تاریخ ایجاد: 12:06
حضور مدیر محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح در گردهمایی مسئولین ستادهای نماز جمعه استان بوشهر به مناسبت 5 مرداد + دانلود تصاویر
تصویر خبر

اولین گردهمایی مسئولین ستادهای نماز جمعه استان بوشهر در سال 97 به میزبانی بندردیر با حضور مدیر محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح همچنان مسئول محترم دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر حجت الاسلام والمسلمین بهمنیاری و جناب آقای برمک مسئول ستادهای نماز جمعه استان بوشهر در تاریخ 4 مردادماه سال97 برگزار  شد.

دراین گردهمایی که به مناسبت 5 مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه میباشد کلیه مسئولین ستادهای نماز جمعه استان بوشهر به همراه معاونت خواهران،معاونت فرهنگی و مسئولین آی تی ستادهای نماز جمعه استان بوشهر حضور  داشتند.

تجدید میثاق با آرمان های شهدا

پیش از شروع همایش، حجت الاسلام سیاح مدیریت ستاد های نماز جمعه و حجت الاسلام بهمیاری مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر با همراهی امام جمعه  و فرماندار دیر و اعضا ستاد های نماز جمعه استان بوشهر با حضور بر مزار شهدا ضمن قرائت فاتحه با آرمان های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند.

شروع مراسم و خیر مقدم خدمت حضار توسط ستاد نماز جمعه بندر دیر و پخش کلیپ های مراسم

در ابتدای همایش آقای موسوی کراماتی به نمایندگی از ستاد نماز جمعه دیر از حضار و مسئولین برای شرکت در این همایش تشکر کرد.

پس از خیر مقدم، قاری قرآن به تلاوت قرآن مجید پرداخت و گردهمایی با پخش سرود ملی ادامه یافت .

در ادامه حضار شاهد پخش کلیپ سخنان رهبری با موضوع نماز جمعه و کلیپی از 26 سال فعالیت امام جمعه دیر حجت الاسلام و المسلمین حسینی بودند.

سخنرانی حجت الاسلام حسینی امام جمعه دیر

پس از پخش کلیپ ها حجت الاسلام حسینی با حضور پشت تریبون از حضور اعضا ستادهای نماز جمعه، حجت الاسلام سیاح مدیریت ستاد های نماز جمعه، حجت الاسلام بهمیاری مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و مسئولین شهرستان تقدیر و تشکر کرد.

وی با بیان این که نماز جمعه یکی از برکات مهم انقلاب اسلامی است اظهار داشت رهبر فرزانه انقلاب از نماز جمعه به عنوان  قلب فرهنگی هر شهر یاد نموده که جایگاه مهم نماز جمعه را در جامعه نشان می دهد.

امام جمعه دیر با اشاره به قسمت دیگری از صحبت های رهبری که از نماز جمعه با عنوان قرارگاه ایمان تقوا بصیرت و اخلاق نام برده بودند افزود : در طی 40 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد نماز جمعه نقش مهمی در تقویت بنیه اعتقادی، سیاسی و اجتماعی داشته است.

سخنرانی حجت الاسلام سیاح مدیریت ستاد های نماز جمعه کشور

در ادامه مراسم حجت الاسلام سیاح مدیریت ستاد های نماز جمعه کشور با بیان این نکته که نماز جمعه پایگاه مردمی حکومت است افزود : نماز جمعه جایگاهی است بین مردم و مسئولین قرار دارد و مطالبات مردم را به مسئولین انتقال می دهد و بواسطه روشنگری و هدایتگری مطالب را منعکس می کند.

تقدیر از امام جمعه، ائمه جمعه موقت و خانواده اعضای متوفی ستاد نماز جمعه دیر

پس از پایان صحبت های مدیر ستاد های نماز جمعه کشور  با اهدا لوح یاد بود  از 26 سال فعالیت خالصانه و ولایی امام جمعه محترم بندر دیر  حجت الاسلام سید علی حسینی تقدیر شد.

پس از حجت الاسلام حسینی نوبت به ائمه جمعه موقت و خانواده اعضای متوفی ستاد نماز جمعه دیر رسید تا با اهدا لوح تقدیر از ایشان تقدیر به عمل آید.

سخنرانی حجت الاسلام بهمیاری مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان بوشهر

نماز جمعه بوشهر سابقه بیش از 170 ساله دارد

حجت الاسلام بهمیاری سخنان خود را با تشکر از اعضا ستاد نماز جمعه آغاز  و گفت وقتی نماز جمعه در شهری برگزار می شود یعنی ستاد نماز جمعه آن شهر فعال است و ما در استان خود ستاد غیر فعال نداریم.

