- کد خبر: 21802321 تاریخ ایجاد: 05:51
خطبه های نمازجمعه98/04/28
حچه الاسلام فضیلتی نیا:خدای متعال ملاک ارزش‌گذاری انسان در دنیا و آخرت را تقوا دانسته و فرموده که بزرگوارترین شما در نزد خدا، با تقواترین شماست.
تصویر خبر
حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: خدای متعال ملاک ارزش‌گذاری انسان در دنیا و آخرت را تقوا دانسته و فرموده که بزرگوارترین شما در نزد خدا، با تقواترین شماست.

حجت الاسلام حسین فضیلتی نیا امام جمعه موقت شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهرستان ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: خدای متعال ملاک ارزش‌گذاری انسان در دنیا و آخرت را تقوا دانسته و فرموده که بزرگوارترین شما در نزد خدا، با تقواترین شماست.

وی افزود: آبروداری، اجتناب از ظلم، اجتناب از مال حرام، علم‌آموزی و عمل به علم، از دیگر مصادیق مهم تقوا محسوب می شود.

ایشان با اشاره به دیدار ائمه‏ جمعه‏ سراسر کشور با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب، نماز جمعه را تأمین ‏کننده‏ نیاز جامعه، زمینه‏ ساز استقرار گفتمان های عالی و بصیرت‏بخش خواندند و این امری بسیار مهم بشمار می آید.

وی با اشاره به انتقاد شدید مقام معظم رهبری به رفتار طلبکارانه‏ اروپایی‏ها و عمل نکردن آنها به ۱۱ تعهد برجامی‏شان افزود: معظم له فرمودند:"روند کاهش اجرای تعهدات ایران قطعاً ادامه خواهد یافت و توفیقات ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل چشمان حسرت ‏زده‏ غربی‏ها روز به ‏روز بیشتر خواهد شد.

فضیلتی نیا عنوان کرد: یکی دیگر از محورهای مهم رهنمودهای مقام معظم رهبری خطاب به ائمه جمعه سراسر کشور، حمایت از جهت‏ گیری‏ ها و جریانهای انقلابی بود و ایشان فرمودند: کشور با روحیه‏ انقلابی قابل پیشرفت کردن است و با حرکت انقلابی به اوج تکامل میرسد و هرگونه کوتاه آمدن از این مواضع، نه ‏فقط به ضرر انقلاب، بلکه به ضرر ملت، کشور و آینده‏ ایران خواهد بود.

امام جمعه موقت عنبرآباد با اشاره به تحرکات ضدامنیتی گروهک های تروریستی ضدانقلاب در شمال غرب کشور گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چهارشنبه گذشته محل استقرار، مقرهای عملیاتی و آموزشی این گروهک ها در اقلیم کردستان را مورد حمله موشکی، پهبادی و توپخانه ای خود قرار داد تا بار دیگر به همه دشمنان جمهوری اسلامی نشان دهد که امنیت برای حافظان امنیت ایران خط قرمز بوده و اجازه هیچ گونه تعرضی را به هیچ کس نخواهند داد.

وی حال رهبر شیعیان نیجریه علامه شیخ زکزاکی در زندان را نامساعد خواند و گفت: سرکوب های ارتش و دولت نیجریه علیه شیعیان این کشور که پر جمعیت‏ ترین گروه شیعی در قاره آفریقا هستند و تحت فشار قرار دادن شیخ زکزاکی در زندان ناشی از هراس عربستان و رژیم صهیونیستی از به راه افتادن موج جدید بیداری اسلامی در آفریقا است که جا دارد همگی برای بهبودی این عالم مجاهد و مخلص دعا کنیم.

ایشان با تشکر از حضور خادمان آقا امام رضا(ع) در دهه کرامت ابراز داشت: از عوامل برگزار کننده جشن های سطح شهر و روستا مخصوصا شورای هیآت مذهبی بخاطر برنامه های خوب دهه کرامت تشکر میکنم این سفر خادمان آقا برکاتی برای شهرستان داشت.

وی همچنین با تشکر از فرماندار، شهردار، شورای شهر، ریاست دادگستری و فرماندهی انتظامی برای بازگشایی کمربندی عنبرآباد گفت: مالکین محترم که رضایت دادند تا کمربندی باز شود به کمتر شدن ترافیک سطح شهر و پیشرفت شهر کمک کردند.
 
ایشان با تشکر از مدیر و کارکنان اداره بنیاد مسکن شهرستان عنبراباد در خدمت رسانی به مردم شهر و روستا جهت ساخت مسکن گفت: سال گذشته بیش از 1000فقره تسهیلات در قالب بهسازی و بازسازی در اختیار مردم شریف شهرستان قرار گرفت و 1000 خانوار دارای مسکن مقاوم و استاندارد شدند.

وی با اشاره به کسب رتبه برتر بنیاد مسکن عنبراباد در جذب تسهیلات مسکن در سطح استان گفت: در سال جاری با پیگیریهای انجام شده تا کنون قریب به 1000 فقره تسهیلات چهارصدمیلیون ریالی جذب شده و سالانه از طریق قانون الحاق، قریب به 700 فقره سند مالکیت توسط بنیاد مسکن در سطح روستاها صادر و به مالکین محترم تحویل میشود که جا دارد این همت و تلاش در جهت رفع محرومیت ها در این زمینه بیشتر شود.

وی در پایان از مسئولین شهرستان، جهت سرکشی از محله های کمتر رسیدگی شده و محروم شهر دعوت و به مصرف کمتر آب و برق توسط مردم در این فصل تابستان توصیه کرد.


Sabz Map