تاریخ ایجاد: 04:08
حضور مدیر محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح در همایش معاونت خواهران ستادهای نماز جمعه استان مازندران + دانلود عکس
تصویر خبر

همایش ویژه خواهران ستاد نماز جمعه استان مازندران در رامسر

تصویر خبر

همایش ویژه خواهران ستاد های نمازجمعه مازندران با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در تاریخ چهارشنبه 16 اسفند با حضور مدیر محترم ستادهای نماز جمعه سراسر کشور حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح و به همت دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران و تلاش رابط ستادهای نمازجمعه مازندران و میزبانی دفتر امام جمعه رامسر و معاونت خواهران ستاد نمازجمعه رامسر در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد.

در این همایش که با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر در آستانه میلاد سراسر نور حضرت زهرا(س) برگزار شد، راه های موثر در خصوص جایگاه موثر قرارگاه فرهنگی نمازجمعه در ترویج عفاف و حجاب مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، در همایش خواهران عضو ستادهای نمازجمعه مازندران که با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد، حجت الاسلام سید جعفر رضایی، امام جمعه این شهرستان برگزاری این همایش را به میزبانی این شهرستان یک افتخار در آستانه میلاد حضرت زهرا(س) دانست و گفت: ذکر حضرت زهرا(س) بر اساس روایتی از امام صادق(ع) مصداق ذکر کثیر است و خوشحالیم که این محفل در آستانه میلاد با سعادت حضرت زهرا(ع) با نام آن حضرت متبرک شده است.

وی ضمن بیان نگاه ویژه قرآن به نمازجمعه و یاد نمازجمعه به عنوان ذکرالهی، افزود: خادمان عرصه نمازجمعه پردازنده این ذکر الهی در جهت افزایش این خیر و برکت هستند تا بر کمیت و کیفیت آن افزوده شود و به مصداق دیگری از ذکر کثیر برسد.

امام جمعه رامسر ایجاد یک هم افزایی میان کیفیت خطبه های نمازجمعه و فعالیت های خادمان و اعضای ستاد نمازجمعه را موجب تعالی آن دانست و تاکید کرد: راهبرد مهم ستادهای نمازجمعه باید بر کیفی سازی در کنار افزایش کمی نمازگزاران باشد تا شاهد بالندگی و تعالی جایگاه ولایت فقیه توسط این نهاد وابسته به این جایگاه مهم باشیم.

وی با اشاره به تلاش های دشمنان برای خدشه و ضربه زدن به جایگاه ولایت فقیه، تصریح کرد: دشمنان خارجی اسلام، انقلاب و پیاده روهای همسوی آنان در داخل کشور تمام تلاش خود را برای پایین کشیدن جایگاه ولایت فقیه انجام می دهند ولذا به دنبال ضربه زدن به هر نهاد و دستگاه مرتبط با ولایت فقیه هستند.

حجت الاسلام رضایی به هجمه های صورت گرفته علیه نهاد مقدس نمازجمعه اشاره کرد و گفت: نقش نمازجمعه باید بر تقویت جایگاه ولایت فقیه و نظام اسلامی باشد تا این قرارگاه فرهنگ و ایمان الهی رسالت خود را به خوبی به انجام برساند.

وی اظهار داشت: نمازجمعه تنها پایگاه اجتماعی نظام اسلامی است و تقویت کننده ارتباط آحاد اجتماع با جایگاه خطیر و مهم ولایت فقیه محسوب می شود.

استاد حوزه و دانشگاه بر نقش محوری  و مهم خواهران ستادهای نمازجمعه در عرصه فرهنگ دینی و باورهای الهی تاکید کرد و افزود: خواهران نقش مهمی در عرصه ایستادگی در مقابل ناتوی فرهنگی دشمنان و عمق بخشیدن به باورهای دینی در جامعه دارند.

