تاریخ ایجاد: 06:58
مجتبی نوزرنژاد
رضا جوکار
تصویر یادداشت
امام جمعه قشم با اشاره به هجمه‌های دشمنان علیه نهاد مقدس سپاه پاسداران تاکیدکرد: مردم باید بیش از پیش قدردان زحمات و فعالیت‌های بی‌نام و نشان سپاه پاسداران در حوزه محرومیت‌زدایی باشند.

حجت الاسلام رضا جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم، با تاکید بر این که نقش سپاه و پاسداران در دفاع از انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست اظهار داشت: پاسدار یعنی سیدالشهدا (ع) که تمامی شاخصه‌های یک پاسدار واقعی اسلام در وجودش متجلی است.

وی در ادامه افزود: هر کس که می‌خواهد خصوصیات و و‌یژگی‌های یک پاسدار واقعی اسلام را جستجو کند باید زندگی‌نامه سیدالشهدا (ع) را مطالعه و مورد بررسی قرار دهد.

امام جمعه قشم به سالروز تشکیل سپاه پاسداران در روز دوم اردیبهشت ماه 58 اشاره داشت و تصریح کرد: امام راحل با الگوبرداری از سیره و روش امام حسین(ع) سپاه پاسداران را برای صیانت از اصل انقلاب و آموزه‌های اسلامی تشکیل دادند.

 جوکار ابرازداشت: افراد با خصوصیات سیدالشهدا(ع) و شاخصه‌های عبادی، دینی و معنوی آن حضرت گزینش شدند و تاکنون همان تقیدات، معنویات و بینش عمیق و باورهای دینی در وجود مقدس پاسداران حفظ شده است.

وی بیان داشت: سپاه بنا به وظیفه ذاتی خود که همان حراست از اصل انقلاب و اسلام است با خواسته‌های نامشروع دشمنان و کسانی که اسلام ناب محمدی و انقلاب را تهدیدی برای خود می‌دانند به مقابله برخاسته و به خوبی توانسته در این زمینه نقش‌آفرینی کند.

امام جمعه قشم، اقتدار سپاه در کشور و منطقه را خاری در چشم دشمنان خواند و گفت: به همین دلیل تمامی هجمه‌ها علیه سپاه پاسداران به عنوان محافظ و پشتیبان انقلاب و اسلام آغاز شده است، اگر سپاه نقش پررنگ و اثرگذاری در صیانت و حفاظت از انقلاب ناب محمدی نداشت اینگونه مورد هجمه دشمنان قرار نمی‌گرفت.

جوکار همچنین اضافه کرد: برای سپاه پاسداران افتخاری است که مورد غضب و نفرت دشمنان اسلام و نظام قرار گرفته‌اند این سبزپوشان در فراتر از مرزهای ایران اسلامی حضور یافته و امنیت و آرامش حاکم بر کشور و منطقه را تامین و حفظ کرده‌اند که این امر بیانگر رسالت جهانی سپاه است چرا که قرار است سپاه پاسداران سپاه صاحب‌الزمان و زمینه ساز ظهور حضرت حجت(عج) باشد.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران به هر حوزه‌ای که ورود کرده منشأ خیر و برکت بوده است، از زمان تشکیل تا ایستادگی در برابر توطئه‌های مختلف دشمنان گرفته تا دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی، خنثی‌سازی نقشه‌های دشمنان، تامین امنیت پروازهای هوایی و از همه مهمتر محرومیت‌زدایی بی نام و نشان فعالیت می‌کند و موفق بوده است.

امام جمعه قشم در پایان تاکید کرد: با توجه به هجمه‌های دشمنان علیه ولایت، اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی همه مردم باید پاسدار این سه اصل مهم باشند.

 

Sabz Map