- کد خبر: 10807524 تاریخ ایجاد: 12:30
حسینی نوری :امر به معروف و نهی از منکر موجب حل مسائل و معضلات لایه های مختلف جامعه می گردد.
تصویر خبر
امام جمعه اندیمشک :امر به معروف و نهی از منکر موجب حل مسائل و معضلات لایه های مختلف جامعه می گردد.

 امام جمعه اندیمشک :امر به معروف و نهی از منکر موجب حل مسائل و معضلات لایه های مختلف جامعه می گردد.

حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری افزود:اگر در یک جامعه مردم خوب باشند به خوب شدن مسئولان هم کمک می شود.

وی افزود:فریضه امر به معروف و نهی از منکر زمینه ساز برای ظهور امام زمان (عج) محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد:امام حسین (ع) شهید این راه هستند و این مهم نشان می دهد برای ائمه اطهار (ع) امر به معروف و نهی از منکر از چه جایگاهی برخوردار و چقدر حائز اهمیت بوده است.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر اندیمشک بر احیا و آموزش این فریضه الهی در میان اقشار و سطوح جامعه تاکید کرد.

 جلسه بررسی عملکرد فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر اندیمشک، به ریاست حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری، امام جمعه این شهرستان ، فرماندار و جمعی از مسؤولان سه شنبه 14 آذرماه در دفتر امام جمعه اندیمشک برگزار شد.

امام جمعه اندیمشک در این جلسه ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع) درباره اهمیت احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از فرائض مهم الهی محسوب می شود و انتظار می رود در جامعه به این مقوله توجه زیادی شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اندیمشک در ادامه ابراز داشت: درباره امر به معروف و نهی از منکر، می طلبد که ارگان ها و سازمان های مرتبط این فریضه را برای آحاد متخلف مردم در تمامی سطوح آموزش دهند تا فرهنگ سازی خوبی در این زمینه در جامعه صورت گیرد.

حجت الاسلام حسینی نوری بیان داشت: تشکیل گروه های طلایه داران در تمامی سطوح جامعه و تاسیس شعبه امر به معروف و نهی از منکر در دادگاه از ضرورت های این فریضه الهی به منظور احیای آن در جامعه است.

وی در ادامه تصریح کرد: برگزاری کلاس های اخلاق برای مدیران ادارات و سازمان ها در شهرستان از دیگر اقدامات احیا کننده فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اندیمشک اظهار داشت: تلاش و برنامه ریزی به منظور نهادینه نمودن و فرهنگ سازی امربه معروف و نهی از منکر در سطح جامعه و بهره بردن از افراد مؤمن، متدین، دلسوز و با انگیزه برای احیای این فریضه، یک ضرورت است.

رئیس پیشین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان البرز تصریح کرد: راه اندازی و فعال نمودن ساختار اداری معاونت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان به منظور اجرای وظایف محوله در برابر قانون است.

امام جمعه اندیمشک بیان داشت: انجام اقدامات فرهنگی آموزشی، فضاسازی محیطی پوستر و غیره و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی حجاب و عفاف باید اولویت کار ما باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی اندیمشک گفت: پیگیری مصوبات جلسات برگزار شده در خصوص فعالیت های ستاد از سوی مراجع ذی ربط باید به سرعت اعلام شود.

حجت الاسلام حسینی نوری بیان داشت: تلاش و برنامه ریزی شایسته در راستای فعالیت های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با محوریت برنامه های ارسالی از استان است.

وی در پایان تصریح کرد: تعامل و ارتباط 

مستمر با مسؤلان فرهنگی شهرستان ادارات سازمان ها در خصوص استفاده نرم افزاری، بیلبرد ، تابلوها، فضای مجازی در جهت ترویج فریضتین امربه معروف و نهی از منکر باید اولویت کاری ما باشد.


 

Sabz Map