حجت الاسلام و المسلمین انتظاری:

دشمن با همه توان حجاب و عفاف جامعه اسلامی  را هدف گرفته است

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، در همایش خواهران عضو ستادهای نمازجمعه مازندران که با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد انتظاری، مسؤول دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران با اشاره به اهتمام خواهران ستادهای نمازجمعه برای تبیین سبک زندگی حضرت زهرا(ع)، گفت: همایش ویژه خواهران ستادهای نمازجمعه مازندران در آستانه میلاد بانوی بزرگ عالم بشریت، حضرت زهرا(س) یک تجدید میثاق با آن حضرت است.

وی افزود: امروز ضرورت و عرفان مساله حجاب یک ضرورت بسیار مهم برای خواهران مومن و متدین است و همه مردم و مسؤولان موظف به تبیین و اجرایی شدن کامل این ضرورت دین در جامعه هستند.

مسؤول دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران از حجاب به عنوان مشخصه بانوی مسلمان یاد کرد و اظهار داشت: دشمن برای اسلام زدایی از سطح جامعه اسلامی، برداشتن حجاب را از بانوان مسلمان ترویج می کند و به صورت سازمان یافته در این عرصه ورود پیدا کرده است.

وی بر لزوم اجرای کامل قانون عفاف و حجاب تاکید و خاطرنشان کرد: در کنار کار فرهنگی موثر در حوزه حجاب باید برخورد قاطع با مروجان و عناصر سازمان یافته و فتنه انگیز علیه حجاب و مبانی دینی و ارزشی در جامعه صورت گیرد.

حجت الاسلام انتظاری با اشاره به تصویب قانون عفاف و حجاب در سال 1384 وعدم اجرای آن از سوی دستگاه های مربوط و متولیان این حوزه، گفت: نمازجمعه یک مرکز مطالبه گرایی از مسؤولان برای اجرای کامل این قانون است و در کنار کار قانونی از سوی دستگاه ها و نهادهای مربوطه، باید تذکر لسانی و نقش مهم مردم در این صحنه جدی گرفته شود.

وی شناخت ظرفیت و راهکارهای نوین را در عرصه عفاف و حجاب ضروری دانست و تاکید کرد: نمازجمعه یک قرارگاه مهم فرهنگی در سطح منطقه به تعبیر مقام معظم رهبری است و با توجه به نگاه ویژه حضرت آقا به نهاد مقدس نمازجمعه در این عرصه، این نهاد باید یک محرک و شتاب دهنده در عرصه تولید محصولات مرتبط با عفاف و حجاب باشد.

استاد حوزه و دانشگاه به تلاش دشمن از بستر فضای مجازی علیه فرهنگ عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: حضور بانوان متعهد در عرصه فضای مجازی و مقابله با دست های آلوده ای که تلاش گسترده ای را برای انحراف عقاید و بنیان های ایمانی جامعه به ویژه بانوان انجام می دهند، ضروری است.

وی تصریح کرد: موضوع حجاب امروز در سطح جامعه یک گره است که تنها با دست های خودمان باز می شود و نمازجمعه به عنوان قرارگاه مهم فرهنگی، باید همسو سازی نهادهای فرهنگی و جریان سازی در این عرصه را مدیریت کند.

رابط ستادهای نمازجمعه مازندران:

نقش خواهران ستاد نمازجمعه یک نقش  موثر و رو به تعالی است

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، در همایش خواهران عضو ستادهای نمازجمعه مازندران که با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد، مهدی مستشرق، رابط ستادهای نمازجمعه مازندران در این همایش با اشاره به ابتکار صورت گرفته برای برگزاری این همایش تخصصی، گفت: برگزاری همایش تخصصی بانوان ستادهای نمازجمعه مازندران یک گام رو به جلو و ابتکار در سطح کشور است تا به صورت تخصصی در خصوص نقش مهم معاونت های خواهران ستادهای نمازجمعه پرداخته شود.

