ایمان بنده ای کامل نمی شود مگر پنج خصلت را داشته باشد – اول توکل به خدا - دوم تفویض  وسپردن امور به خدا – سوم تسلیم فرمان خدا – چها رم راضی به قضای الهی باشد  - پنجم ب مشکلات صیر کند . پس اگر کسی برای خدا دوست دارد وبرای خدا دشمن بدارد . دادن ها وندادن ها برای خدا باشد ایمان او کامل شده است .

 

 

وی در ادامه ودر پاسخ با این سوال که چرا ما از عبادت لذت نمی بریم گفت : خدا وند هدف آفرینش انسان وبعثت انبیاء را عبودیت وبندگی خداوند ذکر کرده است و فرموده ما خلقت الجن والانس والدین الا لیعبدون – عبادت خداوند امری است که انسان بدون آن به کمال نمی رسد وباید های سعادت را طی نمی کند . انسان بداند اگر چه انسان برای عبادت آفریده شده است ولی عبادت او هیچ نفعی برای خداوند ندارد بلکه فقط باعث قرب او به خداوند می شود انسان مومن باید روح بندگی درتمام کارهایش حاکم باشد و تابع محض خداوند بوده وخواسته های خداوند را برای خواسته خود مقدم بدارد .

 

آنچه مهم است عبادات را آگاهانه وعاشقانه انجام  دهد تا لذت ببرد ما دونوع لذت داریم 1- لذت مادی 2- لذت معنوی . امام  سجاد (ع) در صحیفیه سجادیه فرمود : الهی رزقنی حلاوه ذکرک – خدایا شیرینی ذکرویاد خودت را به من بچشان وفرمود : چه کسی است که لذت عبادت را چشیده باشد وحاضر باشد آنرا با چیز دیگری عوض کند .  روزی حضرت موسی برای گرفتن الواح آسمانی بسوی کوه طور در حرکت بود . جوانی با او برخورد کرد وگفت : ای موسی به خدایت بگو آنچه تو فرمان دادی من انجام نمی دهم وآنچه گفتی انجام نده انجام می دهم – تو هم هر کاری می خواهی بکن . حضرت موسی به کوه طور رفت ولی پیغام جوان را نرسان – خطاب شد موسی چرا پیغام جوان را نرساندی عرض کرد خدایا نادانی کرد وچیزی گفت : خطاب آمد ای موسی به آن جوان بگو تو را به بلا وعقوبتی گرفتار کرده ام که بالاتر از آن متصور نیست وتو الان نمی فهمی وروزی خواهی فهمید که چاره ای نداری – ای موسی من هرگاه بخواهم بر بنده ای غضب کنم بزر گترین عقوبتی که به او می دهم لذت عبادت را از او می گیرم تا در اثر عدم لذت  عبادت من را ترک کند . ومستحق عقوبت دائم وداخل در آتش جهنم شود . این جوان به این درد مبتلا شده است خودش نمی داند .

 

برای لذت بردن چند کار باید انجام دهد اول گناه ومعصیت را ترک کند . یکی از مهترین عواملی که باعث می شود انسان از عبادت لذت نبرد گناه است هرکاری مقدماتی دارد مهمترین مقدمه عبادت ترک گناه ومعصیت است . آیه الله جوادی می گوید ک کسی که جز از حلال نمی خورد وجز به حلال نمی اندیشد حتما از عبادت لذت می برد – مانند انسانی که گرفتار سرما خوردگی شده وبینی او کیپ شده است از بوی خوش وغذای لذیذ لذت نمی برد – انسان گناهکار از عبادت لذت نمی برد . دوم عبادت آگاهانه وعاشقانه وبا معرفت باشد سوم اگر از عبادت لذت نمی بریم بخاطر این است که در تخلیه نفس ونفی موانع خوب عمل نکردیم تا زمانیکه لذت های گناه ومعصیت در وجود انسان است از عبادت لذت نمی برد . چهارم در حال خستگی وبا شکم پر عبادت نکند – پنجم با افراد لابا لی وکم ایمان رفت وآمد نکند – از شوخی های نامناسب وسر گرمی های غیر مفید پهیز کند . ششم در طول روز به یاد خدا نبودن واز اعمال خود مراقبت نکردن – لذت عبادت را کم یا از بین می برد . هفتم – غذاهای مشکوک ولقمه های حرام لذت را از بین می بر د .

 

وی در خطبه دوم با توصیه به تقوا گفت : در هفته  گذشته دو دیدار توسط دووزیر امورخارجه انجام شد که باز تاب بین المللی داشت یکی دیدار وزیر امورخارجه آلمان بود که با پاسخ قاطع ومحکم جمهوری اسلامی مواجه شد – وزیر خارجه آلمان می گوید : اروپا نمی تواند بدون خواست آمریکا بر جام را اجرا کند اما ما از ایران نمی پذیریم که بر جام را کم بگذارد . – اروپا نمی تواند معجزه کند ونه می خواهد معجزه کند – اینگونه سخن گفتن نشات گرفته از روحیه استکباری است این سخنان ثابت کرد که نباید به اروپا اعتماد کرد ودل خوش کرد – پاسخ ایران روشن است . با کاهش ویا افزایش عمل به تعهدات از سوی اروپا ما تعهداتمان را کاهش وافزایش می دهیم – وزیر امورخارجه آلمان در این سفر شکست خورد با دست خالی آمد وبا دست خالی بر گشت – کسانیکه امید به اروپا دارند آ نها را نشناخته اند .

