- کد خبر: 21800225 تاریخ ایجاد: 02:29
خلاصه خطبه های نماز جمعه این هفته 28 تیر 98 شبستر با قلم خبرنگار بختیاری
تصویر خبر
این هفته در ساروز تشکیل شورای محترم نگهبان قرار داریم و از خدا شاکریم که با وجود فقهای محترم شورای نگهبان هم از دین اسلام حراست می گردد و هم از جمهوری اسلامی حراست میشود و با توجه به اینکه ریشه همه قوانین اسلامی قران کریم است وظیفه شورای نگهبان این است که در تصویب قوانین نظارت و حراست نماید تا خدای ناکرده قانونی تصویب نگردد که قران کریم ونظام و ولایت فقیه را زیر سئوال ببرد و وظیفه دوم شورای نگهبان در انتخابات است که باید مواظب باشد تا افرادی به مجلس ورود کنند که بد اندیش و نامحرم نباشند تا آرامش جامعه برقرار گردد.

خلاصه خطبه های نماز جمعه این هفته 28 تیر 98 شبستر با قلم خبرنگار بختیاری

 

خطیب جمعه حجت الاسلام والسلمین محمدزاده امام جمعه شبستر در خطبه اول نماز جمعه این هفته : بسم الله الرحمن الرحیم و بهی نستعین با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) برادران و حواهران توجه داشته باشیم که برای اینکه در سالم سازی  جامعه موفقیت های بدست آوریم باید داشتن تقوا را در راس امور قرار دهیم تا مشکلات اجتماعی برطرف گردد.

 

در هفته گذشته هم برنامه های عفاف و حجاب در این راستا برگزار شد که خواهران تلاش کنند حدود های الهی را رعایت کنند چون اگرحد و حدود های الهی رعایت نگردد باعث خشم الهی میشویم که غضب الهی در زندگی ها تأثیر گذار خواهد بود.

 

 و در ضمن روایت است که کسانی که زنان را وادار به گناه می کنند در آن دنیا با شیطان هم بند خواهند شد که با زنجیر گداخته بسته میشوند . و کسانی که محرم و نامحرم را رعایت نمی کنند در همین ردیف قرار دارند.

 

لذا باید دقت و توجه کنیم که آرامش جامعه  در رعایت دستورات الهی قرار دارد

چون حرمت افراد جامعه با داشتن تقوا حفظ می گردد.  و این به این معنا نیست که زن و مرد با هم دیگر گفتگو نکنند بلکه باید حد حدود ها در این زمینه رعایت گردد.

 

 

خطبه دوم

 

برداران و خواهران سعی کنیم خودمان اعمالمان را کنترول کنیم تا دچار گناه و مشکلات اجتماعی نشویم با اینکه اعمال ما توسط ماموران الهی کنترول و ثبت میشود ولی بهتر است که خودمان نگهبان اعمال خود باشیم.

 

 

 این هفته  در ساروز تشکیل شورای محترم نگهبان قرار داریم و از خدا شاکریم که با وجود فقهای محترم شورای نگهبان هم از دین اسلام حراست می گردد و هم از جمهوری اسلامی حراست میشود و با توجه به اینکه ریشه همه قوانین اسلامی قران کریم است وظیفه شورای نگهبان این است که در تصویب قوانین نظارت و حراست نماید تا خدای ناکرده قانونی تصویب نگردد که قران کریم ونظام و ولایت فقیه را زیر سئوال ببرد و وظیفه دوم شورای نگهبان در انتخابات است که باید مواظب باشد تا افرادی به مجلس ورود کنند که بد اندیش و نامحرم نباشند تا آرامش جامعه برقرار گردد.

 

 

بحث دیگر اینکه مقام معظم رهبری در جمع ائمه جمعه فرمایشاتی مطرح کردند در رابطه با  استفاده از وجود جوانان در کارهای های کشوری و تصمیم گیری ها و ائمه جمعه بابد با جوانان ارتباط مستقیم داشته باشند تا اتحاد و انسجام جامعه برقرار باشد.

 

 

لذا باید تلاش کنیم ارزشهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و جامعه با مشارکت همه و بخصوص جوانان فرهیخته حفظ گردد تا خون شهدای والامقام که برای بدست آوردن این ارزشها ریخته شده پایمال نگردد.

 

 

مطلب دیگر ادعا های دروغین ترامپ در ساقط کردن پهباد جمهوری اسلامی است که مشاهده کردید مسئولین جواب دادند و گفتن که ما پهباد ساقط شده نداریم شاید پهباد خودتان را ساقط کردید.

 

و موضوع دیگر هم قاچاق نفت با هم دستی عوامل داخلی است در این گیر دار اقتصادی انجام میشود باید تلاش کنیم این دست های خائین از بدنه نظام و دولت در داخل قطع گردد تا بیت المال کشور تاراج نشود.

 

 

خبرنگار ستاد نماز جمعه : بختیاری

 

 

 

 


Sabz Map