مسئول دفتر نمایندگی شورا در استان : ائمه جمعه را رکن اقامه نماز و اعضا ستاد های نماز جمعه را  بال های ائمه جمعه خواند و از تلاش هایشان تشکر کرد.

وی در ادامه با بیان این که نماز جمعه در بوشهر سابقه بیش از 170 ساله دارد  اضافه کرد: نماز جمعه پیش از انقلاب از سال 1261 هجری قمری اقامه میشده که تا انقلاب اسلامی هم این روند بدون وقفه ادامه داشته است.

حجت الاسلام بهمیاری  با اشاره به وجود مسجد جمعه در بوشهر که محل اقامه نماز جمعه بوده است افزود: اولین نماز جمعه بوشهر توسط آیت الله شیخ حسن آل عضور  و آخرین آن پیش از انقلاب اسلامی توسط شیخ محمد تقی عدنانی اقامه شده است.
در پایان حجت الاسلام بهمیاری اعضا ستاد های نماز جمعه را به حضور در کارگاه های فن اجرا و کارگاه تخصصی خواهران با موضوع تحکیم خانواده دعوت کرد.

برگزاری کارگاه های تخصصی

 برنامه پایانی پیش از نماز ظهر برنامه برگزاری کارگاه های تخصصی فن اجرا و تحکیم خانواده بود.

کارگاه تحکیم خانواده
کارگاه  تحکیم خانواده با سخنرانی استاد حوزه علمیه خواهران خانم حسینی و با مدیریت معاونت خواهران بندر دیر خانم جعفری برگزار شد.
در قسمت اول خانم حسینی به سخنرانی در مورد موضوعات تربیتی، تحکیم خانواده و آسیب شناسی نماز جمعه و استفاده از ظرفیت های موجود پرداخت و پس از آن برنامه با انتقال تجربیات بین معاونت های خواهران ستاد های نماز جمعه استان به مدیریت خانم جعفری ادامه یافت.

کارگاه تخصصی فن اجرا

کارگاه تخصصی فن اجرا با هدف افزایش کیفیت اجرای مجریان در نماز جمعه برگزار شد.
این کارگاه که در آن مجریان  و مسئولین ستاد های نماز جمعه حضور داشتند به مدیریت حجت الاسلام سیاح مدیر ستاد های نماز جمعه برگزار شد که مجریان  پشت تریبون حاضر شده و قسمتی از اجرای خود در روز های جمعه را به نمایش میگذاشتند.

پس از اجرای هر مجری حاضران  پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کرده و از تجربیات یکدیگر استفاده می کردند.

سخنرانی حجت الاسلام سیاح با موضوع مطالبات از ستاد ها و سایت ستاد های نماز جمعه

پس از پایان کارگاه های  تخصصی همه اعضا ستاد ها  اعم از خواهران و برادران  برای صحبت های مدیریت های ستاد نماز جمعه گرد هم آمدند.

حجت الاسلام سیاح با تشکر از حاضران بابت حضور در همایش ستاد ها  سخنان خود را با اشاره به تغییرات در آئین نامه اجرایی ستاد ها آغاز و در ادامه با اشاره به نقاط ضعف و قوت ستادهای نماز جمعه استان بوشهر از اعضا ستاد ها خواست که با تلاش، نقاط ضعف خود را به قوت تبدیل کنند.

مدیر ستاد های نماز جمعه با اشاره به این که کار ستادهای نماز جمعه نسبت به سال های قبل گستردگی بیشتری پیدا کرده افزود ستاد ها باید با افزایش تلاش،  فعالیت های خود در حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی را افزایش داده و  این فعالیت ها را در سایت ستاد های نماز جمعه منعکس کنند.

تقدیر از اعضا ستاد نمونه دیر

در بین نماز ظهر و عصر از تمامی اعضا ستاد نماز جمعه دیر به عنوان ستاد نمونه سال 95 استان بوشهر  با اهدا لوح تقدیر و اهدا جوایز تقدیر به عمل آمد.

تقدیر از اعضای ستادهای نماز جمعه استان که در  همایش حضور داشتند

در پایان مراسم و پس از صرف ناهار با اهدا جوایز و لوح یاد بود از همه اعضا ستاد های نماز جمعه استان  بوشهر تجلیل شد.

 

 

 

 

 

 

 


Sabz Map