- کد خبر: 20226669 تاریخ ایجاد: 08:20
دیدار دانش آموزان دختر دوره متوسطه مدارس عالیشهر با امام جمعه شهر
تصویر خبر
جمعی از دانش آموزان خواهر مدارس شهر عالیشهر به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان در یک نشست صمیمانه با حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر دیدار و گفت و گو کردند.

این نشست که به همت ستاد نماز جمعه تدارک دیده شد ابتدا جناب آقای کمالی رئیس ستاد نماز جمعه اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان را تبریک گفت وضمن تشکر از تمامی کسانی که در برگزاری این نشست تلاش کردند هدف از جلسه را جوانان و مسائل فرهنگی شهر و جوان و نماز و نماز جمعه بیان کرد و ابراز امیدواری کرد که انشاءالله با تدوام این نشست ها با جوانان و با حضور و نقش پر رنگ این عزیزان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهر و جامعه ای سالم داشته و مشکلات را یکی به یک از پیش رو برداریم.

حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت شبیه ترین انسان ها به پیامبر گرامی اسلام (ص) حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان را تبریک عرض کرد.

امام جمعه عالیشهر ضمن تشکر از همه خواهران به جهت حضور در این نشست بیان داشت :که هدف ما ارتباط دو سویه و دو طرفه  شما با ستاد نماز جمعه است که همه با هم باید تلاش کنیم برای عمران و آبادی شهرمان.

وی در ادامه نکاتی را در خصوص ارزش جوانی و غنیمت شمردن آن اینگونه بیان کرد :که ما همه باید قدر جوانی را بدانیم  و دوران جووانی فرصت خوبی است ولی این دوران با یک چشم بر هم زدن تمام می شود لذا  این دوران را غنیمت بشمریم شما در جوانی روحیه و نشاط دارید و از این ابزار برای پیشرفت و علم آموزی  استفاده کنید که علم قدرت می آورد؛ اگر که کشور های غربی قدرت دارند چون علم دارند علم عزت  می آورد در این زمان برای کسب علم و دانش امکانات و لوازم فراهم است لذا زمان و عمر خود را بیهوده از دست ندهید و در کنار مطالعه و علم آموزی در راه عبودیت و بندگی خدا تلاش کنید .

حجت الاسلام هاشمی در مورد تاثیر رفیق نانب در دوران جوانی اظهار داشت: که مواظب رفیق ناباب باشید و در دوستی ها احتیاط کنید رفیق خوب و درستکار باعث رشد شما می شود ولی رفیق ناباب باعث بیچارگی می شود و لذا شما باید از از تجارب انسان های موفق استفاده کنید و دلایل موفقیت آنان را سوال و مطالعه کنید که باعث پیشرفتمان شود.

امام جمعه عالیشهر در خصوص ارزش و زینت دختران و زنان  بیان داشت: که جوانی زینت است و انسان ها در دوران جوانی به دنبال زینت و تجمل هستند این حق جوان است اما نباید تجل زده شویم در مد و مد پرستی غرق شویم.

وی ادامه داد که دختران  و زنان مانند دُر باید از خود حفاظت کنند و این حفاظت نشان از ارزش بالای آنها است و  باید با حفاظت و مراقبت بالا، آن را حفظ کنید آن دختر خانمی ارزش برای خود قائل است که حفاظت بیشتری از خود کند و مبادا با برهنگی بی حجابی این ارزش را از دست بدهید.

 


Sabz Map