- کد خبر: 22180183 تاریخ ایجاد: 10:26
دیدار امام جمعه بردخون با آزادگان به مناسبت 26 مرداد
تصویر خبر

حجت الاسلام سیدحسین رکنی حسینی در دیدار با آزاده بردخونی اظهار داشت: بازگشت پیروزمندانه آزادگان به کشور در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط شد و پرستوهای مهاجر پس از تحمل سال‌ها اسارت و سختی به وطن برگشتند.

امام جمعه بردخون افرود: آزادگان نماد ایثار، شهامت، فداکاری و مقاومت بودند و برخی از آنان در زندان‌های تاریک رژیم بعث به شهادت رسیدند و عده‌ای نیز متحمل شکنجه‌های روحی و جسمی شدند.

وی اضافه کرد: پس از گذشت 30 سال از پایان جنگ تحمیلی، باز در حال جنگ هستیم و در مقابل توطئه دشمنان داخلی و خارجی مقاومت می کنیم زیرا دنیای استکبار در برابر ما ایستاده و شاهد تحریم‌ها، تهدیدها و فشارها هستیم و در داخل نیز عده‌ای در مسیر دشمن حرکت می کنند و گاه در مقابل ملت و ارزش‌ها می ایستند.

رکنی حسینی ادامه داد: برخی در فضای مجازی موضوعی را مطرح می کنند که آثار تخریبی آن از سلاح و گلوله بیشتر است و عده‌ای سکوت می کنند و برخی از کنار آن می گذرند و بعضی با محافظه‌کاری هیچ عکس‌العملی نشان نمی دهند.

امام جمعه بردخون ابراز داشت: نباید تصور کرد که جنگ پایان یافته زیرا امروز با دشمن خارجی و داخلی روبرو هستیم و  متأسفانه برخی در داخل به ارزش‌ها، مقدسات و ارزش‌ها توهین می کنند.

وی بی تفاوتی را خطرناک دانست و گفت: جشن و شادی خوب است اما باید درس غدیر را به مردم یادآور شویم و از غدیر بهره‌برداری کنیم تا بار دیگر تاریخ تکرار نشود.

امام جمعه بردخون تصریح کرد: دغدغه ما نسل جوان است که می خواهند آنان را از ولایت جدا کنند و برخی در قالب نشاط اجتماعی برنامه ریزی می کنند و عده‌ای روضه‌خوانی را عامل افسردگی می دانند و درمان آن را کنسرت می خوانند که اگر پایه‌های اعتقادی جوانان سست شد دشمن نیاز به جنگ ندارد.

رکنی‌حسینی بیان داشت: اگر می خواهیم شادی و آرامش در جامعه حاکم شود باید دغدغه و مشکلات مردم را درک کنیم، چرا که آسیب‌های اجتماعی از درون مشکلات و درد و رنج مردم حاصل می شود.

وی حرکت در مسیر ولایت را ضروری خواند و گفت: کشور با رهبری‌های مقام معظم رهبری ماندگار شده و اگر در محور ولایت حرکت کنیم کشور به هدف خود می رسد.

بخشدار بردخون نیز گفت: آزادگان سخت‌ترین شکنجه‌ها و سختی‌ها را تحمل کردند و هرگز دست از آرمان‌های خود نکشیدند و مدافع راستین اسلام شدند.

علی اخلاقی  بر حفظ روحیه نشاط، همدلی و همگرایی تأکید کرد و افزود: جانبازان سندهای زنده نظام هستند و باید با تمام توان از این سندها پاسداری کنیم و در این دوره حساس که جنگ تمام عیار اقتصادی داریم ایثارگران را فراموش نکنیم.

وی با تبریک اعیاد و ایام خجسته اضافه کرد: وحدت و امیدآفرینی در جامعه ضروری است و خدمت به مردم وظیفه مسؤولان و متولیان امر است تا پایه‌های نظام تقویت شود.

در این دیدار که تعدادی از مسؤولان بخش نیز حضور داشتند به مناسبت بازگشت آزادگان هدیه‌ای به عبدالله مستعان آزاده بردخونی تقدیم شد.


Sabz Map