- کد خبر: 21638460 تاریخ ایجاد: 08:33
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
حجاب بهترین جلوه‌ی‌ عفاف است/ رضاخان بی‌عفتی را رواج داد و طبق وعده الهی عذاب شدیدی کشید / باید در تمام بخش‌های زندگی عفت داشته باشیم / اگر عقیده درست شود حجاب درست می شود
تصویر خبر
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در همایش نقش هویت ایرانی و اسلامی گفت: رضاخان بی‌عفتی و بی‌حیایی را رواج داد و طبق وعده الهی دچار عذاب شدیدی شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در همایش نقش هویت ایرانی و اسلامی در حفظ عفاف و حجاب که در آموزش و پرورش استان قزوین برگزار شد، با بیان اینکه خدا جبهه‌های کفر و ایمان را در سوره بقره تشریح می‌کند، تصریح کرد: نمی‌شود ما در صف ایمان باشیم و برای صف کفر نگران باشیم و یا در صف کفر باشیم و برای صف ایمان دل بسوزانیم. آنهایی که چنین رفتاری داشتند منافقین بودند زیرا ظاهراً می‌گفتند ما لشکر ایمان هستیم اما در دلشان جور دیگری رفتار می‌کردند.

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: خدا در آیه 138 سوره نساء به منافقین وعده می‌دهد که عذاب دردناک انتظارشان را می‌کشد. منافقان کسانی هستند که در صف ایمان هستند اما با کافران داد و ستد و تعامل دارند و به رسول خدا (ص) می‌ گوید به آنها بگو آیا از دشمنان خدا می‌خواهید به شما عزت بدهند؟ شما در اشتباه هستید زیرا عزت فقط نزد خدای متعال است.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه باید به خوبی بدانیم کافران می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند، گفت: شیطان و کافران، انسان‌ها را در دنیا وسوسه می‌کنند که با آنها در این مسیر گمراهی همراه شوند اما خدا با پیامبران و کتاب‌های آسمانی حجت را بر ما تمام کرده است و کسی که به اشتباه برود، در قیامت نمی‌تواند بگوید فریب شیطان و کافران را خوردم.

وی بیان کرد: خدا دشمنی شیطان با انسان را دشمنی کاملاً آشکار معرفی کرده است که امروز مشاهده می‌کنیم در قالب استکبار جهانی و تهاجم فرهنگی بروز و ظهور می‌یابد. امام خمینی (ره) وقتی به آمریکا گفت شیطان بزرگ، تعارف و یا مانور دیپلماتیک نبود بلکه بیان حقیقتی قرآنی بود.

 

آیت‌الله عابدینی افزود: تقابل بین ایمان و کفر به جایی می‌رسد که کافران و مشرکان اراده می‌کنند نور خدا را با همه امکاناتشان خاموش کنند اما خدا نیز اراده کرده است که نورش تمام عالم را فرا بگیرد. اگر می‌خواهیم از فراگیر شدن نور الهی حمایت کنیم اول باید از نور الهی برخوردار شویم و همه مأموریت ما در این عالم همین است.

 

امام جمعه قزوین اضافه کرد: خدا انسان و جن را برای عبادت خلق کرده است و جایی امر به معروف و نهی از منکر کردن عبادت است و نباید برای رزق و و مال از عبادت پرهیز کنیم زیرا خداوند رزق انسان را تضمین کرده است و می‌فرماید آن رزّاقی که کسی نمی‌تواند رشته رزقش را قطع کند، فقط خداست.

وی با بیان اینکه خدا با تضمین کردن رزق انسان، حریت و آزادگی را حمایت کرده است، خاطرنشان کرد: به خاطر رزق، سخن حق را به فراموشی نسپاریم. باید کارهایمان را درست انجام دهیم و بدانیم رزق، عزت، آبرو و کرامت فقط دست خداست و اگر تاریخ را بررسی کنیم نمونه‌های زیادی را خواهیم دید که حرف حق زدند و عزتشان روز افزون شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: آیه 35 سوره نور بیان می‌کند همه نورها نزد خداست و هر کسی را خدا بخواهد، با نورش هدایت و او را نورانی می‌کند و باید کاری کنیم تا خدا ما را رد نکند و در زمره انسان‌های با ایمان قرار دهد. خدا تأکید می‌کند هر کسی را خدا نورانی نکند، هیچ نوری ندارد و کارهایش مؤثر نخواهد بود.

 

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه تقابل بین ایمان و کفر خیلی جدی است، گفت: در آیه 19 سوره نور آمده است برخی‌ها علاقه دارند که فساد و فحشا را در میان مؤمنان دامن بزنند اما عذاب شدیدی دامن آنها را در دنیا و آخرت می‌گیرد و این عذاب بسیار سخت خواهد بود.

انتهای پیام/

 


 

Sabz Map