وی با تقدیر از دست اندرکاران و میزبانان این همایش به ویژه امام جمعه و مسؤول دفتر امام جمعه رامسر و مسؤول و اعضای ستاد نمازجمعه این شهرستان برای میزبانی این همایش، گفت: خوشحالیم که نخستین همایش تخصصی ستادهای نمازجمعه مازندران که ابتکاری ارزشمند در سطح کشور است در آستانه میلاد سراسر نور حضرت زهرا(س) به میزبانی دفتر امام جمعه و اعضای ستادنمازجمعه رامسر به عنوان غربی ترین شهر استان رقم خورده است.

رابط ستادهای نمازجمعه مازندران با اشاره به تقدیم 88 شهید از ستادهای نمازجمعه سراسر استان، اظهار داشت: از مجموع 2700 خادم و عضو ستادهای نمازجمعه مازندران، 1080 خواهر در سراسر ستادهای نمازجمعه مازندران فعالیت می کنند و همه آن ها از نیروهای شاخص و پیشروی انقلاب در سطح  منطقه محسوب می شوند.

وی ایفای نقش قرارگاه فرهنگی نمازجمعه را منوط به داشتن بانک اطلاعاتی کامل از تشکل ها و فعالان فرهنگی در سطح منطقه از سوی ستادهایی نمازجمعه دانست و خاطرنشان کرد: ارتباط موثر و دوطرفه با بانوان نخبه و تجلیل از آن ها و استمرار ارتباط با آن ها نقش موثری در اقبال آن ها به نمازجمعه ایفا می کند.

مستشرق برگزاری جلسه های مشورتی مستقل خواهران ستادهای نمازجمعه را یک گام موثر در برنامه ریزی و طراحی یک مسیر روشن و مشخص در اجرای برنامه ها بیان و تصریح کرد: حجم برنامه ها و فعالیت های بانوان در سطح ستادهای نمازجمعه در سطح مازندران بسیار بالا است اما متاسفانه همچنان بسیاری از ستادها دارای ضعف در گزارش دهی هستند.

وی با طرح پیشنهادی برای ارتقای جایگاه معاونت بانوان ستادهای نمازجمعه در سطح منطقه، گفت: عضویت مسؤول خواهران ستاد نمازجمعه در کمیسیون امور بانوان شهرستان موجب ارتقای جایگاه آن ها در عرصه اثرگزاری در حوزه تصمیمات خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیاح:

معاونت های خواهران راهکاری حضور بیشتر خانواده ها در نمازجمعه را بررسی کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، در همایش خواهران عضو ستادهای نمازجمعه مازندران که با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح، مدیر ستادهای نمازجمعه کشور با تقدیر از ابتکار دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران برای برگزاری همایش ویژه معاونت های خواهران ستادهای نمازجمعه در سطح استان مازندران، گفت: تخصصی کردن جلسه ها و همایش ها برای دست یابی  به یک نتیجه مطلوب و مورد انتظار با ایجاد ارتباط فرهنگی موثر در بین ستادهای نمازجمعه یک حرکت بسیار قابل تقدیر است.

وی با تشریح واژه قرارگاه و شناخت واژگانی به ویژه در خصوص نمازجمعه، گفت: کارقرارگاهی همراه با سرو صدا و جلب توجه محیط پیرامونی  در کنار حضوری فعال و موثر در محیط مورد انتظار است.

مدیر ستادهای نمازجمعه کشور به نامگذاری نمازجمعه از سوی مقام معظم رهبری به عنوان قرارگاه فرهنگی، خاطرنشان کرد: تشکیل ستادهای فرعی نمازجمعه در کنار ستاد اصلی در بدنه اجتماعی  و نهادهای فرهنگی موثر می توان موجب ارتقای جایگاه ستادهای نمازجمعه درمحیط پیرامون خود باشد.

وی به درخواست رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور از خواهران ستادهای نمازجمعه برای پاسخ به سه سوال کلیدی در این خصوص، گفت: راهکار افزایش حضور بانوان در نمازجمعه، راهکار ایجاد آسایش و آرامش بیشتر بانوان نمازگزار جمعه و  راهکار حضور خانوادگی نمازگزاران در نمازجمعه باید در اتاق های فکر ستادهای نمازجمعه مورد بررسی قرار بگیرد.

