تاریخ ایجاد: 01:36
ایمان فراهانی
خبرگزاری تسنیم
تصویر یادداشت
بصیرت مردم ایران مانع عملیاتی شدن توطئه‌های دشمنان شد
بصیرت مردم ایران مانع عملیاتی شدن توطئه‌های دشمنان شد

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی با بیان اینکه بصیرت مردم ایران مانع عملیاتی شدن توطئه‌های دشمنان شد گفت: عده‌ای برای فراموشی حماسه ۹ دی تلاش می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حجت‌الاسلام مصطفی حاجی‌پور ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه اراک با اشاره به حماسه نهم دی اظهار داشت: نهم دی به عنوان روز بصیرت ایران اسلامی و روز پیوند با ولایت است که سال 88 فتنه‌گران پس از انتخابات ریاست جمهوری هشت ماه آشوب را در کشور به پا کردند و حتی تا جایی پیش رفتند که به خود اجازه دادند در روز عاشورا شروع کردند به امام حسین(ع) توهین کنند.

وی افزود: مردم جمهوری اسلامی با تجمع میلیونی در روز نهم دی در مقابل فتنه‌گران ایستادگی کردند و بر بساط آنها پایان دادند که این روحیه برای تداوم باید در کشور حفظ شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی تصریح کرد: بصیرت به معنای آگاهی است و باید این بصیرت را برای بیمه کردن انقلاب حفظ کنیم و همچنین بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری راه برطرف کردن مشکلات امروزه در گرو تکیه به تولید داخلی و اقتصاد مقاومتی است.

حاجی‌پور بیان کرد: جای تاسف دارد که  برخی از دولتمردان اعتقادات به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری ندارند این در حالی است که  40 سال ملت بزرگوار ایران با عزت و اقتدار پشت سر ولایت فقیه خود ایستاده و با پیروی از ایشان توانستند به اهداف مقدسی که امام خمینی(ره) و شهدا برای آن مجاهدت کردند را محقق کنند.

وی ادامه داد: در مدتی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد ایران دستاوردهای نظامی، سیاسی، مادی و معنوی کسب کرده و وظیفه ما این است که  از این دستاوردها صیانت و حفاظت کنیم.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی عنوان کرد: اما با وجود این دستاوردها ما مشکلاتی هم داشته‌ایم و امروزه مردم کشور با مشکلاتی نظیر اشتغال اقتصاد و گرانی روبه‌رو بوده که به شدت از آن رنج می‌برند.

حاجی‌پور خاطرنشان کرد: 40 سال پیش دو قدرت غرب و شرق در دنیا وجود داشتند که هیچ کس توانایی مقابله با آنها را نداشته و تابع محض آنها بودند که به برکت قیام امام خمینی(ره) این حصر شکسته شد و انقلاب اسلامی به عنوان الگویی برای جهان اسلام شناخته و تبدیل شد.

وی اضافه کرد: مستضعفان از انقلاب آموختند که تنها راه نجات ملت‌ها مبارزه با قدرت‌های پوشالی شرق و غرب است و یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بیداری اسلامی بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان مرکزی تصریح کرد: در سال‌های اخیر مشاهده کردیم که بسیاری از کشورها با ایستادگی در مقابل دشمنان بصیرت و آگاهی پیدا کردند و ایران اسلامی به برکت مجاهدت دانشمندان در مسایل مختلف رده‌های مهم علمی و تحقیقاتی و فناوری را در عرصه‌های دنیا به دست آورد.

حاجی‌پور بیان کرد: دانشمندان ما سبب شدند تا ایران در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد و همین دشمنان همواره در تلاش هستند تا به انقلاب اسلامی ضربه بزند، اما در 40 سال گذشته ملت ایران از نظام اسلامی صیانت و مراقبت کرده که بازهم با تمام وجود  مراقبت می‌کنند.

 


Sabz Map