- کد خبر: 26336520 تاریخ ایجاد: 11:02
متن خطبه های نماز جمعه به امامت امام جمعه ی محترم1399/6/14
تصویر خبر
به نام خدا
 
متن خطبه های نماز جمعه چهاردهم شهریور ۹۹که توسط امام جمعه محبوب شهر ابوزیدآباد حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد شاهمیری ایراد گردید.
خطبه اول
خودم و همه شما نمازگزاران ، خواهران و برادران مومن را سفارش و توصیه میکنم به رعایت تقوای الهی، پرهیز از گناه و دوری از محبت دنیا.
وجود مقدس ابی عبدالله الحسین (ع) در سرزمین کربلا ، اصحاب، اهل بیت خود، فرزندان و برادران خود را  گِرد خود جمع کردند و فرمودند مردم بنده ی دنیا هستند آن بندگانی که محبت دنیا را به دل دارند آن کسانی که بجای اینکه مالک بر دنیا باشند و دنیا مال آنها باشد دنیا مالک آنها شده و آنها مال دنیا شدند و آنها وسیله ای برای مواظبت از دنیا شدند .
منظور اباعبدالله الحسین از اینکه گفت مردم بندگان دنیا هستند یعنی اینکه مثل عبدی که از ارباب خودش اطاعت میکند اینها  هم پیرو دنیا شدند و برای رسیدن به دنیا هرکاری را انجام میدهند که دنیایشان آباد شود.
 فرمودند دین را دوست دارند تا زمانیکه دنیایشان به خطر نیافتد اگر دنیایشان به خطر افتاد دین را رها میکنند. به همین شرایط از عمر انسان میگذرد تا اینکه انسان متوجه میشود ظرف شیری که خورده و یک ذره نانی که ته ظرف مانده، بیشتر نمانده و متوجه میشود که عمرش گذشته و حاصل آن یک چراگاه خشک است .
ان شاءالله همانطور که قلوب ما پر  است از محبت اباعبدالله الحسین(ع) و همه ی اهل بیت پیغمبر (ص) در عمل هم پیروان واقعی ایشان باشیم و امروز پیروان واقعی مقام معظم رهبری حفظه الله نائب امام زمان (عج) باشیم و در قیامت با مولای متقیان امیرالمومنین علی بن ابیطالب محشور بگر
خطبه دوم
خودم و همه ی شما برادران و خواهران را سفارش میکنم به رعایت تقوا، پرهیز از گناه و توشه برداشتن برای آخرت.
مناسبت های هفته :
۱.شنبه شانزدهم شهریور سالروز شهادت عده زیادی (ده ها تن ) از مردم تهران به دست منافقین با بمب گذاری در خیابان خیام تهران در سال ۱۳۶۱  اتفاق افتاد. منافقین که از اول قصد براندازی انقلاب را داشتند و در خیال خام خودشان فکر میکردند موفق میشوند و درسالهای اولیه میتوانند این نظام و انقلاب را از بین ببرند یکی از برنامه هایشان ترور شخصیت ها و بزرگان از جمله شهدای محراب مخصوصا آیت الله العظمی شهید مدنی که در بیستم شهریور سال ۱۳۶۰یکی از مناسبت های ماست که این امام جمعه را مظلومانه به شهادت رساندند و بسیاری از بزرگان ما که  به دست منافقین به شهادت رسیدند. منافقین حتی مردم عادی را هم به شهادت رساندند از جمله همین شانزدهم شهریور  ،عده ای مردم بیگناه بوسیله ی بمب گذاری به شهادت رسیدند. منافقین از کفار ، از اسرائیلی ها از امریکایی ها از دشمنان اسلام بدتر هستند چون ظاهرا خودشان را مسلمان میدانند چه بسا ظاهرا خودشان را انقلابی بدانند چه بسا منافقی که در بدنه نظام نفوذ پیدا کند چه بسا منافقی که مسئول شود چه بسا منافقی که قاضی این مملکت شود!! ضربه ای که امریکایی ها و اسرائیلی ها و دشمنان بتوانند به انقلاب بزنند بخاطر کمکی هست که منافقین به آنها میکنند .شهادت سردار عزیز ما سردار دل ها سردار سلیمانی مگر به غیر از این بود که منافقین کمک کردند که دشمن توانست سردار عزیزمان را از ما بگیرد؟؟؟! و امسال عاشورا جایش در بین عزاداران خالی بود و از کسانی بود که جانش را خالصانه فدای رهبر میکرد. ما از منافقین بیزاریم . در این مملکت کسی که دزدی میکند به نظر من منافق است نه آن دزدی که یک میلیون یا ده میلیون میدزدد آن که می آید با استفاده از قدرت ، میلیاردها میدزدد یا کمک میکند شخص دیگری میلیاردها بدزدد و مفسداقتصادی ست منافق است و آنکه از مفسد و دزد اقتصادی حمایت میکند منافق است آنکه اجازه نمیدهد مفسد اقتصادی  محاکمه شود منافق است آنکه با اعتبارش دزد و مفسد اقتصادی را سر کار می آورد منافق است.