حجت الاسلام سیاح دادن مسؤولیت به جوانان و درگیر کرن تعداد بیشتری از اعضای ستادهای نمازجمعه را در برنامه های ستاد یک راهکار مفید در جهت ایجاد نشاط در عرصه این فریضه بیان کرد و اظهار داشت: بهره گیری از خلاقیت های نوجوانان و جوانان در عرصه های مختلف به ویژه در فضاسازی داخلی مصلاهای جمعه و نفوذ انسانی موثر معاونت خواهران در محیط اجتماعی پیرامون برای جذب آن ها را برای حضور موثر خواهران به ویژه جوانان در نمازجمعه موثر دانست.

وی حضور در فضای مجازی را دیگر راهکار ارتقای سطح فعالیت ها و تاثیرگذاری فرهنگی دانست و تاکید کرد: فضای مجازی امروز یک فضای کاملا حقیقی است و دشمن از این بستر به شبهه آفرینی و تزلزل در عقاید دینی و فرهنگی می پردازد و لذا باید ما برای مقابله با آن ها به نوجوانان و جوانان در این عرصه مسؤولیت بدهیم.

مدیر ستادهای نمازجمعه کشور تعداداعضای ستادهای نمازجمعه در سراسر کشور را 41077 نفر بیان کرد و گفت: 14554 نفر از اعضای ستادهای نمازجمعه کشور را خواهران تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: برگزاری منظم هفتگی جلسات ستاد همراه با طرح موضوعی با امام جمعه و ثبت فعالیت ها می تواند راهی مهم در آسیب شناسی فعالیت ه و رفع نقاط ضعف ستاد به ویژه در امور بانوان ایجاد کند.

حجت الاسلام سیاح بهترین روش را در مقابله به بدحجابی و بی  حجابی، برخورد اخلاقی و سطح ارتباط اثرگزار بیان کرد و اظهار داشت: روش انتقال مفهوم در حجاب بسیار مهم است زیرا 90 درصد کار در حوزه حجاب باید کار فرهنگی باشد.

وی افزود: نحوه امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در عرصه حجاب مهم است و باید با فکر درست بهترین روش را برای اصلاح رفتار افرادی که به دلایل مختلف در حوزه حجاب ضعف دارند، اجرا کرد.

قنبریان مسؤول خواهران ستاد نمازجمعه رامسر در همایش خواهران عضو ستادهای نمازجمعه مازندران که با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد، با بیان گوشه ای از فعالیت های این ستاد، گفت: همکاری موثر با 24 مهدکودک به ویژه مهد قرآن در سطح شهرستان رامسر و حضور هفتگی آن ها برای نگهداری کودکان نمازگزار جمعه، ایستگاه پاسخگویی به سوال های شرعی بانوان، ایجاد ایستگاه سلامت و حضور در مدارس دخترانه شهرستان از جمله برنامه های معاونت خواهران است.

وی افزود: ایجاد فضای دوستانه خواهران ستاد و برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی برای بانوان و معرفی فعالیت ها و توانمندی های آن ها در قالب بازارچه آدینه از جمله این فعالیت ها محسوب می شود.

مسؤول خواهران ستاد نمازجمعه چالوس نیز در ادامه به گوشه ای از فعالیت های این معاونت در ستاد  پرداخت و تصریح کرد: خواهران ستاد نمازجمعه چالوس بر اساس یک برنامه 6 ماهه بر اساس شرح وظایف خود عمل می کنند وخواهران ستاد تکریم نمازگزاران را در اولویت فعالیت خود قرار داده اند.

