- کد خبر: 21378744 تاریخ ایجاد: 10:57
محقق شدن عدالت اجتماعی، مستلزم بهره گیری از همه ظرفیت های دستگاه قضا است
تصویر خبر
مدیرکل دادگستری استان به همراه جمعی از همکاران به مناسبت هفته قوه قضائیه با امام جمعه یاسوج دیدار کردند.

مدیرکل دادگستری استان به همراه جمعی از همکاران به مناسبت هفته قوه قضائیه با امام جمعه یاسوج دیدار کردند.

امام جمعه یاسوج در ابتدای این دیدار، با تقدیر از خدمات این دستگاه برای برقراری امنیت و عدالت در استان گفت: توقع جامعه از دستگاه قضا رسالتی سنگین و مهم متوجه این دستگاه مهم کشور کرده است.

حجه الاسلام والمسلمین حسینی تحقق عدالت اجتماعی را در سایه یک دستگاه با تدبیر قضایی ممکن دانست و افزود: نمایندگان قوه قضاییه در استان تمام ظرفیت خود برای ثبات امنیت و تحقق قوانین را به کار گیرند.

در این دیدار رییس کل دادگستری استان هم با اشاره به موفقیت این دستگاه در کسب شاخص های برتر کشوری در سال گذشته گفت: دادگستری استان در طول سال تدابیر قضایی به حمایت از مظلومان منجر شود گذشته رتبه های یک تا سوم کشور در بخشهایی نظیر فناوری اطلاعات برای دادرسی های الکترونیکی و رسیدگی به هنگام در شعب تجدید نظر را کسب کرد.

حجت الاسلام مزارعی با بیان اینکه امنیت، بستر حیات جامعه است گفت: رسیدگیِ منجر به نتیجه در کمترین زمان برای جرایم خشن از عملکردهای موثر دادگستری استان است.

وی همچنین به تشکیل شورای حفاظت از حقوق بیت المال اشاره و اضافه کرد: 20 هزار متر مربع از عرصه های محیط زیست،340 هکتار از عرصه های منابع طبیعی، 58 هکتار از حریم رودخانه ها، 8 هزار و 500 فقره انشعاب آب شرب غیر مجاز و 5هزار و 520 فقره انشعاب غیر مجاز برق به نفع بیت المال رفع تصرف شده است.

حجه الاسلام مزارعی به اهمیت کار قضا اشاره کرد و گفت:در سالهای اخیر 4 قاضی و12 کارمند که نسبت به تعهد سازمانی خود غفلت کردند از پیکره این دستگاه منفک شدند.

رییس کل دادگستری استان همچنین از 6 فقره مصالحه برای 6 نفر قاتل محکوم به اعدام خبر داد.


 

Sabz Map