طبری که بیست سال در قوه قضائیه خیانت کرده پرونده های فساد را پوشانده نگداشته بیست سال مفسد بزرگ محاکمه شود بیت المال را غارت کردند و به خیال خودشان سهم شان را از سفره انقلاب برداشتند و این طبری خائن نگداشت اینها محاکمه شوند. در قوه قضائیه ای که باید جلو اختلاس را بگیرد نفوذ پیدا کرده .
ما امثال طبری و آن کسانی که حمایت کردند و آن کسانی که کمک کردند که اینها اختلاس و دزدی کنند را منافق میدانیم.مرگ و لعن الهی بر منافقینی که به این نظام و انقلاب ضربه میزنند. ما امروز اعلام میکنیم از منافقین از دشمنان نظام و انقلاب حتی آن مسئولی که نفاق دارد و بر سر کار آمده همانطوری که از امریکایی ها و اسراییلی ها اعلام برائت و انزجار  میکنیم از این منافقین اعلام برائت و انزجار میکنیم.
وضعیت اقتصادی امروز ما وضعیتی که در ازدواج جوان ها مشاهده میکنیم وضعیت اشتغال جوانی که دکترا و لیسانس گرفته ولی باید در خانه بنشیند و ۴۰سالش شده و نمیتواند ازدواج کند ....چرا در دادگاه های ما طلاق زیاد است؟ بخاطر مشکلات اقتصادی ست. یک پدری که چهار دختر دارد چرا نمیتواند دختر اولش را شوهر دهد؟؟چون پول میوه و لباس ندارد..برای یک وام ازدواج چقدر بلا سر انها می آورند؟؟؟! خودشان چهار میلیارد وام بدهند و بگیرند و....
۲. سند ۲۰۳۰ که رهبر معظم انقلاب حفظه الله نگران آن بودند فرمودند به من خبر رسیده که در گوشه کنار این مملکت سند ۲۰۳۰  دارد اجرا میشود!
 ما از مسئول محترم آموزش و پرورش برادر عزیزم جناب آقای نجفی درخواست میکنم حتما نظارت داشته باشند در همه ی مدارس و مهدکودک ها مبادا ذره ای از ۲۰۳۰ پنهانی اجرا شود و ما غفلت داشته باشیم البته همه معلمین همه مدیران در بخش ما ، دلسوز و متدین هستند. 
سند ۲۰۳۰ میگوید در مهد کودک باید ارتباط بین زن و شوهر را یاد بگیرند در همان مهدکودک باید دوستی از جنس مخالف برای خود پیدا کنند ! ان شاءالله ما این را نداشتیم و نداریم و در اموزش پرورش و ستاد احیای امربه معروف بر مهدکودک ها نظارت شود  و هم نظارت مردمی و همگانی شود. ما در این زمینه نگران بخش کویرات و ابوزیدآبادمان نیستیم مردم متوجه هستن مسئولین دلسوز هستن معلمین ما دلسوز و متدین هستند اما آنچه در این قضیه، انسان را ناراحت میکند صحبت از قراردادی ست که میگویند معاون اول رئیس جمهور ، اخیرا با یونسکو امضا کرده یا اینکه العان فاش شده که موافقت کرده سند ۲۰۳۰ در این مملکت اجرا شود . اینها یعنی خیانت، یعنی دهان کجی با رهبر؛ اگر امضا شده یعنی این مسئول خائن است منافق و ضدولایت فقیه و ضداسلام و مبانی اسلام است و این مسئول حق اینکه در نظام اسلامی حکومتی داشته باشد ندارد و باید هرچه زودتر برکنار شود.
اگر دروغ است چرا به صراحت تکذیب نمیکند؟؟ یک روزی ما در خطبه های نمازجمعه در شهر دیگر اعلام کردیم برادر رئیس جمهور متهم به اختلاس و دزدی و رانت خواری و فساداقتصادی ست اگرواقعا اینگونه هست رئیس جمهور باید از مردم عذرخواهی کند و از قوه قضائیه بخواهد روند این پرونده سرعت پیدا کند و محاکمه شود اگر برادرش مفسد و دزد نیست از قوه قضائیه بخواهد زودتر به این پرونده رسیدگی کند که چرا به برادر من اتهام زدید؟؟؟! 
تا جایی که در دادگاه  مشخص شد که ایشان مفسد است! یک میلیون و دومیلیون نبوده مبالغ بسیار زیادی باکمک اینها و طبری و دیگر منافقین اختلاس کردند! فقط یک بخشی از گرفتاری های ما  مربوط به تحریم است و بخش بسیار زیادی از گرفتاری های ما بخاطر این دزدهایی ست که وجود دارند.
۳. خدا مادر شهید توسلی را رحمت کند . خواهر دوشهید بوده اند.
