- کد خبر: 10803792 تاریخ ایجاد: 10:07
برگزاری مراسم جشن سالروز میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در سرعین
برگزاری مراسم جشن سالروز میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در سرعین
تصویر خبر
مراسم جشن سالروز میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با همکاری ستاد نماز جمعه سرعین و با شرکت اقشار مختلف مردم و با حضور امام جمعه و مسئولین محلی در محل مسجد جامع این شهرستان برگزار شد .

به گزارش خبرنگار ستاد نماز جمعه سرعین ،  حجت الاسلام طاهر عزتخواه مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد سرعین در مراسم جشن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در سخنانی گفت : سیره پیامبر(ص) آموزنده و باعث رشد انسان است و معرفت اجتماعی انسان را زیاد می کند و رفتار و کردار انسان را معنوی می کند .

وی افزود : ما بعنوان مسلمان و شیعه باید به فرمان الهی گوش فرا داده و بنابه فرموده خداوند در قرآن که رسول خدا(ص) را به عنوان الگویی نیک و اسوه حسنه معرفی کرده است حضرت رسول اکرم(ص) را مقتدای خود قرار داده و بر همه لازم است که به سیره پیامبر اکرم(ص) عمل کنند .      

حجت الاسلام عزتخواه خاطر نشان کرد : بدون شک رسیدن به کمال و هدف اصلی زمانی شکل می گیرد که انسان در تمامی رفتارها و حرکات و سکنات خود از رسول خدا(ص) پیروی نموده و خود را آراسته به ظاهر و باطن آداب آنحضرت نماید  در این صورت است که خیر دنیا و آخرت بدست می آید .

مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد سرعین در بخش دیگری از سخنان خود  ورع ، قناعت ، صبر ، حلم ، صدق حدیث ، شکر ، شجاعت ، سخا و ادای امانت را از اصول دوازده گانه مکارم الاخلاق امام جعفر صادق(ع) عنوان کرد .        

             گفتنی است مولودخوانی ، شعرگویی و پذیرایی از دیگر برنامه مراسم جشن سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) در محل مسجد جامع شهر توریستی سرعین بود .  

 

             

 

       

         

 


 

Sabz Map