تاریخ ایجاد: 11:21
ستاد نمونه سال 95
تصویر یادداشت
طبق بررسی های انجام شده و با توجه به شاخص های انتخاب ستاد نمونه، ستاد نماز جمعه عجبشیر بعنوان ستاد نمونه استان آذربایجان شرقی در سال 95 انتخاب شد

عجب شیر یکی از شهرستانهای آذر بایجان شرقی  و در جنوب آن قرار دارد که در تقسیمات کشوری دارای دوبخش و چهار دهستان و چهل روستا باجمعیت نزدیک به هفتاد هزار نفر که حدود سی هزار نفر آن در شهر و بقیه در روستاها ساکن هستند. شهرستان عجب شیر از جنوب به دریاچه ارومیه و از شرق به شهرستان بناب از غرب به شهرستان اذرشهر و ازشمال به شهرستان مراغه و بیشترین ساحل را با دریاچه ارومیه در استان را دارد. اهالی این شهرستان بیشتر به کشاورزی و دامداری مشغولند.

شهر عجبشیر دارای 19 مسجد می باشد که مسجد جامع آن بنام مسجد شیرلومعروف است و یکی از آثار تاریخی بوده و محل برگزاری نماز عبادی وسیاسی جمعه می باشد.

در شهرستان عجب شیر هر هفته نماز جمعه بطور با شکوه برگزار می گردد. گزارش هفتگی نماز های جمعه بهمراه دیگر فعالیتهای ستاد نماز جمعه بطور مرتب به دفتر استان و شورای سیاستگذاری ارسال می گردد.

حجت الاسلام والمسلمین محمود پوران علی شربیانی نزدیک 9 سال است امام جمعه عجب شیر می باشد و ستاد نماز جمعه زیر نظر امام جمعه محترم و با مسئولیت برادر صیاد تور خمسه (دبیر بازنشسته آموزش و پرورش) برابر چارت سازمانی ستادهای نماز جمعه فعالیت میکند.

طبق بررسی های انجام شده و با توجه به شاخص های انتخاب ستاد نمونه،  ستاد نماز جمعه عجبشیر در سال 95 بعنوان ستاد نمونه استان آذربایجان شرقی انتخاب گردید.


Sabz Map