- کد خبر: 20256706 تاریخ ایجاد: 04:32
جمعه 30 فروردین 1398 خلاصه خطبه های نماز جمعه تویسرکان توسط حجت الاسلام موحدی
جمعه 30 فروردین 1398 خلاصه خطبه های نماز جمعه تویسرکان توسط حجت الاسلام موحدی
تصویر خبر
جمعه 30 فروردین 1398 خلاصه خطبه های نماز جمعه تویسرکان توسط حجت الاسلام موحدی
 

 
 
خطیب نماز جمعه تویسرکان  حضرت حجت الاسلام موحدی ، ضمن تبریک ولادت با سعادت آقا امام زمان  (عج ) در روز نیمه شعبان  و پس از توصیه به تقوای الهی بیان داشت خدای متعال را بی نهایت سپاس  گزاریم که به ما توفیق عنایت فرموده که قطره ای از اقیانوس خروشان منتظران شما باشیم واین سعادت را داشته باشیم  نام شما را برزبان جاری کنیم واین دعا را همواره  زمزمه کنیم که خدایا نعمتت را برما تمام کن واین نعمت چگونه تمام می شود ؟ با ظهور موفور سرور امام زمان تمام می شود .خدایا به امیرالمومنین ، به فاطمه زهرا (س) و به اولیایت قسم  نعمتت را با ظهور ولیت بر ما تمام بگردان .
وچه امید بخش است .این جمله نایب امام زمان،  وحید عصر حضرت امام که فرمود :انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم داری حضرت حجت (عج) است انقلاب شما نقطه شروع آن انقلاب جهانی است ولذا مستکبرین تمام توانشان را گذاشتند که آ ن را متوقف کنند .انقلاب ما حق است یا نه  ؟ ، حقانیت انقلاب ما ، مشحون از ادله است یکی از ادله ها ی ، آن این است که استکبار جهانی با تمام توان جلو آن ایستاده است .دشمن را بشناس مقابلش مشخص است باطل را بشناس  مقابل آن حق است باطل عصر البته ازعصر بعد از حضرت موسی یهود وصهیونیسم است . دشمن درجه یک مومنین یهود ومشرکین هستند .وامروز یهود ومشرکین دشمن سر سخت انقلاب شما هستند .وحضرت امام فرموده :جنبشی که از طرف مستضعفان و مظلومان جهان  علیه مستکبران و زورمندان بپا شده ، امید بخش آتیه روشن است . واقعا این سخنان از کسی صادر شده که وعده هایش محقق شده است . همو که فرمود :گویی جهان مهیا می شود برای طلوع آفتاب  ولایت  از افق مکه معظمه و کعبه آمال محرومان وحکومت مستضعفان ، انتظار مهدی فاطمه(س)  از بهترین و زیبا ترین انتظار ها است زیرا انسان را پیوند می زند به انسان کامل  ، انسان را در مسیر تما م کمالات حیاتی قرار می دهد .تمام  کمالات خلقت چیست ؟. (مَا خَلَقْتُ الْجِنَّ وَالْإِنسَ إِلَّا لِیَعْبُدُونِ و جن و انس را نیافریدم مگر براى آنكه مرا عبادت كنند).برای عبادت  و پرستش ،  انسان در سایه عشق ورزی با خدا زندگی اش معنا پیدا می کند واین درسایه انتظار محقق می شود چرا چون منتظر کسی هستیم که  عرض می کنیم  . کجاست آن آقایی که همه مردم جمع می شوند به دور او . حمع می شوند .حول محور تقوا زیر چتر تقوا ست ،کسی که منتظر چنین آقایی هست .دزدی میکند حقوق نجومی می گیرد . بی تقوایی می کند حاشا وکلا .کسانی که فساد اقتصادی می کند رو سیاه هستند نزد منتظران چون خلاف انتظار حرکت می کنند . منتظر واقعی خودش را هماهنگ میکند با هدف عالی منتظر امام زمان هدفش از قیام چیست ؟ تشکیل حکومت جهانی عدل ولذا در دعای ندبه می خوانیم کجاست آن آقایی که کجی ها را اصلاح می کند وکجاست آن آقایی که جور وظلم وستم را تعطیل می کند وکجاست آن آقایی که تعدی وزیاده خواهان را سر جایشان می نشاند .کسی که منتظر چنین امامی است میتواند ظلم کند میتواند اهل فسق باشد میتواند در حق همسایه اش ،خانواده اش ظلم کند ،اختلاس کند حقوق نجومی بگیرد ، قطعا نمی کند ولذا منتظر ، جامعه را به سوی   تقوا و  عزت وتعالی سوق می دهد . چون منتظر امام عدالت گستر است و وظیفه سنگینی منتظر دارد امام رضا (ع) فرمود : صبر که یک صفت عالی است وقتی در سایه انتطار فرج وامام زمان باشد زیبایی اش قابل وصف نیست. صبور بودن کمال انسانی است .واین صبر اگر با انتطار همراه شد قابل وصف نیست .ودر سایه انتطار است که جامعه مومنین ناامید نمی شود، کوشاست  وتقوا محور است . وتقابل با ظلم دارند ولذا شیعه افتخار میکند که با استکبار در مبارزه باشد .
خطیب نماز جمعه در ادامه بیان داشت حضرت اما م  (ره) فرمود: شب نیمه شعبان تالی شب های قدر است کسانی که می خواهند شب های قدرشان پر اشک تر باشد . دامن شان پر تر باشد شب نیمه شعبان را دریابند .خوش به حال کسانی که توفیق پیدا می کنند شب نیمه شعبان را به احیا ء سپری می کنند خدا یا به لطف وکرمت به همه ی منتظران توفیق احیاء شب قدر تفضل بفرما . روز و  شب میلاد وشام میلاد را گرامی بدارید ودر این مراسم ها شرکت خواهید کرد .روز نیمه ی شعبان را امام راحل (ره ) روز سربازان گمنام امام زمان نامید . زیرا شبانه روز این عزیزان  مخلص اطلاعات تلاش می کنند تا فتنه های استکبار جهانی را خنثی کنند . هفته ای نیست که چندین فتنه آمریکا وامالش را این عزیزان کشف وخنثی نکنند بسیار غریبانه ومظلومانه مجاهده می کنند، شهید می شوند اما  امنیت را حفظ کردند  . همواره جمهوری اسلامی در عرصه اطلاعاتی بر موساد وسیاه چیره بوده واین را مامورا ن کارکشته سیاه اعتراف کرده اند . واین مایه افتخار است .برای این عزیزان از خداوند متعال آرزوی توفیق روز افزون داریم . وی در ادامه به هفته ی تکریم مساجد اشاره نمود وار همه کسانی که در این امور فعالیت دارند تشکر نمود .وی افزود هفته ی گذشته دونفر از اعضاءشورای عالی انقلاب فرهنگی بطور غیر قانونی به دلیل انتقاد در جلسه گذشته محروم شده اند .مسئول گفته این ها  حق ندارند بیایند جلسه ، چون جلسه قبل انتقاد کرده اند . دهان منتقد را که نمی بندند این که دیکتاتوری است .
 
 
 
 
سخنران قبل از خطبه ها حجت الاسلام کاروند
 
 
جمع آوری کمک برای سیل زدگان توسط ستاد نماز جمعه ، هلال احمر وکمیته حضرت امام (ره )
 
 
 
 
 
 

 

Sabz Map