تاریخ ایجاد: 01:57
ستاد نمونه سال 94 تعیین شد
تصویر یادداشت
با تو جه به معیار های انتخاب ستاد نمونه،و با توجه به شایستگی ها و فعالیت های فراوان ستاد نماز جمعه سرپل ذهاب ،نهایتا ستاد نماز جمعه این شهرستان به عنوان ستاد نمونه استان کرمانشاه در سال 94 انتخاب گردید

شهرستان سرپلذهاب یکی از شهرستانهای غربی استان کرمانشاه می باشد که با دارا بودن 90 هزار نفر جمعیت ، 48 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.

احمد ابن اسحاق قمی (ره) یکی از محدثان معروف امام حسن عسگری (ع) بوده که در سال ۲۵۰ در این شهرستان درگذشته و مقبره این عالم جلیل القدر در این شهرستان قرار دارد که هرساله خیل عظیمی از مردم از اقصی نقاط ایران برای زیارت به این شهرستان سفر می کنند.

بی شک آنچه که در این بین سبب شده تا مردم شهرستان سرپلذهاب در اجرای مراسمات مذهبی پیشی گیرند ، وجود همین بقعه متبرکه می باشد که چرا خاستگاه بسیاری از مراسمات ملی و مذهبی و میعادگاه عاشقان ولایت و امامت در این شهرستان می باشد.

 مردم ولایتمدار شهرستان سرپلذهاب همانند سایر شهرهای ایران همواره در خط رهبری و پایبند به ارزشهای دینی و آرمانهای انقلاب هستند و در این بین با تشکیل نهادهایی مردمی سعی در شکوفایی آرمانهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب دارند به همین منظور با تشکیل ستاد نمازجمعه شهرستان گامی مهم در این عرصه برداشتند.

ستاد نماز جمعه شهرستان سرپلذهاب یکی از نهادهای مردمی است که در اوایل سال 1372 با تعداد اعضای ستاد برادران و خواهران 25 نفر تشکیل شد و به مرور زمان توسعه یافت.

با توجه به اینکه نماز جمعه رکن اصلی انقلاب و ستون وحدت اسلامی است و بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نماز جمعه قرارگاه ایمان ، تقوا و بصیرت به شمار می رود لذا در این راستا ، رسالتی عظیم و پرشکوه بر دوش همه مؤمنین صادق قرار دارد تا در حفظ این محور عظیم وحدت با جان و دل  بکوشند و به ریسمان عدل الهی چنگ زنند.

ستاد نماز جمعه شهرستان سرپلذهاب هم اکنون با تعداد 108 نفر برادر و خواهر فعال می باشد و در این راستا جوان گرایی ، تشکیل شورای مشورتی ، توجه اعضای ستاد به جامعه مخاطب دانشجویان و دانش آموزان و در نظر گرفتن برنامه های خاص این افراد ، آموزش مجریان و مکبرین و مجموعاً کادرسازی برای این ستاد از جمله اهداف ستاد نماز جمعه شهرستان به شمار می رود.

برگزاری محفل های انس با قرآن ، برگزاری یادواره های شهدا، ، مشارکت دادن مسئولین فرهنگی شهرستان در برنامه ها و مراسمات و هماهنگی لازم با هیئتهای مذهبی ، نهادها و سازمانهای فرهنگی در سطح شهرستان از دیگراهداف ستاد نماز جمعه شهرستان می باشد.

ضمنا در طول سالهای گذشته آقایان حجت الاسلام والمسلمین حسن دوستیان ، حجت الاسلام والمسلمین فاضلی و هم اکنون حاج اسماعیل حیدری مسئولین ستاد نماز جمعه شهرستان سرپل ذهاب می باشند.


Sabz Map