تاریخ ایجاد: 10:10
ستاد اقامه نماز جمعه شهر هشتگرد ستاد نمونه سال 1396
تصویر یادداشت
ستاد نمونه سال 1396

دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان البرز:

                                      نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است.     مقام معظم رهبری

ستاد نمازجمعه شهرستان هشتگرد در راستای تحقق انتظارات مقام معظم رهبری و منویات معظم له، همسوبا سیاستهای شورای محترم سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در قد و قواره یک قرارگاه فرهنگی به فرماندهی امام جمعه محترم و بصیر این شهرستان در همه برنامه های فرهنگی و مذهبی منطقه، نقش فعال و محوری دارد. در این خصوص جذب جوانان و برنامه ریزی مناسب برای نقش آفرینی آنان در پیشبرد اهداف ستاد سرلوحه کار قرار گرفته است. لذا اکثریت قریب به اتفاق اعضای این ستاد را جوانان تشکیل می دهند و یکی از عوامل مهم و موثر نشاط و موفقیت در ستاد همین موضوع است به طوری که در اردوی  تجلیل از ستادهای نمونه کشور در اسفند 95 در مشهد  مقدس، ترکیب جوان ستاد نمازجمعه هشتگرد مورد توجه و عنایت ویژه مسئولین محترم شورا به ویژه حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی قرار گرفت و به دیگر ستادهای کشور نیز اعلام کردند که همچون هشتگرد برای جوانان و حضور فعال آنها در نمازجمعه اهمیت خاصی قائل شوند.

از آنجا که مقام معظم رهبری در یک جمله پر محتوا خواسته های خود را از جوانان، تحصییل، تهذیب، و ورزش عنوان فرمودند، ستاد هشتگرد در زمینه تحصیل با برگزاری کلاس های مختلف آموزشی از قبیل آموزش قرآن، کلاس های تقویتی رایگان برای دانش آموزان و دوره های آموزش تخصصی معارف  ناب و اصیل مهدویت  و در زمینه تهذیب  با برگزاری کلاس ها و برنامه های مختلف و با شکوه مذهبی و همچنین در زمینه ورزشی با احداث و تجهیز یک مجتمع ورزشی در مصلای جمعه شامل پینگ پنگ، دارت و... و اجرای طرح نشاط معنوی در سحرگاهان هر پنج شنبه که شامل نمازجماعت صبح، ورزش صبحگاهی و استخر می باشد نیز، فعالیت چشمگیر و قابل تحسینی دارد که در سطح استان البرز بی نظیر و یک طرح نو و قابل الگوگیری برای دیگر ستاد ها می باشد تا به این طریق نیز جوانان جذب نمازجمعه شوند و حضورشان در ستاد تثبیت شود.

همه این برنامه های متنوع و مفید مرهون حمایت های مادی و معنوی امام جمعه محترم این شهرستان می باشد که همواره به امورجوانان توجه خاصی دارند و اردوهای درون شهری و برون شهری ویژه جوانان نیز با کمک مالی امام جمععه محترم برای این قشر مهم جامعه تدارک دیده شده است. دو نمونه دیگر از برنامه های نو و خلاقانه این ستاد جلسات منظم هفتگی اعضای ستاد با حضور مسئولین مختلف شهرستان و مدیرکل های استان است که با استقبال بسیار خوب مسئولین و اعضای ستاد مواجه شده است و در این جلسات هم تعامل دو طرفه بین مهمان و میزبان صورت می گیرد و هم گره گشایی از برخی از مشکلات اعضای ستاد توسط مسئولین انجام می پذیرد. طرح دیگری که توسط این ستاد بصورت هفتگی انجام می شود و تاثیر مطلوبی در افزایش جمعیت نمازگزاران داشته است، جلسات مشترک اعضای ستاد نمازجمعه با شورای فرهنگی روستاها با هماهنگی دهیاران محترم است که زمینه را برای حضور و فعالیت با شکوه اهالی روستاها در نمازجمه فراهم کرده است.

طرح پزشک آدینه، مهد آدینه، نمایشگاه دایمی کتاب، نمایشگاه تخصصی کتاب مهدویت، برگزاری ایستگاه های صلواتی در مناسبت های مختلف مذهبی، فعالیت بسیار خوب و موثر در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ساماندهی و مدیریت فیزیکی و فرهنگی مقبره مطهر شهدای گمنام این شهرستان، دیدار مستمر با خانواده های معظم و معزز شهدا با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان، برگزاری مراسم جزء خوانی قرآن بصورت باشکوه در ماه مبارک رمضان و برگزاری مسابقات پینگ پنگ جام بصیرت گرامیداشت 9دی برای اولین بار در مصلای جمعه این شهرستان از دیگر برنامه های قابل ذکر و مهم ستاد نمازجمعه هشتگرد می باشند.

 


Sabz Map