وی به برخی از برنامه ها و فعالیت های شاخص معاونت خواهران ستاد نمازجمعه چالوس پرداخت وادامه داد: پیاده روی خواهران، برگزاری طرح ویژه عقیق آدینه با موضوع عفاف و حجاب و ویژه برنامه پیام غدیر از فعالیت های بانوان ستاد نمازجمعه چالوس است.

در ادامه نیز مسؤول خواهران ستاد نمازجمعه  چمستان نیز در این همایش به گوشه ای از فعالیت های بانوان این ستاد پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، در همایش خواهران عضو ستادهای نمازجمعه مازندران که با عنوان نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و راهکارهای نو در ترویج عفاف و حجاب در اردوگاه شهدای هفتم تیر شهرستان رامسر برگزار شد،هاجر تحریری نیک‌صفت، استاد دانشگاه با اظهار نگرانی از کمرنگ شدن مساله حجاب در سطح  جامعه، گفت: به رغم کارهای فرهنگی صورت گرفته و تدوین قوانین در خصوص عفاف و حجاب، این ارزش الهی با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی کمرنگ شده است.

وی با تاکید بر راهکارهای نوین در عرصه عفاف و حجاب، گفت: راهکارهای قدیمی در عرصه عفاف و حجاب پاسخگوی جامعه امروز ما نیست زیرا به جای پرداختن به علت ها بیشتر در این حوزه بیشتر به معلول ها و برخورد قهری با این مساله پرداخته شد.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتارهای دوگانه صدا و سیما در خصوص عفاف و حجاب، اظهار داشت: در کنار ساختن برنامه موثر از لاک جیغ تا خدا، شاهد ساخت سریال های تلویزیونی با جدیدترین مدل آرایش ماهواره ای و ترویج ارتباط های آزادانه و بدون رعایت حریم اسلامی در نمایش های تلویزیون هستیم.

عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: متاسفانه فرهنگ حاکم بر جامعه امروز مسابقه زیبایی و جلوه گری شده است و به قوانین چند بعدی در عرصه حجاب به ویژه از سوی متولیان فرهنگی عمل نمی شود.

نیک صفت با انتقاد از عدم وجود لباس های مناسب و ارزان قیمت برای بانوان در مراکز عرضه لباس، خاطرنشان کرد: بدترین و فشن ترین لباس ها با قیمت های بسیار ارزان در فروشگاه ها عرضه می شود اما نمی توان لباس مناسب و خوب را برای بانوان پیدا کرد.

وی تاکید کرد: مشکلات در عرصه حجاب بسیار پیچیده است که از جمله آن ساختار طراحی منازل ما و عدم حریم در معماری داخلی منازل می باشد.

عضو سابق شورای عالی آموزش و پرورش با انتقاد از کارکردهای موازی میان دستگاه های فرهنگی در کشور، گفت: شاهد یک عدم هم افزایی و یک تصمیم اجرایی منسجم در حوزه فرهنگی در کشور هستیم.

وی موثرین ترین روش در ترویج عفاف و حجاب را رفتاری فرهنگی و همه جانبه بیان کرد و گفت: باید با روش های نوین و قابل قبول برای آحاد جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان و خارج شدن از نگاه تک بعدی به این عرصه وارد شویم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، در همایش خواهران عضو ستادهای نمازجمعه مازندران که در رامسر با حضور مدیر ستادهای نمازجمعه کشور، مسوول دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه مازندران، رابط  ستادهای نمازجمعه استان از مادر و همسران سه شهید شهرستان های تنکابن و رامسر تجلیل شد.

در این همایش از مادر شهید عضو ستاد نمازجمعه رامسر، همسر شهید  تاش موسی و همسر شهید مدافع حرم تنکابن تجلیل شد.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم از محصولات فرهنگی منقش به تمثال شهید تاش موسی، تنها شهید مدافع شهرستان رامسر، رونمایی شد . این محصولات که به همت جبهه فرهنگی فاطمیون خواهران ستاد نمازجمعه بابل تهیه شده بود، به همسر تنها شهید مدافع حرم رامسر اهدا گردید.

 


 

Sabz Map