 

آنها خطای بزرگشان آن است که اروپا را جدای از آمریکا می دانند واین خطای استراتژیک است – اروپا وآمریکا می خواهند ایرانبر جام را بصورت یک طرفه اجرا کند – وزیر امور خارجه آلمان برای میانجیگری آمده ودنبال ارتقای روابط اقتصادی نبود . – او دنبال پیاده کردن خواسته های آمریکا بود وچیز تازه ای برای گفتن نداشت .

 

اما دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبرمعظم انقلاب وپاسخ رهبری آنقدر کوبنده ومنطقی ومستدل بود که تمام خبر گزاریها تحسین کردند . – سخنان رهبری آکنده از شجاعت وصلابت بود . این روحیه فقط مخصوص رهبر معظم انقلاب وملت ایران است نخست  وزیر ژاپن برای میانجگیری نیامده بود بلکه برای تحکیم روبط وعقب نماندن از چین وهند وروسیه به ایران آمده است . ژاپن می داند  نظام تک قبطی آمریکا در حال فروپاشی است می خواهد جایگاه خود را در منطقه حفظ کند – ایران نقش مهمی در غرب آسیا دارد نخست وزیر ژاپن گفت ما دیپلماسی اتوبوسی را قبول نداریم ومیانجیگری نمی کنیم . مقام معظم رهبری فرمود : من به ترامپ هیچ پیامی نمی دهم چون او شایسته مبادله پیام نمی دانم چیزی که هیئت حاکمه آمریکا وجود ندارد . صداقت وانسانیت واحترام به حقوق دیگر ملتهاست . در 40سال گذشته این را ثابت کرده اند ما به آمریکا اعتماد نداریم .

 

امام خمینی فرمود : اگر آمریکا بگوید لا اله الا الله ما قبول نمی کنیم – ملت ایران افتخار می کند به چنین رهبر شجاع وحکیم که پاسخ قاطع به دشمن مسلمانان می دهد . حالا مردم می فهمند نعمت ولایت یعنی چه . به وعده های الهی اعتماد کنیم وپشت سر نایب امام زمان باشیم وفریب شیطان ها وعوامل وابسته به شیطان بزرگ را نخوریم – اگر دولت وتیم برجامی مثل امروز رهبری موضع می گرفتند ما امروز مشکلی به نام برجام نداشتیم – رفتند قدم ولبخند زدند وبه آنها اعتماد کردند وفکر می کردند کار تمام شد . – رهبر معظم مقاومت وغیرت انقلابی را در گفتار وعمل خود به امریکا نشان داد . متاسفانه عوامل آمریکا در داخل در چند روز گذشته چنین القا ء کردند که اگر ایران با آمریکا کنار بیاید دلار پایین می آید ومشکلات اقتصادی حل می شود این فریب دیگری است که توسط عوامل وابسته  به آمریکا غرب ویک جناح سیاسی تبلیغ می شود . هنگام تصویب برجام هم همین حرفها را می زدند ودیدیم دلار تا مرز 20هزار تومان پیش رفت – کارشناسان اقتصادی می گویند پایین آمدن قیمت دلار ربطی به میانجیگران ندارد بلکه نتیجه برخی اقدامات وتدابیر اقتصادی دولت است . ملت ایران در مسئله بر جام تابع نظرا ت وسیاستهای  رهبر معظم  انقلاب هستند واز دولتمردان می خواهند آنان نیز سیاست های عزت مندانه وحکیمانه رهبری را اجرا کنند .

 

 

وی در رابطه با حمله به حجاب بصورت لفظی وعملی گفت : متاسفانه وضعیت پوشش زنان ودختران روز به روز بدتر می شود ودولت برنامه ای برای آن ندارد . حجاب از مسائل مهمی است که هم تاثیر بر فرد   می گذارد وهم بر جامعه .

 

اگر حجاب به درستی رعایت نشود آیا سو ء اجتماعی بجای خواهد گذاشت باعث گسترش فضاء  ومنکرات می شود در تمام جوامع برای پوشش قانون وضع کرده اند در جمهوری اسلامی نیز قانون وجود دارد ولی دولت اجرانمی کند . صدا وسیما برنامه های اقناع کننده با حضور کارشناسان بر گزار کند تا نا آگاهان آگاهی پیدا کنند . دشمنان به این نتیجه رسیده اند که فقط از طریق گسترش فضاء ومنکرات می توانند به انقلاب ضربه بزنند دوچیز برای دشمن مهم است 1- ولایت فقیه 2- حجاب وعفاف زنان ما تجربه تاریخی شکست اندلس اسپانیای فعلی را پیش رو ی داریم . دشمن با گسترش فضائ ومنکرات اندلس را شکست داد .


Sabz Map