- کد خبر: 19395329 تاریخ ایجاد: 09:24
خطبه نماز جمعه26 بهمن 97 شهرستان ماهنشان
تصویر خبر

نماز جمعه این هفته شهرستان ماهنشان به امامت حجت الاسلام و المسلمین زاهدی پور امام جمعه شهرستان اقامه شد.

امام جمعه ماهنشان گفت: مهمترین راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور، تکیه بر اقتصاد مقاومتی،‌ تشدید نظارت‌ها و مبارزه با رانت‌خواری و البته تعامل با کشورهایی است که دشمنی با ایران ندارند، است
حجت‌الاسلام علی زاهدی‌پور ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ماهنشان با تقدیر از حضور حماسی و با بصیرت مردم در راهپیمایی 22 بهمن 97 اظهار کرد: این راهپیمایی نشان داد مردم در کنار تحمل برخی مشکلات هیچ وقت از ارزش‌ها و آرمان‌ها خود دست برنخواهند داشت.

امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه برخی‌‌ها در صددند فلسفه انقلاب اسلامی ایران را به مسائل اقتصادی تنزل دهند، گفت: این در حالی است که انقلاب ایران به اذعان اکثریت قریب به اتفاق انقلاب‌شناسان، یک انقلاب ارزشی و آرمانی است که حتی دشمن هم بارها اعتراف کرده که ایران اسلامی به این اهداف و آرمان‌ها دست پیدا کرده است.وی با اشاره به بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب افزود: مخاطب اصلی این بیانیه جوانان بودند و این امر نشان می‌دهد که نقطه آغاز تحقق عینی فرمایش ایشان مبنی بر تکیه به نیروهای داخلی به ویژه جوانان است که به تعبیر ایشان وجود جوانان فراوان، سرمایه یک کشور است.

زاهدی پور تصریح کرد: بنابراین مسؤولان باید فرمایشات رهبر فرزانه را نصب‌العین قرار دهند و از جوانان انقلابی و نه سلبریتی‌های تازه به دوران رسیده بی‌درد استفاده کنند.
امام جمعه ماهنشان پیروزی انقلاب اسلامی ایران را محصول حضور جوانان در عرصه‌های مختلف برشمرد و با اشاره به اینکه پیروزی در جنگ تحمیلی محصول حضور جوانان بود، ادامه داد: موفقیت در عرصه‌های مختلف آینده نیز در گروه استفاده از جوانان انقلابی و ولایی است.

وی ضمن تسلیت به مناسبت شهادت پاسداران حریم امنیت در حادثه تروریستی اخیر شرق کشور افزود: به خلاف گمان و سخن باطل برخی منفعلان، قطعاً انتقام این عزیزان توسط دلاورمردان و سربازان فرمانده کل قوا گرفته خواهد شد و قطعاً دشمنان این نظام از این عمل خود پشیمان خواهند شد.

زاهدی پور با اشاره به کنفرانس ضد ایرانی ورشو گفت: امروز سران آمریکا کشور به کشور می‌گردند، تا چنین کنفرانس‌هایی را تشکیل دهند تا شاید بتوانند ضربه‌ای به ایران مقتدر و ابرقدرت بزنند. 

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی حماسی 22 بهمن 1397 تودهنی محکمی به دهان سران آمریکا بود، تصریح کرد: هر چه ظلمت ناامیدی در درون آن‌ها سایه افکند، نور امید در دل ملت ایران شعله‌ورتر شد و دهه پنجم انقلاب اسلامی با اقتدار هر چه بیشتر آغاز می‌شود.

امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه قرار است شنبه آینده مجمع تشخیص مصلحت نظام، لایحه پالرمو (کنوانسیون جرائم سازمان یافته) را بررسی کند، اظهار داشت: تنها استدلال برخی‌ها در تصویب این لایحه، گرفتن بهانه از دست دشمن است در حالی که استدلال بهانه‌گیری از دست دشمن برای تصویب پالرمو، به هیچ وجه قابل دفاع نیست.

زاهدی پور با بیان اینکه ما در مورد برجام هم با همین رویکرد عمل کردیم، این در حالی است که اگر چه یکی، دو بهانه‌ها کم شد، اما بعد از آن‌ بهانه دشمن بیشتر شد، گفت: دیدیم که خود برجام عامل تحریم‌های بی‌سابقه علیه نظام اسلامی شد و نباید دشمن را در این حد احمق و کودک تصور کنیم که با یک سیاست سطحی ساکت شود.

وی با بیان اینکه یادمان باشد که هدف دشمنان این نظام صرفاً فروریختن قالب این نظام است و البته با حرکت با چراغ بصیرت و بر محور ولایت، دشمن این آرزو را به گور خواهد برد، افزود: بر اساس همین مبناست که به تعبیر حضرت امام خامنه‌ای، شعار مرگ بر آمریکا، تا زمانی که از دشمنی و تخاصم خود دست برندارد، ادامه داشته و محور وحدت خواهد بود. 

وی با تاکید بر اینکه مهمترین راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور، تکیه بر اقتصاد مقاومتی،‌ تشدید نظارت‌ها و مبارزه با رانت‌خواری و البته تعامل با کشورهایی است که با ایران دشمنی ندارند، تصریح کرد: اقدام دولت در تعامل با برخی‌ کشورهای همسایه در این زمینه قابل تقدیر بوده و حمایت می‌کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sabz Map