تاریخ ایجاد: 09:58
ستاد نماز جمعه شهر هشتگرد(ساوجبلاغ)
تصویر یادداشت
ستاد نماز جمعه شهر هشتگرد(ساوجبلاغ)

 دفتر شورای ائمه البرز:
بسم الله الرحمن الرحیم
ستاد نمازجمعه شهرستان ساوجبلاغ (هشتگرد) تحت حمایت های مادی و معنوی امام جمعه محترم این شهرستان حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی ناطقی با برخورداری از حدود یکصد نفر عضو فعال خواهر و برادر ، یک ستاد جوان و پویاست که اکثر آنان را جوانان تشکیل می دهند و البته در کنار جوانان و نوجوانان عزیز، تعدادی هم از افراد پیر با تجربه وجود دارند که دوش به دوش جوانان در موفقیت های این ستاد در زمینه های مختلف فرهنگی و مذهبی بویژه در انجام رسالت اصلی خویش یعنی برگزاری نماز باشکوه جمعه سهم بسزایی دارند. نمونه هایی از اهم فعالیت های فرهنگی و مذهبی ستاد نمازجمعه شهرستان ساوجبلاغ (هشتگرد) به شرح ذیل می باشد :

1)برگزاری همایش های تخصصی مهدویت برای اولین بار در شهرستان ساوجبلاغ که بصورت ماهیانه و بطور منظم با بهره مندی از اساتید برجسته مرکز تخصصی مهدویت کل کشور باتوجه به اینکه یکی از نیازمندی های فرهنگی این منطقه بود که با استقبال پرشور علاقه مندان معارف اصیل مهدویت بویژه دانشجویان، اساتید دانشگاه، فرهنگیان، برخی از مدیران و مسئولین، طلاب و جوانان مواجه شده اند.

2)برگزاری جلسات هفتگی و مستمر و منظم آموزش حفظ و قرائت قران با استفاده از اساتید برتر قرآن همراه با بیان تفسیر قرآن کریم توسط امام جمعه محترم این شهرستان که تاثیر معنوی خوب و مطلوبی در سطح شهرستان داشته است و با استقبال خیلی خوبی از طرف خواهران و برادران شهرستان بویژه قشر جوان برخوردار شده است و ماهیانه نیز یکی از قاریان بین المللی و حافظان کل قرآن نیز به این جلسات دعوت می شوند.

3 )تهیه و چاپ نشریه ندای وحدت که تحت اشراف امام جمعه محترم و با حمایت های مادی و معنوی ایشان توسط همین جوانان عضو ستاد تهیه و توزیع می گردد و گزیده ای از مهمترین اخبار و فعالیت های ستاد در طول هفته را منعکس می کند.

4 )دیدار و تعامل مستمر با مسئولین ادارات بویژه تعامل نزدیک با دانشگاه ها، اداره آموزش و پرورش و اداره اوقاف و شورای فرهنگ عمومی این شهرستان به منظور برگزاری برنامه های مشترک فرهنگی که تا کنون نیز مراسمات خوب و باشکوهی برگزار شده است و تاثیر بسیار مطلوبی در سطح منطقه داشته است.

5 )برگزاری نمایشگاه های مختلف فرهنگی از جمله نمایشگاه عکس آدینه، نمایشگاه عکس انقلاب، نمایشگاه دائمی کتاب آدینه و همچنین نمایشگاه تخصصی کتاب مهدویت در مصلای جمعه.

6 )همکاری فعال در برگزاری یادواره های مختلف شهدای شهرستان و همچنین شهدای مدافع حرم که همین هفته نیز یادواره شهدای مدافع حرم در مصلای جمعه این شهرستان که چهارشنبه چهارم اسفند ماه سال جاری برگزار می گردد.

7 )همکاری مفید و موثر با مجموعه های مدیریتی شهرستان در برنامه ریزی ها و برگزاری باشکوه مناسبتهای ملی و مذهبی و راهپیمایی های روز قدس و یوم الله بیست و دوم بهمن ماه هر سال.

8 )تشکیل مهد آدینه و استفاده از مربیان مجرب و برنامه های خوب و آموزنده برای نونهالان.

9 )برگزاری ایستگاههای صلواتی در مناسبت های مختلف فرهنگی و مذهبی.

10 )جلسات هفتگی امام جمعه محترم و رئیس ستاد با اعضای محترم این ستاد.

11 )تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به عناوین مختلف با اهدای لوح تقدیر و جوایز نقدی و غیر نقدی.

12 )برگزاری اردوهای سیاحتی،زیارتی درون استانی و برون استانی.

13 )دعوت سالیانه از اعضای ستاد و خانواده های محترم ایشان به ضیافت شام با حضور امام جمعه محترم در یک فضای صمیمی.

14 )قرائت زیارت عاشورا و برنامه ریزی مناسب جهت بیان احکام شرعی قبل از مراسم نماز دشمن شکن جمعه از دیگر فعالیت های این ستاد می باشد.

15_برگزاری مسابقات جام آدینه ویژه سالروز اقامه اولین نماز جمعه در 5 مرداد

16_راه اندازی نشریه ستاد نماز جمعه


Sabz Map