- کد خبر: 18109496 تاریخ ایجاد: 10:57
مشروح بیانات امام جمعه همدان؛
در خطبه‎های سیاسی نمازجمعه این هفته همدان چه گذشت؟ 9 آذرماه 1397
تصویر خبر
آیت الله غیاث الدین طه محمدی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه همدان با بیان اینکه دشمن از هر فضایی برای ضربه زدن به این نظام استفاده می کند افزود: تخریب چهره های انقلابی، امامان، زیر سوال بردن تمامی خدمات چهل ساله انقلاب، بزرگنمایی مشکلات از جمله گرانی از دسیسه های دشمن است.
به گزارش همدان پرس؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: دشمنان نظام اسلامی در پوشش روحانیت با جوسازی در فضای مجازی درصدد تضعیف دین مبین اسلام هستند.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه همدان با بیان اینکه دشمن از هر فضایی برای ضربه زدن به این نظام استفاده می کند افزود: تخریب چهره های انقلابی، امامان، زیر سوال بردن تمامی خدمات چهل ساله انقلاب، بزرگنمایی مشکلات از جمله گرانی از دسیسه های دشمن است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: هزاران سایت و فضای مجازی علیه ایران بسیج شدند بنابراین اگر مردم با آنها همراهی کنند همانند دشمنان می شوند.

آیت الله طه محمدی افزود: امکانات رسانه ای دشمنان در فضای مجازی آنقدر زیاد است که مداوم اقدام به بمباران فکری مردم کرده و برخی مواقع مردم نیز به علت نداشتن علم و آگاهی، تحت تاثیر حرف های آنها قرار می گیرند.

وی بدنام کردن چهره های خدوم جامعه را کار بسیار زشت توصیف کرد و گفت: مرحوم آیت الله موسوی امام جمعه سابق همدان حدود 18سال در شرایط سخت و دشوار جنگ در همدان خدمت کرد اما شایعات زیادی برای این روحانی فقید ایجاد کردند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار داشت: با وجود خدمات شایسته آیت الله موسوی همدانی اما تاکنون بزرگداشتی برای این شخصیت برگزار نشده بود که به تازگی این اقدام صورت گرفت.

آیت الله طه محمدی اضافه کرد: دشمن با تبلیغات زهرآگین در فضای مجازی دنبال تقدیس کردن آمریکا و صهیونیزم و بدنام کردن چهره های خدوم و انقلابی است.

وی گفت: طبق آیات الهی چنانچه شاهد زیر سوال بردن و استهزا دین خدا و ارزش های الهی در جمعی بودند باید با عاملان آن برخورد کنید.

امام جمعه همدان افزود: مومن نباید در تقابل با حرف های نادرست تماشاچی و ضعیف باشد بلکه عکس العمل قدرتمندانه نشان داده یا در صورت نداشتن توان برخورد، مکان را ترک کند.

آیت الله محمدی با تبریک روز نیروی دریایی اظهار داشت: ساخت 2 زیردریایی به دست فرزندان ایران و تحویل به نیروی دریایی ارتش کار بزرگی است.

وی گفت: دشمنان بر این باور بودند که ایران تنها توان ساخت موشک را دارد اما ساخت زیر دریایی موجب سرافکندگی دشمن و سربلندی ملت ایران شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ترامپ با وجود جنایت های بیشمار ولیعهد عربستان سعود به ویژه در یمن و ویرانی ها و فاجعه انسانی درصدد تطهیر وی است.

آیت الله محمدی ادامه داد: ترامپ می گوید که ولیعهد عربستان نقشی در قتل خاشقچی و فاجعه های انسانی نداشته است و این قبیل موضع گیری های وی موجب روگردانی 80 درصد مردم آمریکا از ترامپ شده است.

وی راه اندازی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را کاری مناسبی دانست و ابراز امیداواری کرد: مسئولان پیش از تشکیل این وزارتخانه برای راه اندازی وزارت امربه معروف و نهی از منکر تدبیری می کردند چرا که اگر این فرایض زنده نشوند تمام ارزش ها می میرند.

*53 ناو در خلیج عدن و باب المندب حضور دارند
معاون مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: 53 ناو گروه اعزامی متشکل از ناوشکن ها و رزم ناوها در تنگه باب المندب و خلیج عدن حضور شبانه روزی دارند.

امیر دریادار حسین قهرمانی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه در حسینیه امام خمینی(ره) شهر همدان بیان کرد: فرزندان این سرزمین برای دفاع از مرزهای دریایی به مدت سه تا چهار ماه دور از خانواده در خلیج عدن و باب المندب حضور می یابند.

وی اظهار داشت: یکی از ماموریت نیروی دریایی اسکورت شناوری دریایی و نفتکش ها با هدف جلوگیری از دستبرد و مبارزه با پدید شوم دزدان دریایی است.

معاون نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: سربازان نیروی دریایی از منافع این ملت در دریا به خوبی دفاع کرده تا هجمه و خللی بر واردات و صادرات کالا وارد نشود.

امیردریادار قهرمانی بیان کرد: نیروی دریایی ایران علاوه بر حفاظت از کشتی های داخلی برای تامین امنیت کشتی های دیگر کشورها اقدام کرده که این نشان از توانمندی این نیرو است.

وی یادآوری کرد: نیروی دریایی پس از انجام عملیات مروارید در دوران دفاع مقدس، سیادت خود بر دریا را تثبیت کرد و تاکنون اسکورت 10 هزار فروند کشتی را انجام داده است.

معاون مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: این نیرو در زمان جنگ تحمیلی اجازه نداد مشکلی در تامین ارزاق مردم از طریق دریا ایجاد شود.

امیردریادار قهرمانی، جلوگیری از واردات تجهیزات، سلاح و مهمات و صادرات نفت عراق را از جمله توفیقات نیروی دریایی ارتش در زمان جنگ برشمرد.

معاون مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی بعد از انقلاب با وجود تحریم ها برای دستیابی به خودکفایی نظامی، اقدام به ساخت قطعات حساس مورد نیاز سلاح ها و ناوشکن ها کرد.

امیر دریادار قهرمانی افزود: هم اینک قطعات مورد نیاز شناورهای سنگین و نیمه سنگین، ناوشکن ها، ناوهای پشتیبانی و زیر دریایی ها سنگین در داخل کشور ساخته می شود.

وی با بیان اینکه شاهد شکل گری نهضت بزرگ قطعه سازی در نیروی دریایی هستیم اضافه کرد: ساخت ناوچه های سنگین و نیمه سنگین از جمله سهند و موج به دست فرزندان این سرزمین رقم خورد.

معاون مهندسی و پدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش بیان کرد: با توجه به گسترش بنادر جنوبی و تاثیر مثبت ان در توسعه اقتصادی، توجه به دریا موجب افزایش بهره وری از این گنج شده است.

امیردریادار قهرمانی خاطرنشان کرد: مناطق جنوبی کشور در رژیم طاغوت مورد بی مهری قرار گرفت اما نیروی دریایی با استقرار در سواحل جنوبی از جمله مکران، کنارک، بندر گاوخونی و جاسک در راستای محرومیت زدایی و آبادسازی اقدام به ساخت مدرسه، درمانگاه و دیگر خدمات مورد نیاز کرده است.

به گزارش ایرنا؛ کشور ایران به واسطه داشتن پنج هزار و 800 کیلومتر مرز دریایی و ساحلی به عنوان یک کشور دریایی به شمار می رود و بهره برداری از این ظرفیت بسیار با اهمیت است.

Sabz Map