۳.مطلب پایانی : 
در نقل حرف های بنده ، زیاد دقت کنید ؛ یک وقتی خدای نکرده یک نفری اشتباهی حرف های مرا نقل نکند که کسی گول بخورد!! ما نه هیچوقت اعتقاد داشته ایم و نه بر زبانمان جاری شده که خدای ناکرده مردم ابوزیدآباد مثل مردم کوفه باشند! نه در ذهنمان بوده و نه در زبان جاری کرده ایم! یک کسی برای خودش برداشت بیخودی میکند حرفی میزند .
من مردم ابوزیدآباد را بسیار دوست دارم و خیلی ارزش قائل هستم‌ .این دوره ی سوم امامت جمعه ی بنده هست شاید از بسیاری جهات، مردم ابوزیداباد از خیلی جاها بهتر باشند. حضورشان در نمازجمعه، صفات بسبیارخوب، شهیدپرور بودن، انقلابی بودن از صفات مردم ابوزیدآباد هست. ما یک وقتی از بعضی خواص، نگران و ناراحتیم هم بخاطر خودشان ناراحتیم که چرا خودتان را محروم میکنید چرا از جماعت مسلمین فاصله میگیرید؟ چرا در نمازجمعه ی مسلمین شرکت نمیکنید؟ و همچنین خدای ناکرده این خواص روی عوام تاثیرگذار نباشند . چند دسته ی چندنفری نمازجمعه را تحریم کرده اند ! ای کاش مرا تحریم میکردند ! شاید تعدادشان به ده نفر هم نرسد. یک دسته ای که مسیر را اشتباه رفته اند و مثل انسانی که خودش را به خواب زده هرگز حاضر نیستند بیدار شوند بخاطر اینکه یک روزی از شخصی حمایت کرده اند تا آخر میخواهند پای این حمایت شان بمانند! امروز حق و باطل مشخص است امروز دیگر دفاع از خاتمی معنا ندارد! امروز دفاع از خاتمی مشخص است یعنی ایستادگی در برابر رهبری! نمیتوانی بگویی من هم رهبری را میخواهم هم خاتمی و میرحسین و کروبی...! از این چهاردسته ، یک دسته شان اینها هستند که بخاطر خط و فکری که دارند تعدادشان اندک است. من انسانهای بسیارمومن و باتقوا را می بینم در این جناح های مختلف. چرا یک مسیر را که اشتباه رفتید بنا دارید تا آخر اشتباه بروید؟ 
دسته ی دوم و سوم که نماز جمعه را تحریم کردند بماند . دسته  چهارم کسانی که تِزی برای خودشان میدهند توقع دارند امام جمعه هم همین تِز را  تا آخر اجرا کند!  امام جمعه که وظیفه ندارد برود کاروانسرا و فلان مجموعه و فلان گردشگری را تعطیل کند! خواسته ای که شما دارید اشتباه است. واقعا بنشینید بین خودتان و خدا فکر کنید بنده مانع امربه معروف و نهی از منکر در ابوزیداباد هستم؟؟ شما که طوماری نوشتید چند نفر را هم فریب دادید امضا کردند بردید اصفهان دفتر آیت الله طباطبائی که امام جمعه ما مانع امربه معروف و نهی از منکر است فردای قیامت میتوانید جواب بدهید؟؟؟؟!!  
خدا میداند که این مطالبی که عرض میکنم هیچ نگرانی از جانب خودم ندارم این اعتقاد من است هرکه را خدا بخواهد عزیزش میکند و هرکه بخواهد ذلیلش میکند. اما شما که واقعا خودتان را ولایتی و انقلابی و پیرو مقام معظم رهبری میدانید هرجا لازم باشد پتک برمیدارید اسم رهبری را به سر دیگران میزنید  آیا فتوای رهبری این نیست که حتی اگر امام جمعه را عادل هم نمیدانید حق ندارید نمازجمعه را ترک کنید ؟؟ چه فکری میکنید؟برای اینکه یک خواسته ای که دارید انجام نمیشود باید نمازجمعه را تعطیل کرد؟؟ 
آن چندنفری که خوشحال شدند که وقتی ما گفتیم امام جمعه ی جدید بیاید و میخواهیم برویم !؛ باید بدانند که نخیر ..!آنچه که شورای سیاست گذاری گفته  این است : شما باید تا ظهور حضرت حجت در ابوزیدآباد بمانید ..!
اما وقتی من بین خودم و خدا حساب میکنم با مشکلات فراوانی که وجود دارد با گرفتاری هایی که یکسال اخیر داشتیم با مشکلاتی که اگر بگویم شاید عده ای خرده بگیرند و همین بهتر که نگویم و بین من و خدا بماند ، اما به احترام شهدای این بخش ، به احترام مردم شهید پرور، به احترام محبتی که در این دهه، به اباعبدالله الحسین داشتید به احترام دوستان عزیزی که واقعا در ستاد نمازجمعه زحمت میکشند ان شاءالله جهادوار میمانیم و جهاوار این راه را ادامه میدهیم.
ان شاءالله خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر بگرداند.

 


Sabz Map