تاریخ ایجاد: 05:35
اعلام برنامه حمایت از سپاه از سوی رئیس شورا سیاستگذاری ائمه جمعه
تصویر خبر

اعلام برنامه حمایت از سپاه از سوی ریاست شورا سیاستگذاری ائمه جمعه

تصویر خبر

محضر ذی شرافت ائمه محترم جمعه  ( دامت افاضاتهم )      

         

سلام علیکم و رحمه الله

 با احترام، ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام نورانی و اعیاد مبارک ماه معظم شعبان،  بر خود فرض میدانم پیرو اولین نامهی تقدیمی در سال جدید، از غیرت، همت، مدیریت مدبرانه و دلسوزانه‌ی شما بزرگواران در جریان حوادث ناگوار و تبعات تلخ ناشی از سیل اخیر، صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

 چه ائمه جمعه محترمی که در مناطق سیلزده خوش درخشیدند و در کنار مردم شریف و هموطنان خسارت دیده، زیباترین صحنه های ممکن را در عرصه‌ی خدمت بی‌تکلف روحانیت معظم رقم زدند و حتی از عملیات میدانی برای امداد و نجات مضایقه نکردند و امیدآفرین و انسجام بخش ظاهر شدند، و چه ائمه محترم جمعه‌ای که در سایر استانها، با نفوذ کلام و اشراف معنوی و به میدان آوردن اعتبار و آبروی خود، نقش مؤثری در هماهنگی نهادها، دستگاهها، گروه های جهادی و تبلیغی و بسیج آحاد مؤمنین برای جمع آوری کمک و پشتیبانی و کمک رسانی ایفا نمودند، خاطرات نقش آفرینی شبکه امامت و پایگاه های نماز جمعه در جریان دفاع مقدس را زنده کردند و البته مشیت الهی بر این قرار گرفته است که این آزمون سخت، در مناطقی از کشور ادامه داشته باشد و صد البته ترمیم جراحات وارده، به زمان، اعتبارات و امکانات دستگاهی و ادامه‌ی کمک‌های مردمی در سایه‌ی تلاش مضاعف شما عزیزان نیاز دارد، باشد که به زودی از مواهب و برکات نزول باران رحمت و پایان سالهای طولانی خشکسالی بهرهمند شویم.

 چنانکه مستحضرید، پس از شکست هفت تریلیون دلاری آمریکا در منطقه‌ی غرب آسیا و ناکامی در جنگ ترکیبی بر علیه ملت بزرگ ایران، احمق‌های درجه یک، حماقتی درجه یک مرتکب شده و از جایگاه تروریست ترین دولت در جهان معاصر، برای صهیونیست های کودک کش، دمی تکان داده و سپاه سرافراز اسلام و پاسداران انقلابی، این فرزندان خدوم ملت را، با نقض قوانین بین المللی، تروریست خوانده است. 

 شیطان بزرگ، غافل است از اینکه رهبر حکیم و عالیقدر(مدظله العالی) بشارت داده اند که در سال 98، از دل مشکلات و فشارها، فرصت های کم نظیر خلق خواهد شد و در این مصداق، دولت منفور آمریکا با این اقدام مذبوحانه، زمینه ی محبوبیت بیشتر این نیروی نابودکننده ی تروریست های پلید را در داخل کشور و در میان ملت های آزاده فراهم خواهد آورد.

 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به عنوان نماد و نه نهاد، روح و روحیهای معطوف به مقاومت نرم و سخت و سازندگی و خدمات اجتماعی داشته و دارد که با هیچ قدرتی قابل تحریم نیست. لذا هر چند نتیجه نهایی و محتوم اقدام اخیر استکبار، تضعیف بیش از پیش جایگاه و اعتبار جهانی و منطق های حامیان واقعی تروریسم خواهد بود، اعلام همبستگی با سپاه و اقدامات الهام بخش در جهت تقویت انسجام و حمایت از فرزندان شهادت طلب ملت ضروری به نظر میرسد که در این راستا شما بزرگواران همچون همیشه بهترین ایده ها و اقدامات را مدنظر قرار خواهید داد و در عین حال موارد زیر هم میتواند مورد توجه قرار گیرد :

1) دعوت و حضور انقلابی در راهپیمایی روز جمعه، به ترتیبی که از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تدبیر و اعلام میگردد. 

2) استفاده ائمه محترم جمعه از لباس مقدس پاسداری، اقدام خودجوش برخی از عزیزان بوده که جلوه‌ی زیبا و اثربخشی داشته و نصب آرم سپاه بر سینه و استفاده از چفیه، یا ترکیبی از این موارد، میتواند انتخاب های دیگری در همین راستا باشد. 

3) فضای بصری جایگاه و تریبون نماز جمعه برای استفاده از آرم سپاه و یادآوری جملات امامین انقلاب اسلامی در خصوص جایگاه و خدمات سپاه، می تواند مورد توجه ستادهای نماز جمعه قرار گیرد.

4) تبیین و تحلیل ابعاد توطئه جدید دولت تروریست آمریکا و تصمیم ها قاطع نظام جمهوری اسلامی در پاسخ متقابل در خطبه های نماز جمعه، جریان ساز خواهد بود.

5) دعوت، تقدیر و تجلیل از فرماندهان، رده های منتخب و پیشکسوتان سپاه هر منطقه، در نماز جمعه همین هفته، خصوصاً اگر با حضور و همراهی وحدت بخش سایر مسئولین دولتی و مجلسی همراه باشد، تأثیر مطلوبی خواهد د اشت.

6) حضوردلگرم کننده ائمه جمعه درمراکزسپاه نیز می تواند ازجمله اقداماتی باشد که مطلوبیت دارد.

 به امید نابودی استکبار و صهیونیسم جهانی، عزت، سلامتی و توفیق روزافزونتان را از درگاه پروردگار متعال خواستارم و دعاگوی وجود شریفتان هستم.

                 محمد جواد حاج علی اکبری

               رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

 


 

Sabz Map