تاریخ ایجاد: 07:04
مجتبی نوزرنژاد
رضا جوکار
تصویر یادداشت
امام جمعه قشم با اشاره به نقش مسؤولان در تحقق شعار سال گفت: مسؤولان باید زمینه تولید کالای با کیفیت بهتر و قیمت مناسب فراهم و مصرف کالای خارجی را بر خود تحریم کنند.

حجت الاسلام رضا جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم، با اشاره به راهکارهای مناسب برای تحقق شعار سال اظهار داشت: مقام معظم رهبری عنوان حمایت از کالای ایرانی را برای سال 97 انتخاب کردند و آحاد مختلف مردم و مسؤولان را خطاب قرار دادند، براین اساس باید تمام همت و تلاش خود را برای تحقق منویات معظم‌له بکار ببندبم.

وی با تاکید بر حمایت از دو قشر تولیدکننده و مصرف کننده افزود: تحقق این امر مهم سبب رونق تولید و اشتغال در کشور می‌شود.

امام جمعه قشم به نقش آحاد مردم در تحقق منویات رهبری و حمایت از کالای ایرانی اشاره داشت و تصریح کرد: حمایت ویژه از تولیدات با کیفیت داخلی نقش مهم و اساسی در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد.

امام جمعه قشم در ادامه به تبیین نقش تولیدکنندگان در حمایت از کالای ایرانی اشاره و بیان کرد: قشر تولیدکننده نیز باید وجدان کاری را در نظر بگیرد و کالای باکیفیت و دارای استانداردهای لازم را تولید و به بازار عرضه کند.

وی گفت: کالای ایرانی برای رقابت با بازارهای جهانی و افزایش مصرف کالای داخلی در کشور نیازمند ارتقای کیفیت است.

 جوکار تاکید داشت: کیفیت بالای کالای ایرانی و قیمت مناسب دو اصل مهم در ایجاد انگیزه و رغبت در بین آحاد مردمی برای خرید و مصرف کالای ایرانی است.

جوکار با اشاره به رسالت مهم رسانه‌ها و اقشار تاثیرگذار در تحقق منویات رهبری در حمایت از کالای ایرانی گفت: رسانه‌ ملی، صاحبان تریبون، ائمه جمعه و علما و خطباء و دیگر اقشار تاثیرگذار جامعه باید برای عملیاتی کردن منویات رهبری در حمایت از کالای ایرانی تلاش کنند.

وی ادامه داد: تمامی اقشار جامعه باید با توجه به وظیفه شرعی و ملی خود در جهت نهادینه کردن فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی در جامعه عزم خود را جزم کنند.

امام جمعه قشم با تاکید بر تبلیغ عملی برای تحقق شعار سال اذعان داشت: هر شخصی در هر جایگاهی باید با تبلیغ عملی، الگوی مناسبی برای استفاده از کالای ایرانی و تولیدات داخلی باشد، به عبارتی دیگر، مبلغانی که قصد نهادینه کردن فرهنگ استفاده از کالای داخلی را دارند نخست باید خود در این امر مهم پیشگام باشند که این نمونه بارز تبلیغات عملی و رفتاری است.

جوکار با اشاره به وظایف مهم و تاثیرگذار دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در راستای تحقق شعار سال گفت: تمامی مسؤولان در دستگاه‌های دولتی باید استفاده از کالای خارجی را بر خود تحریم کنند و این امر مهم را در قالب بخشنامه به دستگاه‌های زیرمجموعه خود ابلاغ نمایند.

 

Sabz Map